» » » Педіатрія: До школи – через чергу

Педіатрія: До школи – через чергу

Цього року до бучанських шкіл підуть більше трьох тисяч дітлахів. Але разом з радістю в душі мам і татусів закрадаються переживання… Зібрати дитину до школи – завжди «головний біль», адже треба і одяг новий купити, і зошити, і ще купу різного приладдя. А ще, для того, аби школярі могли сісти за парти, їм необхідно мати «Довідку учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» форму №086, без яких дітям до школи – зась. Саме про видачу цих довідок і піде мова.


Call-центр Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги


Для всіх амбулаторій Бучі, Гаврилівки, Блиставиці та Луб’янки за єдиними номерами телефонів можливо записатися до вашого лікаря та отримання інформації:
+380676121223
+380504800121
Call центр працює пнд-пт з 8:00 до 19:00, сб з 9:00 до 14:00
сайт Бучанського центру первинної медико-санітарної допомоги www.medbucha.org


У педіатричному відділенні Бучанської міської поліклініки зараз, просто-таки, ажіотаж. Величезні черги, дитячі крики, стомлені обличчя як батьків, так і працівників відділення – все це ознаки переднавчального сезону. Хто ж винуватець цього хаосу? Про це «БН» запитали у завідувача педіатричним відділенням Оксани Іванівни Джам. Перш за все, дуже приємно зазначити, що я прийшла до Оксани Іванівни приблизно о 15-тій годині (її прийом закінчується рівно о 13.00), а вона все ще приймала пацієнтів. Я попросила її дати коментар щодо ситуації в педіатричному відділенні Бучанської міської поліклініки, і ось що вона мені повідала.

- "Відділення працює з 8 до 19 в будні дні, в суботу – 3 9 до 14. У Бучі 7078 дитячого населення. Ми організовуємо роботу нашого закладу таким чином, щоб охопити всі напрямки покладених на нас обов’язків. Відповідно затверджені графіки процедур та прийому лікарів.
На сьогодні Постановою кабінету міністрів і наказами Міністерства охорони здоров’я визначено, що профілактичні огляди проводяться в поліклініках за місцем проживання дитини. Всю інформацію ми доводимо через відділ освіти та медичних працівників закладу до батьків. Про те, яких спеціалістів має проходити учень під час профогляду, інформація була надана кожній школі - про це знають всі директори, класні керівники ще з березня місяця. На загальношкільних та класних батьківських зборах питання профілактичних оглядів підіймалось неодноразово. Про це писали і в газеті «Бучанські новини». Учні у різному віці мають один раз на рік проходити чимало спеціалістів: хірурга, ортопед-травматолога, ЛОР лікар, психіатра, ендокринолога, офтальмолога, стоматолога та ін.

Після проходження медогляду учням видають форму № 086-1/0 «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» та форму № 086-2/0 «Карта профілактичної роботи з учнями ЗНЗ, їх батьками щодо виявлення факторів ризику алкогольних та наркотичних проблем».

Розпочата робота щодо профоглядів ще з березня. Надіслані листи «Про удосконалення проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів» до начальника Бучанського відділу освіти Олега Івановича Цимбала, в якому зазначили, що на базі педіатричного відділення Бучанської міської поліклініки з 1 квітня по 1 вересня 2013 року буде організовано проведення медичних оглядів школярів стоматологами, лікарями-педіатрами щоденно за дільничним принципом, огляди учнів спеціалістами вузького профілю у «дні школяра» з 1 квітня по 1 червня щосереди з 14.00 до 16.00. Таким чином інформація надійшла завчасно до відома батьків. Проводячи аналіз проходження оглядів в травні ми побачили, що за півтора місяці мало хто з батьків відгукнувся на оголошення про профогляд. Разом з відділом освіти складений орієнтовний графік проходження для кожної школи окремо. Згідно графіка поліклініка орієнтовно мала оглянути по 2 класи в день, це приблизно 60-70 дітей. Така кількість дітей дала б можливість якісно оглянути дитину та надати батькам відповідні рекомендації. Але активність батьків нас знову не порадувала.

Тож, на сьогодні маємо те, що маємо. Напередодні першого вересня батьки, які не встигли пройти медогляд, ринули до поліклініки, бо інакше їхніх дітей не допустять до школи. Якби всі дотримались орієнтовних графіків вчасно, питання профоглядів було б закрите до 9 серпня. У нас залишився майже місяць, аби видати довідки дітям, які йдуть до садочків. До того ж, нещодавно ми отримали вакцину, якої довго не було в закладі і батьки з дітьми з’явилися на щеплення. Окрім цього, планується направлення на оздоровлення дітей по лінії Чорнобильського фонду, а це 4 групи дітей приблизно 60 чоловік. Ось тому у нас така кількість дітей одночасно: школярі, діти з садочків, діти на щеплення, діти, які оформляються в санаторії.

А ще багато батьків нарікають на те, що дітей відправляють у поліклініку і вони мають стояти в черзі разом з дорослими людьми. На жаль, тут ми нічим не зарадимо, у відділені працюють лише дільничні педіатри та медичні сестри, а щоб створити дитячу поліклініку як самостійний заклад необхідно 10000 дитячого населення, у Бучі – лише 7078. Я розумію незадоволення батьків, але ми лише відділення міської поліклініки, а не самостійний заклад. А, взагалі, політика країни направлена на сімейну медицину, можливо і ми будемо вдосконалюватись та більш ефективно наближати послуги до дитячого населення, адже скоро лікарів першої ланки замінять сімейні лікарі".

Ну що тут можна сказати? Звісно, мені шкода малечі, та й дорослих, які по декілька годин чекають своєї черги до заповітного кабінету лікаря, а деякі з них проводять в поліклініці не один день. Але, мабуть, такий уже менталітет українців - у нас на генному рівні закладено самим собі створювати проблеми. Тож, друзі, якщо ми хочемо бути ближчими до Європи, давайте і поводитися по-європейськи. Інтерпретуючи народну мудрість скажу так: "Не варто відкладати на серпень, те що можна зробити з початку квітня до кінця липня".
Анна СМОЛЯР 
газета: "Бучанські новини" №32 від 23 серпня 2013 року
Оксана Джам поліклініка медицина
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.