» » Подієві підсумки року

Подієві підсумки року

Минулий рік став для українців, мабуть, найскладнішим за весь період незалежності держави. Революція, економічна та політична нестабільність, загроза територіальній цілісності та антитерористична операція, обвал курсу гривні й низка законодавчих нововведень – усе це так чи інакше позначилося на житті як пересічного українця, так і громад в цілому. Для більшості – не в кращу сторону.

Тож, місцеві органи самоврядування змушені були самі виживати, гарантувати жителям хоча б мінімальну соціальну захищеність, і, за можливості, допомагати армії.
У таких умовах знайти ресурси для саморозвитку – досить складне завдання. Але декому й такі «гори» підкорялися.

Непростий період видався і для Бучі. Та місто, яке звикло йти тільки вперед, не забажало плисти за інерцією і «склавши руки» стати мовчазним свідком суспільних перетворень.
Ми жили, наскільки це можливо, повноцінним буттям. Позаду – низка доленосних (і просто важливих) подій, реалізація проектів у сфері будівництва, культурний розвиток та ін.
Тому із вдячністю пригадаємо найважливіші зрушення року, що минув - те, чим він найбільше запам’ятався. І сміливо, енергійно, впевнено вступимо у рік прийдешній – 2015. Адже багато в чому і від нас залежить, яким він буде. Хочеться вірити, що відповідальним, рішучим і благополучним.

З днем народження, Буча!


13 вересня 2014 року бучанці відзначали чергову річницю Дня народження міста, яке проходило під гаслом патріотично-благодійних заходів.
На учасників свята чекав патріотичний благодійний велопробіг «Енергія єднання», парад малюків у дитячих візочках «Я маленький патріот», художня виставка та майстер-класи народних майстрів, фотовиставка «Я люблю тебе, Буча!», концерт дитячих та дорослих колективів, офіційні урочисті та багато іншого.
При проведенні заходів відбувся збір коштів та матеріальних засобів для воїнів-патріотів.


Генплан міста Буча: Громадське обговорення


8 лютого громадськість запросили до обговорення стратегічного документу розвитку міста – ескізу генерального плану. Ставилося за мету уважно переглянути пропозиції, надані проектним інститутом, і або їх прийняти, або висунути зустрічні зауваження.
А щоб краще орієнтуватися в усіх напрямках інфраструктури, то ситуацію пояснила завідувач відділом містобудування та архітектури Валентина Ткаченко.
До уваги бралися такі аспекти, як демографічна ситуація, інженерне забезпечення
транспортна система (зокрема залізничне сполучення), електрозабезпечення
напрямки розвитку міста, медицина, відпочинок.
При цьому, думка жителів відіграла ключове значення і враховувалася при подальшому коригуванні містобудівної документації – запевнили зодчі.


У Бучі відкрився новий медичний центр


4 лютого у нашому місті відкрили нову медичну установу – денний стаціонар і діагностичне відділення, які відтепер знаходяться в двоповерховому приміщенні по вул. Пушкінській.
Будували медичний заклад півтора року. За словами міського голови Анатолія Федорука, на його зведення з обласного бюджету виділили понад 10 млн. грн. Окрім того, 9 млн. грн. витратили на закупівлю сучасного медичного обладнання. А це – і рентген-кабінет, і ультразвукова діагностика, й інша дороговартісна апаратура.
Наприклад, нова цифрова рентгенустановка коштує понад 3 млн. грн. Але жителі міста безкоштовно користуватимуться даною послугою – за направленням лікаря.
Просторі кімнати, сучасні, комфортні меблі, зручні матраци, ошатні палати – так виглядає відділення денного стаціонару. Усе це спрямовано на швидке одужання хворих. Впродовж дня пацієнти можуть перебувати на лікуванні, а ввечері – повертаються додому.


«Яблуневий прорив»: у місті відкрили дитсадок


У день дитинства нарешті сталася подія, на яку очікувало багато бучанських батьків. У місті відкрився новий дошкільний навчальний заклад «Яблунька» по вул. Центральній. Сучасні ігрові кімнати, комфортні спальні, цікаві ігрові майданчики, а також уважні вихователі – усе це чекає на 140 малюків, які переступлять поріг садочка.
«Ми впевнені, що в такому сучасному, європейському закладі виховуватимуться найщасливіші діти України», - пообіцяли освітяни.
На жаль, хоч відкриття дитсадка і дещо зніме напругу з дитячими закладами, але не вирішить проблеми їхньої переповненості. Тому посадовці обіцяють – на черзі будівництво, принаймні, двох нових ДНЗ: один в мікрорайоні «Новатор» та другий – в межах вул. Шевченка, Гоголя, Пушкінська, розрахований на 110 місць.


