» » » «Яблуневий прорив»: у місті відкрили дитсадок

«Яблуневий прорив»: у місті відкрили дитсадокУ день дитинства нарешті сталася подія, на яку очікувало багато бучанських батьків. У місті відкрився новий дошкільний навчальний заклад «Яблунька» по вул. Центральній. Сучасні ігрові кімнати, комфортні спальні, цікаві ігрові майданчики, а також уважні вихователі – усе це чекає на 140 малюків, які першими переступлять поріг садочка.
«Ми впевнені, що в такому сучасному, європейському закладі виховуватимуться найщасливіші діти України», - пообіцяли освітяни.

Відкриваючи «Яблуньку» господар міста – Бучанський міський голова Анатолій Федорук сказав: «Символічно, що саме в день захисту дітей влада і громада Бучі робить такий дарунок, адже в ньому є потреба. На щастя, місто зростає: має природній приріст, міграційний процес. І це спонукає до того, щоб влада різних рівнів розбудовувала в населених пунктах України дошкільні навчальні заклади – там, де в цьому є потреба. Не випадково ми зробили акцент на тому, що в даному мікрорайоні має бути дитсадок з кількох причин. Адже найближчий навчальний заклад розташований в мікрорайонах Тарасівський та Склозаводський. Тож, жителям було не зручно туди добиратися. Це стало головним критерієм вибору місця розташування «Яблуньки».
По-друге, отримували численні запити мешканців щодо необхідності створення тут низки закладів сфери послуг. Штучно змусити підприємців відкривати аптеку, магазини – не могли, бо вони були б збитковими. Державного ж регулювання таких процесів, всім зрозуміло, немає. А з появою садочка – збільшиться «міграційність» людей, і можна розпочинати ту чи іншу справу. Все це дає можливість пожвавлення бізнесового мікроклімату.
А найважливіше – діткам буде комфортно у новому закладі, а батькам – спокійно за свою малечу.
Взагалі, досить традиційно, що кожні чотири роки відкриваємо якийсь навчальний заклад. Вірю, що так буде й в майбутньом
у», - додав міський голова.

Крім того, він висловив щирі слова вдячності людям даного мікрорайону, які сприяли благоустрою прилеглої території і, можливо, в чомусь поступилися власними інтересами заради спільного добробуту (зокрема, знесення самовільно побудованих гаражів).


«Тепер тут – не гірше, ніж в центрі Бучі. Це – результат нашої спільної діяльності», - підкреслив мер міста.
Подякував міський голова і будівельникам, які, попри фінансові негаразди, продовжували якісні роботи по будівництву садочка. Не забули й постачальні компанії, що з розумінням віднеслися до становища і давали матеріали, обладнання в борг.

У зв’язку з цим, як і годиться, було відзначено зодчих, які трудилися на даному об’єкті: Олега Марчука (голова транспортного цеху СТК «Сонна»), Валерія Косарєва (директор підприємства «Ладопроект») та інші. Результатом їхньої праці стала продумана архітектура, комфортабельність та загальний благоустрій «Яблуньки».

На завершення свого виступу Анатолій Федорук пообіцяв облаштувати ще й пішохідну зону до даного мікрорайону. Насамперед, йшла мова про вул. Центральну та Водопровідну.

Розділити разом із місцевими жителями радість від доброго починання завітала директор Департаменту освіти та науки Київської облдержадміністрації Наталія Клокар. Вона передала відання від голови КОДА Володимира Шандри і зазначила:
«Дійсно, сьогодні здійснилася мрія багатьох дорослих. Завдяки старанням міської влади, вихователів – жителі Бучі мають такий прекрасний дитячий садок. Це – ще один крок до якісно освіти. Я зичу всім сонця, миру і тепла!», - сказала Наталія Іванівна. Вона подарувала закладу газонокосарку, щоб благоустрій тут завжди був на найвищому рівні.
До того ж, керівник освіти області відзначила у мера міста вміння вирішувати стратегічні питання, зокрема в галузі освіти та науки.

Після урочистої церемонії відкриття, на бажаючих переконатися у вірності слів посадовців чекала міні-екскурсія по «Яблуньці». Побачене не розчарувало: просторий, яскравий, «продуманий» дитячий заклад! Садочок вже укомплектований меблями, приладдям, облаштовано харчоблок.
Просторі кімнати, якісні, красиві меблі - все це для маленького покоління бучанців.

На жаль, хоч відкриття дитсадка і дещо зніме напругу з дитячими закладами, але не вирішить проблеми їхньої переповненості. Тому посадовці обіцяють – на черзі будівництво, принаймні, двох нових ДНЗ: один в мікрорайоні «Новатор» та другий – в межах вул. Шевченка, Гоголя, Пушкінська, розрахований на 110 місць (громадські слухання з цього питання проходили 12 травня 2014 року>>).Сподіваємося, що ніякі перешкоди (фінансові проблеми, державні перевороти, спільнота) не стануть на заваді реалізації цих планів.Більше фото з відкриття в фотогалереї міста>>


З історії зведення закладу


Коли в 2009 році почалося обговорення можливості будівництва >> дитсадка по вул. Центральній, серед місцевих жителів були і противники, і прибічники цієї ідеї. Проти виступали ті, хто боявся позбутися свого майна у вигляді прибудованих гаражів і сараїв. Бажали появи дитячого садочка жителі, які думали на перспективу – про майбутнє своїх дітей та онуків, хотіли щось змінити в інфраструктурі мікрорайону.

Тоді до влади висувалося декілька вимог. Насамперед, це – знесення існуючої на території котельні (старої і малоефективної) із заміною на нову; облаштування біля будинків дитячих майданчиків; водовідведення частини території по вул. Центральній (під час дощів там створювалася велика калюжа); забезпечення проходу на вул. Водопровідну; збереження скверу та ін. Влада пообіцяла врахувати ці вимоги.
Що ж, минуло шість років, і схоже, що обіцяне – було не пустими словами, а стало реальними діями.
8,5 -3,5

Андрій, спеціально для www.bucha.com.ua 
дитячий садочок Яблунька детский садик Яблонька
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
administrator

OFFline

  • administrator (285)
  • Адміністратори
  • 2 червня 2014 22:34
До уваги батьків!
З 3 червня 2014 року розпочинається формування мережі (списків дітей) на новий 2014-2015 навчальний рік у ДНЗ № 6 «Яблунька» .
Графік прийому батьків:
Понеділок - 13.00 – 17.00
Вівторок - 13.00 – 17.00
П’ятниця - 9.00 – 12.00

Питання по функціонуванню садочка можна задати на Освітянському форумі >>.

8