» » 3 і 4 червня у Бучі проходить семінар з місцевого самоврядування

3 і 4 червня у Бучі проходить семінар з місцевого самоврядування

Сьогодні на міжнародний семінар, що відбувається на базі навчального центру «Зелена Буча», завітали представники майже 40 міст України та делегація чиновників з Польщі на чолі Фердинанда Морськи, Директора бюро сілезької спілки гомін і повітів.

Тема зустрічі: «Програми та проекти щодо розвитку у світлі досвіду польських органів місцевого самоврядування» - об`єднала у продуктивній взаємодії місцевих голів (та їх заступників) обох країн.


Спільну роботу організовували Голова Правління Київського регіонального відділення Асоціації міст України, Бучанський міський голова Анатолій Федорук, директор бюро Київського регіонального відділення Асоціації міст України Гарі Мартін та керівництво Київської області.

Відкриття семінару почалося з ознайомлення з польською системою адміністрації, схем управління і керування в органах місцевого самоврядування. Обговорювалися приклади успішного місцевого розвитку в Польщі, також було зауважено про вагоме значення громадських позицій та організацій, яку відіграють важливу роль у розвитку міст, зокрема відображають прозоре місцеве самоврядування.

4 червня на порядку денному керівників територіальних громад – Фонди Європейського Союзу: загальні принципи, методологія і механізм їхнього програмування. Також розглядатимуться питання нової фінансової перспективи ЄС 2014-2020 років; стратегії «Європа 2020». Крім того, сторони обміняються досвідом щодо позитивних і негативних наслідків інтервенції з використанням фондів ЄС та інше.
Нагадаємо, що на початку березня 2014 року в.о. Прем’єр-Міністра України Арсеній Яценюк заявив, що першочерговим завданням уряду є реформа місцевого самоврядування.
"Наше завдання, як нового уряду - це децентралізація влади. І віце-прем'єр Володимир Гройсман буде відповідальний за швидкий пакет реформ з місцевого самоврядування. Ми бачимо сьогодні один з основних пунктів, який має зробити український уряд, це демонтаж дії централізованої влади, яка була сформована впродовж останніх чотирьох років", - сказав Яценюк.
"Люди обирали обласні ради, районні ради і ці органи повинні мати відповідні повноваження", - наголосив глава уряду.

Тож, у світлі останніх процесів в Україні, подібні зустрічі стануть досить цінними в плані набуття досвіду і «живого» бачення на шляху до творення нової моделі самоврядування.
0 0

Андрій, спеціально для www.bucha.com.ua 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.