31 травня в Бучі проходив другий міжнародний фестиваль «О-FEST 2014»


Музично-театральний проект, заснований Національної оперетою України і Бучанською міською радою, проходив за підтримки Міністерства культури України та Департаменту культури Київської міської державної адміністрації.
У фестивалі взяли участь провідні артисти та музиканти з 14-ти країн світу: Австрії, Болгарії, Грузії, Естонії, Казахстану, Китаю, Литви, Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини, Хорватії та Японії.
«О-FEST2014» гармонійно поєднає класичний та «open-air» формат.
У основній програмі фестивалю – арії і дуети з оперет у виконанні світових зірок, а у чисельних виступах гостей ще й джаз, фольк, естрадна музика, сучасна поезія, а також розваги для дітей, виставка народних ремесел, художня виставка, танцювальні майстер-класи, кулінарна презентація від спеціально запрошеного шеф-кухаря японського ресторану.


«Новус» в Бучі прийняв перших відвідувачів


27 вересня у Бучі відкрився тридцятий, ювілейний, магазин «Новус». Сучасна будівля, привабливий дизайн інтер’єру, велика торгівельна площа і широкий асортимент товарів – радували покупців. До того ж, в приміщенні супермаркету відкриті ювелірна крамниця, відділ косметичних засобів, зоотоварів, кафетерій, працює аптека та надаються послуги хімчистки.
Жителям запропонували характерний для мережі європейський формат покупок.
Але цим подіям передувало урочисте відкриття «Новуса». Як будувався об’єкт в місті розповіли гості свята – Надзвичайний та повноважний посол Литви в Україні Пятрас Вайтекунас, Бучанський міський головаАнатолій Федорук та генеральний директор «Новус Україна» Ігор Ланда. Саме вони перерізали символічну червону стрічку та «запустили» в добру путь сучасний торгівельний заклад.
Від будівництва «Новуса» місцевий бюджет отримав значні фінансові вливання, які пішли на розвиток інфраструктури. Зокрема, зведення «Новуса» дало можливість фактично завершити комплекс-квартал: з тротуарами, озелененням, переходами.Містобудівні проекти Бучі


Яких зодчих рішень чекати в найближчому майбутньому, а також коли Буча «житиме» з генеральним планом – розповідала у своєму інтерв’ю завідуюча відділом містобудування та архітектури Валентини Ткаченко.
Про дошкільні заклади
«За ресторанним комплексом «Отаманша» ми передбачали дитячий садочок в детальному плані території. Дане рішення остаточно буде внесено у генеральний план і, відповідно, затверджено. Це місце залишили зважаючи на те, що в тому мікрорайоні дитсадок дуже потрібен. Місце є достатньо зручним, бо поряд – дороги і зупинки громадського транспорту, що робить комфортним доїзд до дитячого закладу».
Інше будівництво
«Насамперед, повинна покращитися інфраструктура самих вулиць, зокрема проводитиметься їх асфальтування. Для цього вишукуємо кошти. Наразі вже заасфальтували вул. Києво-Мироцьку, яка давно потребувала таких змін. Хоча самі жителі не дуже задоволенні покращенням благоустрою, адже якісне покриття збільшує й кількість транспорту. Тому там встановлений «лежачий поліцейський».
Також проводиться реконструкція вулиці Гамалія.
Щодо приватного бізнесу, то підприємство «Дієва хвиля» хоче розпочати будівництво на приватній території площею 16 га (колись розпайовані землі). Дана ділянка розташована вздовж траси по вул. М. Залізняка (зараз це поле за автозаправкою, ТЦ Модуль). Мова йде про новий житловий масив: багатоквартирну забудову, що розрахована на 3 тис. жителів. Крім того, там передбачається школа і дитячий садочок, торгівельні заклади і спортивні споруди».
Освітня галузь
«Передбачається дорозширення школи №5: там достатньо великі земельні ресурси, аби збільшити її потужність. Але спочатку потрібно зробити проектну пропозицію – її розглянути, підтвердити, отримати дозвіл. Поки це відбуватиметься, дійдемо до моменту затвердження генерального плану (до кінця цього року) і можна буде починати добудовувати школу. Насамперед, мова йде про навчальні корпуси, також розшириться спортзал. У цьому є нагальна потреба, бо шкіл в місті не вистачає».


Буча&Гостомель: вулиця Інститутська з`єднала міста


Між Гостомелем та Бучею з`явилася нова асфальтована дорога, ці населені пункти об`єднала вулиця Інститутська.
Дорога в кінці вулиці давно була "грунтова", і тільки зараз жителі міст зможуть відчути переваги такого сполучення: воно розвантажить трасу по вул. Шевченка.
А 4 грудня, для зручності сполучень між Бучею та Гостомелем, відкрився новий маршрут автобусу. Кінцеві зупинки: Гостомель - вул. Польова; Буча - залізничний вокзал.


Площа Героїв


3 жовтня в урочистій обстановці відбулося відкриття нового місця відпочинку – площі Героїв Майдану. А в центрі зеленої зони встановлено меморіальний знак – пам'ять про загиблих під час зимових подій у центрі столиці.
Ця подія – фактично сторінка в історії, яку ми пишемо. Саме такий акцент поставив на відкритті меморіального знаку Бучанський міський голова Анатолій Федорук.
Він запевнив присутніх, що відкритий пам’ятний знак – це не поховання, не траурний меморіал. У свідомості кожного громадянина, який проходитиме повз нього, через дану площу, залишиться згадка про ціну, яку віддали молоді люди за подальший мир і краще майбутнє.
Крім того, цього дня діяла виставка військової техніки, яка виготовляється в Україні. До уваги жителів були представлені кращі зразки броньованих машин, польових операційних, автомобілів спецпризначення та обмундирування.
Нагадаємо, що попри фінансову скруту, біля підземного пішохідного переходу здійснили реконструкцію площі з облаштуванням трьох алей, встановленням лавок, висадкою молодих дерев, розбивкою яскравих квітників та ін.


