» » » Лікарі: "Звертайтесь, ми завжди готові допомогти"

Лікарі: "Звертайтесь, ми завжди готові допомогти"

Через кілька днів усі ми святкуватимемо Новий рік та Різдво. І хоча синоптики обіцяють плюсову температуру на ці дні, та зараз маємо мороз та по коліна снігу, від чого більшість з нас страждають. І мова йде не так про незручності викликані опадами та мінусовою температурою, як про здоров’я. Тож, пропонуємо кілька коментарів стосовно сезонних захворювань від заступника головного лікаря медичної частини Ірпінської міської лікарні - Володимира ЛЕВЧУКА.

- Володимире Олексійовичу, перше, що цікавить ? це, звісно, ситуація з грипом та ГРВІ.
- Щодо грипу, то по стаціонару кількість пацієнтів на сьогодні не перевищує ту кількість, яка була у минулі роки. Зараз ми отримали наказ про підсилений епідрежим і дотримуємося усіх відповідних правил. Загалом, ситуація знаходиться під контролем.

Лікарня готова до карантинних заходів, у разі необхідності, ми маємо можливість швидко облаштувати додатково майже сто ліжок. Але, як я вже й казав, хвилюватися причин немає. Звісно, з сезонними коливаннями температури, в осінньо-зимовий період, кількість пацієнтів з ГРВІ більша, проте чогось надзвичайного у нас в лікарні не було, нема і у майбутньому, сподіваюся, не буде.

- Травматизм. Яка ситуація тут?
- Взагалі травматизм – це сезонна проблема. Хоча ми спостерігаємо останніми роками значну кількість травматичних випадків і літом. Це пов’язано, передусім, з міграцією українців ближче до столиці. Йдеться, зокрема, про будівельників з усіх регіонів України, які шукають кращої долі в Києві та області. Практично завжди, ці заробітчани не є працівники якоїсь легальної фірми, тому про правила техніки безпеки та їх дотримання, навіть, не йдеться. Тож, такі травмовані пацієнти поповнюють нашу статистику протягом усього року. Якщо 10 років тому, коли наш травмпункт тільки засновувався, за добу ми приймали 10-15 чоловік, то зараз маємо 50-60 звернень на добу, тобто практично кожні півгодини, цілодобово. У зв’язку з цим, до речі, вже наступного року планується відкриття нового повноцінного травмологічного відділення на 40 ліжок.

- І все ж, більше цікавить сезонний травматизм.
- Рівень сезонного травматизму завжди вищий, ніж в інші пори року. До переліку травм з необережності чи недотримання техніки безпеки або через ожеледицю додаються такі суто зимові ушкодження, як переохолодження чи обмороження. Тому, як лікар, ще й на передодні зимових свят, хочу застерегти земляків, зокрема, від необачних вчинків під дією алкоголю.

- Що необхідно знати та пам’ятати, щоб вберегтися від подібного?
- Нехай це і банально, але перша порада – потрібно тепло одягатися! Друге, коли людина змерзла, ні в якому разі не можна намагатися швидко зігріватися. Не лізти одразу в гарячу ванну, не обкладатися гарячими грілками і т.д. Периферійна реакція спазмування судин лише нашкодить. Зігріватися потрібно помалу, щоб температура тіла поступово дійшла до температури приміщення.

Якщо ви помітили незвичайну блідість, нерідко синюшність шкіри, відчуваєте у цьому місці оніміння ? це обмороження. В основному обморожуються ті місця на тілі, куди найменше надходить кров. Це пальці рук та ніг, кінчик носа, вуха тощо. У таких випадках відразу потрібно звертатися до лікаря.
Пам’ятайте, під дією алкоголю небезпека обмороження підвищується в 10 разів. Дія алкоголю гальмує усі процеси адаптації організму, зменшується мікроциркуляція крові. Людина не може адекватно оцінювати свій стан. Начебто здається, що жарко, а насправді це не зовсім так.

Під час святкувань бережіться, не виходьте на вулицю роздягнені. А якщо вже так сталося, що наша допомога необхідна, будь-ласка звертайтеся, ми завжди готові допомогти!

І на кінець, шановні земляки! Від імені колективу Ірпінської міської лікарні, вітаємо Вас з прийдешніми святами. Бажаємо вам у новому році міцного здоров’я та здійснення усього запланованого. Нехай доля посміхається вам!

Віктор Бондаренко
газета: "Бучанські новини" №51-52 від 25 грудня 2009 року
  0
Коментарів: 0
Додати коментар