
Пластиковий пакет за щонайменше 2 грн, ковідний сертифікат на 9 місяців, нові правила подорожей до ЄС та нові обмеження для невакцинованих працівників - всі ці зміни очікують на українців вже у лютому.
Від 1 лютого за пластикові пакети доведеться платити від 2 до 3 грн.
Це рішення уряд ухвалив ще у грудні, і от тепер воно набуває чинності. За задумом уряду, це обмежить обіг пластикових пакетів.
Йдеться про пакети, товщі за 50 мікрометрів, призначені для харчів і товарів у роздрібній торгівлі, закладах громадського харчування та сфері послуг.
2 грн за пакет без ручок і бокових складок,
2,5 грн за пакет без ручок з боковими складками або з ручками без бокових складок,
3 грн за пакет з ручками і боковими складками.
У березні заборону поширять на надтонкі (із стінками товщиною менше 15 мікрометрів), тонкі (із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладні пластикові пакети.

Зміни у сертифікатах КОВІД
схожі зміни відбуваються і з українськими ковід-сертифікатами.
Від 1 лютого набуває чинності рішення Європейської комісії про скорочення терміну дії ковід-сертифікатів із 12 до 9 місяців (270 днів).
Коли рішення ухвалили, Єврокомісія пояснила його новими науковими даними, пов'язаними із поширенням коронавірусу та ефективністю вакцинації.
Зокрема Європейський центр з контролю та профілактики захворювань рекомендував робити бустерні дози вакцини проти COVID-19 через пів року після курсу вакцинації.
Бустерна доза з'явиться і у ковід-сертифікаті. Якщо людина отримала два щеплення, а потім третє бустерне, у сертифікаті буде помітка 3/3. Якщо ж людині вводили однодозну вакцину або одну дозу дводозної вакцини, буде помітка 2/1.
Рада ЄС погодила нові рекомендації щодо подорожей: їх вирішили уніфікувати.
Документи для в'їзду в країни ЄС
з 1 лютого 2022 року
► сертифікат про щеплення вакциною, схваленою на європейському рівні, за умови, що з моменту останньої дози пройшло не менше 14-ти і не більше 270 днів, або якщо турист має бустерне щеплення;
► негативний результат ПЛР-тесту, який турист має отримати не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону (підходить і негативний результат експрес-тесту на антиген, дійсний 24 години);
► довідка про одужання із поміткою, що з дати першого позитивного результату тесту пройшло не більше 180 днів.
Як йдеться у документі, європейські країни також можуть приймати серфтифікати про щеплення вакцинами, схваленими ВООЗ.
Одужання чи вакцинація мають бути підтверджені чинними цифровими сертифікатами європейського зразка.
Утім, рекомендації є бажаними, але не є обов'язковими для виконання. Наприклад, Італія продовжила заборону на в'їзд для українців із "необов'язковою" метою до 15 березня. Ця заборона діє з 16 грудня.