Мир футбола: «Акулы» столкнулись с «Бульдогами» - матч закончился ничьей


29 марта на бучанском стадионе «ПМК» впервые состоялась игра американского футбола. На поле встретились киевские «Бульдоги» и херсонские «Акулы».
Довольно необычное для Украины зрелище собрало немало зрителей - не столько почитателей данного спорта, сколько любопытных граждан, которым было интересно посмотреть, что представляет собой этот вид футбола.
Нет смысла сравнивать европейский, привычный нам, футбол с американским. У них – мало общего. Но есть и объединяющая составная: стремление к победе, азарт и стратегия. Но, как бы не старались команды просчитать шаги друг друга, перехитрить соперника так и не удалось. Силы оказались равными. Матч закончился ничьей: со счётом 26:26, победила спортивная дружба.


23 серпня у Бучі відкрився новий торгівельний комплекс "Варшавський"


На цю подію урочисто запрошували всіх жителів і гостей міста, які могли стати першими покупцями в новому торгівельному комплексі європейського рівня.
Усі покупці мали можливість взяти участь у розіграші лотереї.


Розпочато будівництво алеї між вулицями Енергетиків та Островського


Найближчим часом центральна частина міста вкотре видозміниться. Цього разу мова йде про вул. Енергетиків та вул. Островського.
Багато років закинуте будівництво на території міської лікарні слугувало притоном для осіб, які ведуть асоціальний спосіб життя. А напіврозвалений і поржавілий від часу паркан аж ніяк не ставав на заваді, щоб проникнути на комунальну територію.
Тож, розпочалися роботи по облаштуванню пішохідної доріжки між вулицями Енергетиків та Островського (за лікарню). Зокрема, розчищаються чагарники та знімаються деякі дерева, працює техніка, готується місце для майбутньої дороги та місць для стоянки автомобілів.
Нова «зона» представлятиме собою своєрідне поєднання: невеличку алею, пішохідну доріжку та проїжджу частину. Поряд – автостоянка.


Вижили в афганістані, а знайшли смерть в АТО


З 12 бійців з батальйону «Айдар», які загинули поблизу Луганська, були двоє друзів, воїнів-інтернаціоналістів з Приірпіння .
Ірпінська міська площа вже давно не пам’ятала такої кількості людей, які у великій скорботі зібралися на ній 30 липня. Вони прийшли віддати останню шану і повагу своїм двом землякам-добровольцям, які загинули під час виконання АТО: Олександра Давидчука та Миколи Личака. Олександр та Микола – два друга, які у 80-ті роки пройшли пекло Афганістану і залишилися живими, не дивлячись на те, що смерть по п’ятах ходила за кожним з них. Тоді в їм пощастило вижити і живими повернутися до рідної домівки… А тепер вони повернулися з неоголошеної Росією війни у закритих трунах.
Олександр та Микола за своїм віком не могли бути призвані до війська. І поїхали вони в район АТО з благодійною місією – відвезти гуманітарну допомогу. Опинившись у зоні проведення бойових дій, обидва вирішили, що їх місце саме тут, у епіцентрі подій. Написали рапорти на ім’я командира батальйону «Айдар». Розповіли, що набутий афганській досвід згодиться тут. Рапорти підписали, і вони стали повноправними бійцями. Ті, хто близько їх знав кажуть, що такий вже бійцівський у них характер, який закарбувався ще у афганській війні… Вони і тоді йшли під душманські кулі, прикриваючи собою інших, і зараз не змогли спокійно повернутися додому, вважаючи, що саме тут їх місце. Така їх доля…


Офіційно: Обрано мера Ірпеня


27 жовтня 2014 року Ірпінська територіальна виборча комісія прийняла постанову, якою визнала обраним міським головою Ірпеня Володимира Карплюка.
Після завершення надходження протоколів з дільниць було проведено засідання міської комісії, яка затвердила результати волевиявлення виборців Ірпінського регіону.


Бучанці святкували День прапора


23 серпня, у День Державного Прапора України, територіальна громада пройшлася своєрідним маршем вулицями міста, щоб засвідчити свою повагу до державного символу.
Чимало людей було вбрано у яскравий національний одяг, а в руках майорів синьо-жовтий стяг. Колона жителів рушила до меморіалу Тарасу Шевченку, де власне й відбулися невеликі урочистості з нагоди цієї дати.


Українська вишиванка - візитівка нашого народу!


Бучанські школяри приєдналися до Дня вишиванки.
16 травня до Дня вишиванки всі шанувальники вишиванок одягнулися у традиційний український одяг.
Також у класах були проведені виставки сімейних вишиванок, які створювали майстрині-матусі та бабусі..
Нагадаємо, день вишиванки в Україні відзначають з 15 по 17 травня. Ця традиція була відновлена у 2008 році.


