
Якщо на санчатах катаються – в міському парку, на ковзанах – на ковзанці «Бучанська крижинка», то ось на лижах в Бучі зараз нікого і не зустрінеш. Хоча в наприкінці минулого століття цей вид спорту був досить популярним: «На тому місці, де зараз знаходиться стадіон «Ювілейний» було величезне поле. Саме там переважно і катались на лижах. Одна траса пролягала до лісу, що за кладовищем – це була відстань приблизно 1,5 км. Деякі прокладали маршрут до зупинки «Ворзель» - це 3 км. А найсильніші долали відстань до Київської психоневрологічної лікарні № 2, що знаходиться в Кичеєво. Маршрут складав 14 км», - розповідає бучанець Андрій, що тривалий час займався лижним спортом.
На відео: чоловік років 70-ти "нарізає лижню" в центрі Бучі
Справа в тому, що в радянські часи цей вид спорту популяризували, і майже в кожній школі існували спортивні товариства, а ось із розпадом Союзу припинилось і фінансування таких секцій.
«На полі, де зараз знаходиться стадіон проводились змагання між бучанськими школами. А в Ірпені проводились районні змагання. Спортивні команди з Бучі завжди потрапляли в трійку лідерів, тобто мали досить добрі результати», - говорить Андрій.
Також, неподалік від того місця, де зараз знаходиться ТЦ «Модуль» було невелике озеро, туди приходили люди, щоб покататись на ковзанах. А в лісі знаходилась гірка висотою приблизно 12 м, якою спускались і на лижах, і на санчатах.
До того ж, на санках катались на полі, на території лікарні і на місці теперішньої Київської площі, раніше там була водонапірна башта.
Продавались лижі в спортивному магазині в Ірпені, де зараз знаходиться офіс компанії «Бест». До того ж, коштувало таке задоволення відносно недорого.
«Мені було протипоказано займатись лижним спортом, адже я мав певні проблеми зі здоров’ям, але я все одно пішов, і навпаки – мені від цього стало тільки краще», - розповідає Андрій.
В чому ж таки причина забуття? Адже лижний спорт – це суцільне здоров’я. Крім того, він доступний усім – від малого до великого. Перше, що змушує людей відмовитися від любительської лижні – це ціна самого набору: мінімальна вартість бігових лиж з палицями коливається від 500 грн –дитячого, і 1000 – дорослого. На даний час для багатьох ціна «кусається», особливо з огляду на те, що зими наші не стійкі. Буває, що і снігу немає.
Тому вартувало б на сьогодні організувати міський пункт прокату. Адже влітку в Бучанському парку можна взяти на повний час і велосипед, і скейт, і ролики. Взимку є можливість скористатися погодинно ковзанами. А от з лижами питання залишається відкритим. Відтак і простір для втілення бізнес-ідей на часі.