» » » Про перспективи бучанських закладів освіти

Про перспективи бучанських закладів освіти

«Кардіограма нашої освіти свідчить про здорові тенденції»Україна готується до впровадження реформи освіти з 2018 року. «Нова українська школа» передбачає остаточну руйнацію залишків пострадянської практики в освіті. А орієнтир на європейські гуманні норми дасть можливість дитині ще під час навчання визначитися із своїми професійними пріоритетами та по закінченню школи почуватися всебічно освіченим громадянином своєї держави. Як це буде – покаже час. Та все ж школа уже сьогодні має перелаштовуватися на нові рейки. Про перспективи міських закладів освіти розповідає Олег Цимбал, начальник Бучанського міського відділу.
Освіта є і залишиться пріоритетом у діяльності Бучанської міської ради. Попри всі економічні і демографічні проблеми, які властиві усім містам і селам України, докладається максимум зусиль, аби забезпечити гідний рівень організації навчального процесу. У 2017 році наші школи за рівнем підготовки та впровадженням новаторських програм отримали статус експериментальних у підготовці до реалізації проекту «Нова українська школа» на обласному рівні.

От і цей рік ми закінчили успішно. На шлях дорослого життя вступило 165 випускників бучанських шкіл. Із них 13 медалістів, серед яких 11 відзначені золотими і 2 срібними медалями.

На рівень підготовки учнів вказують і перемоги у міських, обласних і всеукраїнських конкурсах.
Безперечно, без проблем не обходиться. У порівнянні з показниками 2012 року кількість школярів у місті подвоїлася. Станом на 1 вересня 2017 року до шкіл прийде 5700 учнів. Ця цифра обумовлена багатьма причинами, що свідчать про те, що Буча є містом не лише комфортного життя, але й якісного навчання. Серед навчальних закладів є і особливо запитувані.

Скажімо, сьогодні у СЗОШ № 5 з поглибленим вивчення іноземних мов уже згідно з тестуванням до першого класу є конкурс - 7 дітей на одне місце.
Місцева влада на чолі з Бучанським головою Анатолієм Федоруком здійснила у попередні роки важливий крок
з наповнення освіти новими науковими технологіями, професіоналами високого рівня, технічною базою, включаючи повну комп’ютеризацію навчального процесу.

Наразі ж йдеться про розширення мережі навчальних закладів міста. На порядку денному добудова та введення в експлуатацію приміщення нової гімназії, нового корпусу початкової школи ЗОШ № 3 на 460 учнівських місць, спортивного комплексу при ЗОШ № 2, дитячих садків по вулиці Б. Гмирі на 100 місць та по вулиці Лесі Українки на 144 місця. Заплановано також будівництво ДНЗ по вулиці І. Кожедуба на 220 місць. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію ЗОШ №1 з розширенням учнівських місць до 990 учнів та добудову ЗОШ № 2.

Зрозуміло, що таке великомасштабне будівництво потребує і мільйонних коштів. У зв’язку з цим є проекти, які впроваджуються завдяки включенню в обласні програми соціального спрямування або на умовах співфінансування.

Хотілося б особливу увагу приділити об’єкту - гімназія, який здійснюється як українсько-чесько-шведський проект.
Ми плануємо, що двері для учнів гімназія відкриє у 2018-2019 навчальному році. І тут мова йде не про саме капітальне будівництво, яке вже виконано майже на 80%, а про оснащення сучасним технологічним і навчальним обладнанням.

Будівля розрахована на навчання 700 дітей. Наразі йдеться про лінгвістичний напрямок, де діти будуть оволодівати не менше, як 12 мовами. Враховано і потреби інклюзивної освіти. У цьому році була досягнута домовленість із чеськими партнерами про створення інноваційної бази професійної освіти.

7 тис. кв. м підвального приміщення буде повністю обладнане для оволодіння технічними професіями, які зараз
у попиті на ринку праці. А це майстри пошиву, теслі, токарі та інші спеціальності. Крім того, ми бачимо перспективу у школі повного дня. Це означає. Що у першу половину дня відбуватиметься навчальний процес, а у другу – розгортатиметься різнобічна гурткова робота.
Відкриття гімназії та запуск об’єктів, які вже започатковано на базі існуючих шкіл, мають зняти напругу у графіку навчального процесу.

Крім усього зазначеного, у школах Бучі планується ввести ряд новацій, приємних для батьків.
По-перше, це електронний щоденник. Батьки щодня зможуть відслідковувати присутність дитини на уроках та рівень її успішності. А задля гарантії безпеки у школах передбачається встановлення терміналів – пропускників.
Без електронної картки потрапити у приміщення буде неможливо. З одного боку, такий підхід вирішує питання організації безпечного перебування у навчальному закладі, а з іншого, знімає напругу у батьківському середовищі.
Велику роботу місто проводить і з питань організації відпочинку дітей на канікулах. У минулому році було оздоровлено 2456 дітей (віком від 7 до 17 років) на суму 1 млн. 145 тис. грн. (2015 рік – 732,7 тис. грн.).

Динаміка нинішнього року вказує на те, що цьогоріч відпочине за сприяння міської ради не менше дітей. Згідно з угодою про співпрацю з містами-побратимами юні бучанці відпочинуть у Польщі і Тячеві. Окрім організації відпочинку за межами міста, у цьому році не менше як півтисячі дітей традиційно прийняли 6 пришкільних таборів.

Освіта, як і в цілому всі галузі соціально-економічного розвитку України, переживає революційні зміни, а Буча не лише не відстає від заданих темпів, а й випереджає їх за кількістю і якістю інновацій.
1 1

Алла БАГІРОВА 
газета: “Бучанські новини” № 27 від 7 липня 2017 року
гімназія СЗОШ №5 ЗОШ №3 освіта міські новації
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.