Звіт Бучанського голови: "Час будувати нове суспільство"


9 березня в кінорозважальному комплексі «Акваріус» відбувся щорічний звіт Бучанського міського голови Анатолія Федорука перед територіальною громадою.
Традиційно Анатолій Федорук детально проаналізував стан господарської діяльності за минулий рік, торкнувшись кожної галузі: освіти, медицини, економіки, комунального господарства, соціального захисту населення, культури, спорту та ін. Минулий рік був досить важким, насамперед у фінансовому плані. Відсутність коштів стала на заваді реалізації багатьох проектів. Але це не означає, що сиділи склавши руки – шукали вихід із ситуації і «вели» ті об’єкти, які було реально виконати. І в цьому році Бучанська міська рада не збирається опускати руки. У планах – відкриття дитсадків, реорганізація шкіл, будування доріг і тротуарів. На контролі – і виконання соціальних програм, спрямованих на підтримку незахищених верств населення.


"Супермодель по-українськи": Бучанка Дарина Табачник покинула шоу


Подієві підсумки року3 октября на Новом канале вышел шестой выпуск проекта Супермодель по-украински. В этом эфире участниц проекта ждали три испытания в чудесном украинском городе Львове. В первом испытании участницам шоу Супермодель по-украински предстояло пройти интервью с ведущим Нового канала Андреем Шабановым, который, то и дело задавал девушкам компрометирующие вопросы. Далее участниц ждало дефиле с собаками. В конце шестого выпуска жюри шоу Супермодель по-украински вынесло свой вердикт и шоу покинула 22-летняя Дарина Табачник из города Буча.


Золотий ювілей школи


Одному з найвідоміших навчальних закладів Бучі – школі №4 виповнилося 50 років. Сучасна, прогресивна в плані педагогіки і вивчення нового, зрештою, ставлення до учнів, школа завоювала репутацію лідера якісної освіти.
З нагоди вагомої дати, на Київській площі пройшла урочиста лінійка. Так, поздоровити з ювілеєм найбільшу школу у Бучі завітали заступник Бучанського міського голови Лариса Матюшенко, завідуюча методичним кабінетом Бучанського відділу освіти Олена Лук’яненко, голова профспілки працівників освіти Валентина Науменко, а також учні та випускники школи (тепер – батьки нинішнього покоління школярів).
Славиться школа й своїми випускниками, які зараз обіймають посади державних службовців, стоять у керма міста, досягли успіхів у науковій, культурній, фінансовій сферах – творчі та підприємливі. Усі вони не забувають про навчальний заклад, який став для них частиною життя, свідком найкращих років юності, надій та мрій на успішне майбутнє.


«УКРАЇНА – ЄДИНА». І Буча також


12 квітня містами України пройшла мирна акція «Ланцюг Єднання». Ініціативна громада ставила за мету показати, що всі українці – рівні, що немає поділу на Схід і Захід, Північ і Південь. «Україна – єдина!» - ось головна думка, яку хотіли донести організатори. Загалом планувалося долучити до цієї події близько трьох мільйонів людей.
Як завжди, не стоять осторонь важливих процесів в країні і жителі Бучі, які вирішили провести свій ланцюг єднання. Молодий журналіст Костянтин Гордійчук дізнався про Всеукраїнську акцію «Україна єдина» з Інтернету. Його громадська позиція не дозволила проігнорувати цей захід. Тому юнак звернувся до знайомих і запросив приєднатися. Бучанці зібралися вздовж «варшавської» траси, у руках – прапори і плакати на підтримку миру в Україні. Вони взялися за руки і заспівали гімн України.


Про утеплення будинків, реконструкцію привокзальної площі


Зокрема, під таку міську програму потрапили будинки по вул. Тарасівська, 1-В, 1-Г, 1-Б, 3, вул. Водопровідна, 54-А, 34-А, вул. Небесної Сотні, 17 (колишня вул. Комсомольська). Також аналогічні роботи розпочалися по вул. Вишневецького, 31. Крім того, силами ЖЕКу проводилося утеплення та ремонт покрівлі будинку за адресою вул. Склозаводська, 3.
Та не лише зимові клопоти заволоділи увагою місцевих зодчих. У їхніх планах – реконструкція привокзальної площі.
Передбачається будівництво зупинки громадського транспорту з облаштованими павільйонами для посадки пасажирів. Також там з’являться зручні для сполучення доріжки, тротуари, які з’єднають вокзал з рештою вулиць міста (зокрема, підхід до ринку), зелена зона. Відбудеться укріплення узбіч і відкосів та інші заходи з благоустрою даної території. Перший етап робіт розпочнеться вже в цьому році.
Проектанти хочуть утворити два своєрідних «кільця-розв`язки» для автотранспорту, тож теперішні стоянки автотранспорту перенесуть ближче до будівлі вокзалу із зручним розворотом. Щоб захистити територію від постійних підтоплень – у трьох місцях побудують дренажний колодязь. Якихось глобальних змін не буде, - кажуть в КП «Бучабудзамовник», але виглядатиме все досить достойно.
Вартість робіт – понад 3 млн. гривень, а тендер на виконання реконструкції виграло підприємство СБМУ «Підряд».


