Земельнi питання

Нещодавно у місті Борисполі відбувся навчальний семінар на тему: «Надання якісних муніципальних послуг – конституційний обов’язок дієздатної влади». У засіданні взяли участь голови райдержадміністрацій та міст Київщини, представники Держкомзему. Ініціював зустріч голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк.
Особливий акцент під час семінару робився на створенні умов для дотримання прав і свобод громадян, особливо в частині одержання ними державного акту на землю.
Яка ж ситуація з видачею актів у Бучі? Про це ми запитали у начальника відділу Держкомзему в нашому місті Олександра Дзюблюка.

- Олександре Андрійовичу, ще наприкінці минулого року ажіотаж навколо видачі безплатних актів на землю був величезним. А зараз люди також масово звертаються за актами? Яка ситуація із їх видачею?
- В принципі, нічого суттєво не змінилося. Просто тоді це питання значною мірою було пов’язане з політикою. Зараз усе це врегулювалося і відбувається нормальна планомірна робота. Кількість громадян, які зверталися до нас протягом певного періоду минулого року і в цьому році – практично однакова.

- Часто громадяни заплутуються в термінах і складно збагнути, що мається на увазі під безкоштовною приватизацією?
- Це безкоштовна видача і реєстрація державних актів на землю. Безкоштовне виготовлення технічної документації, реєстрація актів і їх видача здійснюються тільки тоді, коли громадянин безкоштовно отримав у приватну власність земельну ділянку на підставі Декрету 1992 року. Тобто, якщо тоді вони не отримали державні акти на землю, то органи Держкомзему виготовляють і технічну документацію, і державний акт.
Багато людей приватизовують землю протягом останніх двох років. Рішення приймалися на підставі нового Земельного Кодексу, який почав діяти з 1 січня 2002 року. Після цього часу приватизація без виготовлення технічної документації була призупинена. Необхідні документи громадяни повинні виготовляти за власний кошт, а от виготовлення та реєстрація державного акту – здійснюється безкоштовно.

- Дійсно, як Ви вже сказали, ця процедура сильно політизувалася – партії брали на себе роль головних доброчинників. Зараз пристрасті стихли?
- Після закінчення виборів Президента усім партіям це питання стало нецікавим і в нашу роботу вони більше не втручаються.

- Які документи потрібно подати громадянину, щоб отримати акт на землю?
- Написати заяву, а також надати: копію паспорту та ідентифікаційного коду, копію технічної документації, завіреної печаткою організації-розробника цих паперів. Усе це ми розглядаємо протягом п’яти днів і якщо зауважень немає – справа рухається далі.

- Протягом якого часу виготовляється акт?
- Буває, що людина отримує акт на право власності на землю за 15 днів, буває – 1,5-2 місяці. Усе залежить від того, в якому стані документація. Прийом громадян здійснюємо кожного дня у певні години. Крім того, якщо людині потрібна консультація – її в будь-якому випадку нададуть.

- Скільком бучанцям загалом були надані такі послуги?
- Усього в Бучі було зареєстровано 529 заяв на безкоштовне виготовлення і реєстрацію актів на землю. 89 громадянам було відмовлено у проханні через неправильно виготовлену документацію, судові справи (сусіди не можуть поділити межу) або ж якщо, згідно законодавства, вони повинні платити за виготовлення актів.
Тож, 440 бучанців змогли скористатися своїм правом і вже для 348 з них – акти виготовлені.

- Усі залишилися задоволені? Нарікань на роботу Держкомзему не було?
- За весь період видачі актів двоє громадян звернулися на «гарячу лінію». Скаржилися, що ми затягуємо процедуру. Довелося пояснювати, що один із них вимагає державний акт не зважаючи на те, що його сусід подав до суду, бо не згодний із розподілом земельної ділянки. У другому випадку людина зверталася тому, що державним земельним кадастром був зіпсований її акт на землю, а виготовити новий – не так просто і швидко.
У більшості випадків нарікань у бучанців на нашу роботу не було. Постанова Кабінету Міністрів №844 – виконується.
Зазначу, що до відділу Держкомзему з державного бюджету до цього часу не надійшло жодної копійки на виготовлення актів. Тому нас підтримує Бучанська міська рада, зокрема надає транспорт. Ми їм дуже вдячні.
Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини" №29 від 23 липня 2010 року
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.