Площа Героїв

Буча майже завжди стоїть в епіцентрі суспільно-політичного життя, яке вирує в країні. Чи сама назва міста цьому сприяє, чи в ньому живуть активні і дієві люди – можна по-різному розцінювати ті чи інші процеси. Але одне напевно: якщо Буча зупиниться у своїй діяльності, то це вже буде не вона – красива і молода, а звичайний населений пункт на мапі.
Та зупинятися місто не збирається, і на підтвердження – піднесло жителям черговий подарунок. 3 жовтня в урочистій обстановці відбулося відкриття нового місця відпочинку – площі Героїв Майдану. А в центрі зеленої зони встановлено меморіальний знак – пам'ять про загиблих під час зимових подій у центрі столиці.

Як і Алея Слави, парк Мирному Атому, сквер ім. Т.Г. Шевченка – ця площа нестиме в собі частинку історії, вона сповнена смислом і нагадуванням про минуле. А отже нова алея не лише для прогулянок, а й для виховання. Вона завжди нагадуватиме громадянам про патріотів, які віддали молоді життя за честь свого народу, захищаючи незалежність Україні. В народі їх називають Небесною сотнею. Спільнотою, яка прагнула зробити все можливе, щоб людям рідної країни жилося краще. А що ми можемо зробити для них? На жаль, лише пам’ятати і не посоромити своїми вчинками право називатися українцем.

На відкритті площі були присутні керівництво міста на чолі з Анатолієм Федоруком, безпосередні свідки подій на Майдані, гості – виконуючий обов’язки ректора Національного університету Державної податкової служби України Леся Савченко, кандидати у народні депутати – керівник науково-виробничого об’єднання "Практика" Олег Висоцький, лідер Автомайдану Сергій Коба (хлопці Автомайдану приїхали вшанувати пам'ять полеглих побратимів), громада міста.

Ця подія – фактично сторінка в історії, яку ми пишемо. Саме такий акцент поставив на відкритті меморіального знаку Бучанський міський голова Анатолій Федорук.
«У житті кожної нації, кожного народу є сторінки історії, де через певний період покоління починає пишатися подіями, свідками яких вони стали. Важко говорити, що це – історична мить. Адже події, які відбувалися на Майдані мали трагічні наслідки. Але це в черговий раз доводить, що український народ прагне змін і хороших, «солодких» понять, таких як свобода вибору, свобода праці, свобода слова, свобода організації життя у власному місті та державі. За це боролися ті, хто загинув на Майдані Незалежності, так і ті, хто зараз обстоює дані цінності», - сказав мер міста.

Він також зазначив, що, на жаль, за 23 роки Незалежності України наші керманичі забули про ці істини. Люди, які живуть у селах, селищах, містах прагнуть кращого життя, ані ж те, яке мали нині. «Тож, сьогоднішня подія – фактично сторінка в історії, яку ми пишемо, пам’ятаючи, якою ціною дається свобода і виборюється незалежність нашої держави.
Зустрічаючись і спілкуючись на форумах, заходах акцентували на тому, що в 1991 році політикам вдалося досягнути самостійності України. І тішилися від того, що зміни, які породив Майдан під час Помаранчевої революції теж відбулися – толерантно, хоча напруга була висока. Але те, що пережили впродовж останніх подій – громадяни України мають завжди знати і шанувати: мир, свободу, кожну людину.
Навіть з трагічних епізодів нашої історії, нашого життя маємо робити висновки, щоб не повторювати помилок у майбутньому. То несправедливо, коли гинуть люди. Не справедливо, що влада, яка повинна слугувати своєму народу – забувається виконувати цю важливу функцію.
Я пишаюся тим, що маю можливість служити бучанській громаді.
Україну, в межах і кордонах 1991 року, яку передали нам діди і батьки, ми обов’язково збережемо і достойно передамо нашим дітям і онукам. Наголошую – і з Кримом, і з Луганськом, і з Донецьком, бо ми – велика нація, єдиний народ і, незалежно від національності, ми – громадяни єдиної суверенної держави
», - додав Анатолій Федорук.

Він запевнив присутніх, що відкритий пам’ятний знак – це не поховання, не траурний меморіал. У свідомості кожного громадянина, який проходитиме повз нього, через дану площу, залишиться згадка про ціну, яку віддали молоді люди за подальший мир і краще майбутнє.

На знак єднання громада міста разом співала гімн України. Особливого настрою додавала й гра військового оркестру.
Саме з таких невеличких кроків у подальшому породжується взаєморозуміння і толерантність. А настоятель храму «Всіх святих землі Русі-України» Андрій Галавін освятив пам’ятний знак, до якого згодом люди йшли покладати квіти.

Крім того, цього дня діяла виставка військової техніки, яка виготовляється в Україні. До уваги жителів були представлені кращі зразки броньованих машин, польових операційних, автомобілів спецпризначення та обмундирування. Пишатися є чим, але хочеться сподіватися, що все це мобільно та в достатній кількості надається нашим вояками в зоні АТО.

Нагадаємо, що попри фінансову скруту, біля підземного пішохідного переходу здійснили реконструкцію площі з облаштуванням трьох алей, встановленням лавок, висадкою молодих дерев, розбивкою яскравих квітників та ін. Поряд – оновлений дитячий майданчик і новий житловий комплекс. Також зодчі спорудили своєрідне «кільце» з флагштоків – символ партнерства і дружби різних країн (на кшталт того, що біля погруддя Т.Г. Шевченка).

Відповідно до зимового (у січні місяці) рішення Бучанської міської ради саме цю територію визначили назвати площею Героїв Майдану. Робили акцент на тому, що герої – всі, хто допомагав, організовував, забезпечував. Адже сумні події тією чи іншою мірою змінили кожного з нас – люди прагнуть кращого мирного життя і достойного майбутнього як для власних родин, так і для держави в цілому.

більше фото в фотогалереї>>Кадр ТК "Интер"


Кадры с ТВ-24
4 -2

Людмила Гладська, Андрій Беляков 
АТО алея Героїв Майдану парк фотофакт Федорук Анатолій Петрович
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.