Леонид Кучма подарил Бучанской детской школе искусств пианино Essex


Оттачивать мастерство и виртуозно исполнять классические произведения на высококачественном инструменте - такую возможность юным музыкантам Бучанской детской школы искусств подарил Фонд Леонида Кучмы «Украина». Новенькое фортепиано Essex, сконструированное легендарной компанией Steinway, без дела долго не стоял.


Найнадійніший "Одяг" для справжніх чоловіків


Під час акції передачі бронежилетів, яку 7-го червня проводив Бучанський міський голова Анатолій Федорук, був присутній і директор підприємства, що виробляє ці «кольчуги» – Юрій Євтушенко. Але, на жаль, він не став відповідати на запитання кореспонденту «БН», мотивуючи це військовою таємницею. Єдине, що він сказав, що бронежилети виробляють у нашому регіоні і що вони за своїми характеристиками не гірші за європейські.
Щоб хоча б якимось чином підтримати тих, хто знаходиться на передовій, щохвилини ризикуючи своїм життям, а головне, щоб наші земляки знали про те, що про них пам’ятають, Бучанська міська рада вишукала можливість за допомогою меценатів та благодійників подарувати кожному бучанцю і передати безпосередньо до військових частин, що несуть службу на сході України, бронежилет з побажаннями найшвидшого повернення живими додому.


У Бучі передбачається будівництво нових дитсадків і школи


Бучанський міський голова прокоментував ситуацію, що склалася з навчальними закладами в місті.
«З метою уникнення подальших спекуляцій на тему ДНЗ інформую про деякі напрацювання в напрямі вирішення проблем. В короткостроковій перспективі плануємо будувати садочки по вул.Депутатська (мкр-н "Квартал" - 2 черга), вул.Малиновського/Тургенєва і в мікрорайоні третьої школи!
Вартість будівництва одного ДНЗ коштує 17-19 млн.грн. + утримання на рік 2,7-3,6млн!!!
Вартість будівництва нової школи складає - 98~102 млн.грн (в застарілій експертизі)».


Бучанці зустріли свято Миколая


Для багатьох хлопчиків і дівчаток невеличкі дива почали творитися ще задовго до вечора. Повірити в добро їм допомагали небайдужі люди – службовці Бучанської міської ради, депутатський корпус та підприємці, для яких доброчинність не примарне поняття, а цілком реальні дії. Саме вони підготували для маленьких земляків (які відносяться до соціально незахищеної категорії населення) подарунки, що вручалися в урочистій обстановці. Серед презентів – набори солодощів і символ наступного року м’яка іграшка Овечка. А ще – хороводи, пісні, читання віршиків та багатьох інших розваг у компанії Дідів Морозів, Снігуроньок та добре відомих казкових персонажів.
Адже вже кілька років поспіль у місті існує традиція влаштовувати ходу Миколаїв: вони вирушають вулицями Бучі, щоб запросити перехожих приєднатися до спільного свята – відкриття ялинки.


Нові велодоріжки Бучі


Підрядна організацію продовжила реалізовувати масштабний міський проект щодо прокладання велосипедних доріжок, які в майбутньому утворять єдине кільце. Зокрема, облаштували місце та проклали асфальтне покриття через Чорнобильський парк до вул. Чкалова. Як зазначалося, це лише невелика частина великої роботи. Загалом подібне передбачається на декількох умовних «ділянках». Перша – це вул. Гоголя і вул. Революції; друга – вул. Нове шосе, Пушкінська, Шевченка, Чкалова (зроблена повністю). Третя ділянка робіт включає вул. Лісову, Паркову, Києво-Мироцьку. Далі дійде черга до вул. Інститутської. Ще один відрізок велодоріжки простягнеться по вул. Вокзальній (поки зроблено шлях до ресторану «Старий Млин») та Малиновського.
Крім того, позапланово зробили і вулицю, і велодоріжку по вул. Некрасова (Лісова Буча), що є тупиковою.
Така «розв’язка» дозволить повноцінно поєднати дозвілля, спорт, а також просто комфортне пересування жителям (адже часто велодоріжки слугують в якості пішохідної зони).


У Бучі відзначили 200-річницю з дня народження Кобзаря


9 березня територіальна громада Бучі зібралася біля пам’ятника Тарасу Шевченку, щоб «не злим, тихим словом…» засвідчити свою повагу і любов до «батька нації».
Красиві, молоді, енергійні люди щиро, від серця говорили про неоціненну роль письменника у нашій історії. Українська мова, українська символіка, пісні і вірші, на слова Кобзаря – все це підсилювало загальну атмосферу дійства.
Після урочистої частини бучанці долучилися до святкового концерту за участю дитячих і дорослих колективів Центрального будинку культури, школи мистецтв ім. Левка Ревуцького та учнівської молоді.
Кожен присутній мав за честь покласти квіти до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку – на знак шани і поваги до митця, його творчості.


