» » У Бучі відкрився новий медичний центр

У Бучі відкрився новий медичний центр

4 лютого у нашому місті відкрили нову медичну установу – денний стаціонар і діагностичне відділення, які відтепер знаходитимуться в двоповерховому приміщенні по вул. Пушкінській. Символічно й те, що дану подію приурочили до Всесвітнього дня боротьби з раком.
Почесна місія перерізати «червону стрічку» на відкритті медичного закладу випала голові Київської облдержадміністрації Анатолію Присяжнюку, Бучанському міському голові Анатолію Федоруку, директору департаменту охорони здоров’я КОДА Олегу Ременнику і безпосередньому господарю медичного центру – головному лікарю міської поліклініки Любомиру Бучинському.


Будували медичний заклад півтора року. За словами міського голови Анатолія Федорука, на його зведення з обласного бюджету виділили понад 10 млн. грн. Окрім того, 9 млн. грн. витратили на закупівлю сучасного медичного обладнання. А це – і рентген-кабінет, і ультразвукова діагностика, й інша дорого вартісна апаратура.Функціонування медичного центру дозволить зменшити навантаження на стаціонар Ірпінської центральної лікарні і, таким чином, будуть зекономлені значні кошти.
Наприклад, нова цифрова рентгенустановка коштує понад 3 млн. грн. Але жителі міста безкоштовно користуватимуться даною послугою – за направленням лікаря.
За словами медиків, попередня діагностика дозволяє на 60% виявити хворобу та встановити точний діагноз. Тому значення такого «агрегату» для людей складно переоцінити.

До того ж, бучанські лікарі пройшли відповідне стажування і можуть повноцінно працювати на новому обладнанні.
«Маючи новий рентгенкабінет, ми одночасно не закриваємо старий. Адже легеневі захворювання бувають різними. Наприклад, той же туберкульоз. І обстеження людей з інфекційними захворюваннями в одному приміщенні з іншими фактично провокує поширення хвороби», - пояснив ситуацію Анатолій Федорук.
А от на облаштування кабінету ультразвукової діагностики витратили близько 500 тис. грн. Кошти надходили по державній цільовій програмі, з обласного і місцевого бюджетів. Таке «згуртування» фінансових ресурсів відкрило «зелене світло» і в комплексі надало можливість придбати обладнання, яке слугуватиме людям...

Просторі кімнати, сучасні, комфортні меблі, зручні матраци, ошатні палати – так виглядає відділення денного стаціонару. Усе це спрямовано на швидке одужання хворих. Впродовж дня пацієнти можуть перебувати на лікуванні, а ввечері – повертаються додому.
Крім того, на «новосілля» очільник Київщини Анатолій Присяжнюк подарував медзакладу мікрохвильову піч, телефакс, телевізор і холодильник. Тепер тут є усе, щоб наблизити умови перебування у денному стаціонарі майже до домашніх.

«Треба ще передбачити кімнату, щоб людина могла випити чаю, з’їсти бутерброд. Фактично, для людей потрібно створити домашні умови», - зауважив Анатолій Присяжнюк.
Але в процесі діяльності центру все це можна передбачити, вільні приміщення є. Головне, добрий почин і гарні наміри, з якими створювався даний Центр. Він покликаний слугувати громаді, допомагати бучанцям залишатися здоровими і більш бадьорими.
Медики запевнили, що так воно і буде.


Повний спектр діагностики


Більш детально про новостворений медичний центр розповів головний лікар Бучанської міської поліклініки Любомир Бучинський.

- Любомире Ярославовичу, на які медичні послуги в даному разі може розраховувати населення міста?
- У цьому приміщенні буде розміщений денний стаціонар, розрахований на 30 ліжок. Крім цього, на першому поверсі знаходиться рентген-діагностичне відділення, кабінети колоноскопії, бронхоскопії, УЗД, фізіотерапії та ін. Тому сподіваюся, що заклад, який ввели в експлуатацію, стане великою допомогою жителям Бучі, особливо для людей похилого віку, інвалідів. В цілому приміщення дуже гарне і сподіваюся, що з часом люди оцінять медичну установу по-достоїнству.

- Медична допомога надаватиметься лише бучанцям?
- За необхідності, надаватимемо послугу і приїжджим – тут можна буде підлікуватися.

- Чи будуть в новому центрі платні послуги: можливо, не для жителів міста, а для людей з інших населених пунктів?
- Ні, на даний момент такого не планується. Крім того, тут надається виключно безкоштовне лікування.

- Ще під час проектування будівлі, від деяких жителів лунали нарікання, мовляв недоцільно розміщувати рентген-кабінет поряд з будинками, дитячим майданчиком. Чи безпечне таке сусідство?
- Це питання ретельно вивчалося, досліджувалося спеціалістами. Всі дійшли висновку, що жодної небезпеки дане приміщення не становить. Крім того, стіни виконані зі спеціальних матеріалів, що формують надійний захист. Тому немає жодних підстав для хвилювання.

Безперечно, відкриття сучасного і комфортного денного стаціонару – подія неординарна для міста. Хоча б тому, що хочемо ми того чи ні, але хворіє майже кожен...


Повна версія статті в газеті "Бучанські новини" №5 від 7 лютого 2014 року
11 -5

газета: "Бучанські новини" №5 від 7 лютого 2014 року
медичний центр
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
ssh

OFFline

  • ssh (55)
  • Місцевий
  • 7 лютого 2014 15:27
Цікаво було б подивитись на закупівлі, по яким цінам що купували

0
sharp25

OFFline

  • sharp25 (6)
  • Користувачі
  • 7 лютого 2014 17:40
Медична допомога надаватиметься лише бучанцям?
- За необхідності, надаватимемо послугу і приїжджим – тут можна буде підлікуватися.

???? А ЧОМУ МЕНЕ НАПРИКЛАД ПСИХІАТР НАРКОЛОГ В ІРПЕНІ ВІДМОВИВСЯ ПРИЙМАТИ??? КОЛИ НАШ БУЧАНСЬКИЙ БУВ У ВІДПУСТЦІ??? МЕНІ ПРИЙШЛОСЯ ЇХАТИ ДО КИЕВА І ТАМ БЕЗ ПРОБЛЕМ.......

0