» » » Річниця від дня народження Кобзаря

Річниця від дня народження Кобзаря

9 березня 1814 року народився видатний український поет, художник і громадський діяч Тарас Григорович Шевченко. Відтоді вже минуло 198 років. Тож напередодні цієї дати, 7 березня, у міському будинку культури зібралися бучанці, щоб вшанувати пам’ять великого генія українського народу.

На весь зал хор «Пролісок» затягнув «Реве та стогне Дніпр широкий...» А далі численні виступи дітей, молоді й дорослих виконавців з декларуванням Тарасових віршів, пісень на слова Шевченка. Колориту й різнобарв’я до заходу додали виступи вихованців Бучанської школи мистецтв імені Левка Ревуцького. Активну участь взяли не лише вокальні й хореографічні колективи, а й інструментальні ансамблі. Глядачі мали змогу почути музичне виконання творів на різних інструментах.

З щирими словами до присутніх звернулась Наталія Рохманюк, начальник відділу культури та спорту:
- Ми з вами діти Тарасові. Ми з вами чисті промінці великої держави України. І добре нам жити у славі Тарасовій. Адже якби не його велич, якби не його дар Господній, яким він зігрівав усю знедолену Україну. Чи мали б ми з вами сьогодні можливість тішитись тим творчим здобутком, який він нам залишив у спадок?

Дійсно, досить символічно, що весна починається Шевченком, народженням великого Кобзаря, сина українського народу. Жоден з нас не обійшов його творчість, не зміг прожити, аби не прочитати, не виспівати слова «Заповіту» Кобзаря. Тому нехай кожне слово Тарасове лунає у нашій душі, у нашім серці. Нехай ця любов до рідної землі завжди нагадує нам про те, що Україна – то найважливіше, що є у серці кожного українця. І кожен з нас – то скарб рідної держави.


До підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку понесли квіти.
А всі присутні підхопили наспівувати слова «Заповіту»…У Будинку культури, що по вул. Кірова, також з розмахом відзначали весняні свята.
До Міжнародного жіночого дня для бучанців влаштували гарний концерт за участі колективів художньої самодіяльності.

А до 198-ї річниці з Дня народження митця – нашого Кобзаря, відбувся конкурс читців на краще виконання творів Тараса Шевченка. Називався він «Тарасової душі криниця». Декорації сцени відповідали тому доброму настрою, який панував у присутніх, і передавали атмосферу життя українського поета.

Також всі бажаючі могли відвідати тематичну виставку «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», яка проходила у бібліотеці.
газета: "Бучанські новини" №11 від 16 березня 2012 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.