Бучанське ДЮСШ: І знову відзначилися борці


Напередодні Водохреща у м. Василькові відбувся Чемпіонат Київської області з дзюдо серед кадетів до 18 років (1997-1998 рр.н.). Наші бучанці показали високий рівень спортивної підготовки в зустрічах з противниками з інших регіонів області. Так, вихованці тренера-викладача Лобанова Олексія Арійовича - Ткаченко Анастасія, яка завоювала І місце у своїй ваговій категорії, Бойчук Владислав (2 місце), Коваленко Анна (3 місце) та Бояковський Павло (3 місце) стали гордістю міста Бучі.


В Ірпені відбулися урочисті проводи військозобов’язаних до армії


20 березня 2014 року в актовому залі міськвиконкому відбувся інформаційно-патріотичний захід з нагоди відправлення військовозобов’язаних до лав Збройних сил України. Понад півсотні чоловіків Приірпіння розпочнуть цього дня проходження служби у військових частинах Київщини у зв’язку з оголошеною в Україні частковою мобілізацією.
Особлива увага під час заходу була звернена на патріотичну складову почесного обов’язку захисту Вітчизни, формування образу захисника Батьківщини, підвищення авторитету Української Армії.


Прокуратура через суд повернула державі 14 га лісу в Бучі


Прокуратура через суд повернула державі 14 га лісу в Бучі, що належить родині І.Калєтнікова
Ірпінський міський суд задовольнив позов прокуратури Київської області про повернення у державну власність 14 га землі лісового фонду в місті Буча вартістю понад 18 млн. грн.


Буддійські медитації – навчальна практика досягнення спокою


Для проведення практики медитації в Бучу прибула група у складі монахів-буддистів з американського штату Арізона на чолі з шанованим ламою тібетського буддизму Гарченом Рінпоче.
На навчальну практику медитації прибули люди з Вінницької, Полтавської, Київської областей, а також зі Львова та Луцька. Також є учасники зі східних регіонів країни і Криму. Щодо закордонних гостей, то приймаємо буддистів з Росії, Білорусі, Естонії, Хорватії, Австрії, Іспанії та Німеччини. Лама уже вчетверте відвідує Україну, але в Бучі вчення проводяться вперше. Чому саме в цьому місті? «Сподобався тутешній табір відпочинку» – тут є всі можливості для проведення подібних зустрічей, зокрема великий зал, куди можна запросити всіх охочих прослухати лекції.


Бучанці прийняли участь у Чемпіонаті світу з кікбоксингу


У місті Дублін, Ірландія, з 27 січня по 3 березня проходив Чемпіонат світу з кікбоксингу «International Irish open Cup». Нашу країну представляв бучанець Ковеня Євгеній.
Змагання проходили на дуже високому міжнародному рівні, в яких приймало участь близько трьох тисяч спортсменів з 58 країн світу.
Євгеній виступав у розділі «Light Сontact» у ваговій категорії до 70 кг, яка нараховувала 38 спортсменів. Наш спортсмен пройшов три кола змагань з перемогами, йому підкорилися спортсмени з Ірландії, Данії та інших країн. Потрапивши до чверть фіналу наш спортсмен за рішенням суддів 1:2 програв більш досвідченому спортсмену з Великої Британії, посівши таким чином почесне 4 місце. Зазначимо що він був самий молодший у своїй ваговій категорії.


Казак Гаврилюк победил в округе №95 Киевской области


Кандидат от партии "Народный фронт" Михаил Гаврилюк победил на выборах Верховной Рады Украины в одномандатном избирательном округе №95 Киевской области (місто Ірпінь, частина Києво-Святошинського району) .
Об этом свидетельствуют данные Центральной избирательной комиссии по итогам обработки 100% протоколов в округе.
Гаврилюк набрал 19,43% или 17 тысяч 382 голоса.
Второе место занял кандидат от "Блока Петра Порошенко" Александр Тигов с 17,94%. Третье - самовыдвиженец Анатолий Федорук с 17,90%.


Місто сонця


З 18 по 20 липня в Центральному парку Бучі проходив другий флористичний фестиваль «Місто сонця».
Власне, це – свято арт-об’єктів, які встановлюються в парку, інтегруються в інтер’єр та виготовляються переважно з природніх матеріалів.
У цьому фестивалі брали участь флористи з Росії, України (різних міст), а викладач, яка розповідала про існуючі техніки майстерності – з Латвії.
Серед учасників – як безпосередньо майстри флористики, так і ті, хто впродовж тижня переймав вміння у більш досвідчених колег. Загалом, у міському парку трудилося понад 20 арт-митців. А на згадку про цю подію свої вироби вони подарували жителям міста.


