» » » Ансамбль «Лілея» створює настрій

Ансамбль «Лілея» створює настрій

Ансамбль «Лілея» створює настрійВ неділю, 11 січня, зі сцени ЦБК звучали щедрівки і колядки: «Добрий вечір тобі, пане-господарю!», «Сієм, вієм, посіваєм», «Тиха ніч, свята ніч», «Ой, чи є, чи нема», «Старий рік минає, новий наступає»…

Це створював святковий настрій вокальний жіночий ансамбль «Лілея». Голоси цих чарівних жінок зливаються в єдину нерозривну гармонію. Не полишає відчуття дива: бачиш сімох співачок (сім – то на щастя), а чуєш один голос, який лине понад глядачами і злітає догори. Із залу дуже гарно сприймається також приємна пластика рухів учасниць ансамблю – вони легкі та завжди доцільні. Їхній музичний арсенал – баян, бубонці, трикутники, шалі, але насамперед – сильний, об’ємний звук. Учасниці ансамблю згруповані коло трьох мікрофонів, і це дуже відповідально, тому що найменша фальш одразу буде помічена. В другій частині концерту жінки ще більше показали велику різноманітність свого репертуару. Жартівливі пісні, віночок українських пісень, пісня про картоплю – тримали глядачів у тонусі. Не один глядач за цей концерт помолодшав років на десять!
Ансамбль «Лілея» створює настрій

Ансамбль «Лілея» створює настрійАнсамбль «Лілея» створює настрій

– Ансамбль «Лілея» існує від 2005 року, у нас дев’ять учасниць, – розповідає Олена Гордейчук, директор Бучанського центра-льного будинку культури і сама учасниця вокального жіночого ансамблю «Лілея». – Серед них є педагоги, медпрацівники – всі вони аматори, але дуже посвячені своїй справі. З них половина можуть бути солістками. Хочеться відзначити Любов Обштат, Лідію Бабенко, Валентину Демуру – вони виступають як тріо. Дуже нам допомагає Костя Гордейчук, який веде концерти і за-співує як соліст у військових піснях. Нас поєднує ентузіазм і любов до пісні. Тому легко долаємо труднощі і можемо проводити репетиції навіть при свічках, коли вимикається електрика. В свою назву ми вкладаємо поняття чистоти і ніжності, з якими асоціюється ця квітка, і цим ми завдячуємо Лідії Білій, почесній громадянці Бучі. Саме Лідія Денисівна запропонувала таку назву, та й сам колектив був створений за її ініціативою. На жаль, вона за станом здоров’я не змогла бути на концерті.

Ансамбль «Лілея» створює настрійАнсамбль «Лілея» створює настрій

Першим керівником ансамблю був нині покійний Григорій Подольський. Згодом нашим художнім керівником і концерт-мейстером став Юрій Давиденко. Власне, він слідкує, щоб репертуар і стиль виступів були неодмінно витриманими і водночас запальними. Завдяки Юрію Олександровичу, ми, на мій погляд, вдало поєднуємо народну традицію і сучасну естраду. Під час виступів ми органічно використовуємо музичні фонограми «мінусовки», які записуються заздалегідь на студії. А співаємо ми завжди тільки «наживо».


В нашому колективі співається тільки українська народна і сучасна пісня, а репертуар складається з понад 80 творів. Це і сольне виконання, і різножанрові пісні. Хореографію ми ставимо самі. Багато років ми стаємо учасниками і лауреатами багатьох конкурсів, наприклад, «Введенських піснеспівів», беремо участь у святкуванні дня міста, інших міських заходах. В 2015 році хочеться виступити перед пораненими учасниками АТО у військових шпиталях Ірпеня та Києва. Серед потреб хочу назвати необхідність оновлення і урізноманітнення гардеробу, а також кращої інформативної підтримки виступів колективів нашого Будинку культури.фото автора
Микола ДЕМ’ЯНОВ 
газета: "Бучанські новини" №1-2 від 16 січня 2015 року
Ансамбль Лілея культура
  3
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.