Наиболее эффективно городами в 2010-2014 гг. руководили мэры Львова, Бучи, Ивано-Франковска, Каменца-Подольского и Черновцов


Как сообщил на пресс-конференции в УНИАН кандидат социологических наук, ассистент кафедры теории и истории социологии факультета социологии Киевского национального университета им. Шевченко Константин Корж, об этом свидетельствуют результаты исследования, проведенного учеными факультетов социологии и психологии вуза совместно с Центром политических и информационных технологий "Демократия и развитие» по заказу ООО «Инмарко» - Информация и маркетинг». «Первое место по всем показателям занимает городской голова Львова Андрей Садовый, второе - мэр Бучи Анатолий Федорук, третье - мэр Ивано-Франковска Виктор Анушкевичус, мэр Каменца-Подольского Михаил Симашкевич и мэр Черновцов Алексей Каспрук», - сказал Корж. Он сообщил, что в ходе проведения исследования применялись два метода: анализ статистических данных и контент-анализ СМИ.
По словам Коржа, объективными показателями были выбраны следующие статистические данные: уровень смертности, уровень рождаемости, уровень безработицы и наличие рабочих мест, средний возраст жизни, экология, в том числе формирование парковых зон, реконструкция объектов социальной инфраструктуры и строительство новых торговых центров.

У Бучі, разом з усією країною, відзначили День Гідності та Свободи


21 листопада, Буча разом з усією країною відзначила День Гідності та Свободи!
На честь свята громада міста провела патріотичну акцію «Україна – територія гідності та свободи» та мітинг на площі Героїв Майдану.
Приємно було бачити, як багато людей відгукнулося, скільки молоді взяло участь у відзначенні цього дня! «Живий ланцюг» з людей протяжністю в 2 кілометри, вздовж вулиці Нове шосе, означає, що ми хочемо бути всі разом, бо тоді ми незламна сила. Ніхто не зможе нас роз’єднати та розсварити.

СК "САНЧІН": Кубок княгині Ольги


9-го березня в місті Ірпінь, на базі школи №3, відбулися традиційні щорічні змагання з карате «Кубок княгині Ольги» - свято сили і краси, де приймали участь 15 команд, що об’єднали 50 дівчат та 180 юнаків. У непростих поєдинках виборювали першість, здобуваючи Кубок.
Найкращі поєдинки серед дівчат провели:
- Лагно Дар’я (с/к Спарта, м. Олександрія);
- Анна Бабич (м.Буча)
- Козеренко Крістіна (м. Київ с/к «Тайфу»)
- Ольга Мартиненко, Дар’я Глухуватих, Діана Кухар, Ліза Деткач (м. Ірпінь с/к «Санчін»).
Найрезультативнішими стали звичайно ірпінські спортсмени. Проте господарі змагань у командному заліку участі не приймали.


Бучанський ДНЗ №1 "Сонячний" - у п`ятірці найкращих дитсадків України


Педагогічний колектив Бучанської СЗОШ№5 вітає колег ДНЗ №1 «СОНЯЧНИЙ» з почесним IV місцем на Всеукраїнському конкурсі «100 кращих ДНЗ України».
Пишаємося, що такий сучасний дошкільний навчальний заклад функціонує саме в освіті міста Буча.


Міжнародна співпраця: Візит у Сілезію


З 17 по 19 січня делегація Київського регіонального відділення Асоціації міст України перебувала в Сілезькому воєводстві, Польща.
Метою візиту було підписання Декларації про наміри щодо співпраці з Сілезьким союзом гімн і повітів.
Українську делегацію очо¬лював Голова Правління Київського РВ АМУ, Бучанський міський голова Анатолій Федорук.
«Ця поїздка справила певне враження. Ми спілкувалися з поляками щодо різних сфер життєдіяльності, обмінювалися досвідом. Зокрема, обговорили і ту суспільно-політичну ситуацію, яка нині склалася в Україні, зокрема не підписання угоди про Асоціацію з ЄС.
15 років тому Польща, її територіальні громади були в ще гіршому стані й занепаді, ніж будь-які наші міста. Вони теж зазнали періоду радянського панування – і це факт. Але за цей час, не зважаючи на постійну боротьбу за владу, уся нація мобілізувалася. Разом вони досягли того результату, який бачимо: Польща розвивається найбільш стрімко серед усіх країн Європейського Союзу. Вона приваблива і в частині ведення бізнесу, і свого потенціалу.
Ми мали можливість наочно переконатися в цьому на прикладі трьох міст», - сказав посадовець.


Бучанські волонтери побували з гуманітарною місією до наших військових


Вдруге бучанські волонтери побували з гуманітарною місією до наших військових – цього разу зразу на блокпостах Слов’янська, Краматорська, Артемівська, Дружківки, Костянтинівки. Доброчинці послужили власним транспортом і вихідними днями, щоб доправити туди продукти і форми. Передали допомогу конкретно бучанським солдатам і гостомельським льотчикам і зв’язківцям, а також іншім побратимам по зброї з Гаврилівки, Бородянки тощо.
Солдати і волонтери висловлюють сердечну подяку всім простим бучанцям за участь у зборі допомоги військовослужбовцям, які в цей час відбивають збройну агресію Росії на сході України.


Єгор Копитько призер Чемпіонату України з самбо


З 19 по 21 вересня у м. Кривий Ріг проходив Чемпіонат з боротьби самбо серед кадетів 1998-2000 років народження.
Наша команда була представлена 7 спортсменами у різних вагових категоріях. Кращий результат показав Єгор Копотько, який посів 3-е місце (78 кг).


Бучі виступила півфіналістка «Євробачення» Олена Карпенко


Культурне життя Бучі вирує. 21 червня у Літньому театрі Бучанського міського парку відбувся концерт під назвою «Діалоги з тишею».
Фактично, це презентація однойменної поетичної збірки київської поетеси Олени Карпенко. Але презентація незвичайна. Адже окрім того, що ця дівчина є автором чотирьох книг і членом Національної спілки письменників, вона займається музикою. В Україні та за кордоном її знають під псевдонімом Solomia.
Вона – переможниця і лауреат національних, міжнародних та світових конкурсів із літератури, вокалу та композиції. Зокрема: «Billboard World Song Contest» (США, 2007-2009), «Song Of The Year» (США, 2007), «Toronto Exclusive Magazine Awards» (Канада, 2007),«Смолоскип» (Україна, 2004 і 2006), «Рукомесло» (Україна, 2005), «Шевченко Фест» (Україна, 2007), «Таланти твої, Україно» (Україна, 1996) та ін. У 2009 р. була півфіналісткою національного відбору на «Євробачення».


Бучано-Ирпенские велолюбители приняли участие в акции "ВЕЛОДЕНЬ-2014"


31 мая в столице прошел ежегодный пробег "Велодень 2014", который традиционно собирает поклонников велотранспорта. Несмотря на дождливую погоду, в акции учавствовали около 5000 велосипедистов из Киева и области.
Среди велосипедистов были не только киевляне, но и немало приезжих из Борисполя, Ирпеня, Броваров, Бучи и других городов области. На акцию прибыли также немало семей с детьми.
Особенно эффектно на велосипедах выглядели девушки в вышиванках и с венчиками, а желто-голубые флаги и ленты символизировали общую гражданскую позицию велодвижения за единство страны.


3 і 4 червня у Бучі проходив семінар з місцевого самоврядування


На міжнародний семінар, що відбувся на базі навчального центру «Зелена Буча», завітали представники майже 40 міст України та делегація чиновників з Польщі на чолі Фердинанда Морськи, Директора бюро сілезької спілки гомін і повітів.
Тема зустрічі: «Програми та проекти щодо розвитку у світлі досвіду польських органів місцевого самоврядування» - об`єднала у продуктивній взаємодії місцевих голів (та їх заступників) обох країн.
Спільну роботу організовували Голова Правління Київського регіонального відділення Асоціації міст України, Бучанський міський голова Анатолій Федорук, директор бюро Київського регіонального відділення Асоціації міст України Гарі Мартін та керівництво Київської області.
Відкриття семінару почалося з ознайомлення з польською системою адміністрації, схем управління і керування в органах місцевого самоврядування. Обговорювалися приклади успішного місцевого розвитку в Польщі, також було зауважено про вагоме значення громадських позицій та організацій, які відіграють важливу роль у розвитку міст, зокрема відображають прозоре місцеве самоврядування.


Бучанці взяли участь в міжнародній спартакіаді вчителів


З 1 до 5 липня 2014 року в Республіці Болгарія, м. Варна, відбулася X ювілейна спартакіада вчителів за участю міжнародних делегацій.
Вперше на цих змаганнях взяла участь делегація від Профспілки працівників освіти і науки України, яку представили 14 спортсменів-вчителів із 9 областей України – Вінницької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Сумської, Київської, Одеської, Рівненської, Черкаської областей та м. Києва.
Спортсмени з України змагалися за першість у шахах, настільному тенісі та плаванні. Серед 26 команд-учасниць українська команда посіла шосте місце.
Григор'єва Шаміра Романівна, тренер бучанської ДЮСШ, грала за команду шахісток, яка зайняла 1 місце, набравши шість з 6 очок.


Навчальний візит працівників органів місцевого самоврядування міст членів Асоціації міст України


24 листопада, навчальний центр «Зелена Буча» гостино прийняв делегації з наступних областей України: Вінницька, Запорізька, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька. Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» в рамках проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні» «ДІАЛОГ», який реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку, проводить навчальний візит працівників органів місцевого самоврядування за програмою: «Залучення бізнесу до надання комунальних послуг».
Учасники ознайомилися з роботою Бучанських підприємств: МПП «Рада» (інноваційні підходи до процесів управління у сфері поводження з відходами), ПКПП «Теплокомунсервіс» (котли на альтернативному паливі) та з реалізованими проектами тепломодернізації житлових будинків у місті Буча.


Бучанські скаути взяли участь на святі київської молоді «Юнь Києва запрошує»


27 вересня дев’ятнадцять дітей з бучанської організації скаутів «БОС» прийняли участь у традиційному святі київської молоді «Юнь Києва запрошує».
Це свято проходило за підтримки Головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту у Центральному парку культури та відпочинку «Маріїнський». Цього року понад 3000 мешканців столиці і області стали учасниками цікавих ігор та змагань, мали можливість пройти квести та взяти участь у майстер-класах, стали глядачами концерту дитячої творчості, відвідали майданчик сучасного мистецтва, дізналися про діяльність громадських організацій, соціально відповідальних компаній і закладів соціального спрямування.
4 -2

фотофакт Буча міські новації Федорук Анатолій Петрович День міста
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.