
Це створював святковий настрій вокальний жіночий ансамбль «Лілея». Голоси цих чарівних жінок зливаються в єдину нерозривну гармонію. Не полишає відчуття дива: бачиш сімох співачок (сім – то на щастя), а чуєш один голос, який лине понад глядачами і злітає догори. Із залу дуже гарно сприймається також приємна пластика рухів учасниць ансамблю – вони легкі та завжди доцільні. Їхній музичний арсенал – баян, бубонці, трикутники, шалі, але насамперед – сильний, об’ємний звук. Учасниці ансамблю згруповані коло трьох мікрофонів, і це дуже відповідально, тому що найменша фальш одразу буде помічена. В другій частині концерту жінки ще більше показали велику різноманітність свого репертуару. Жартівливі пісні, віночок українських пісень, пісня про картоплю – тримали глядачів у тонусі. Не один глядач за цей концерт помолодшав років на десять!


– Ансамбль «Лілея» існує від 2005 року, у нас дев’ять учасниць, – розповідає Олена Гордейчук, директор Бучанського центра-льного будинку культури і сама учасниця вокального жіночого ансамблю «Лілея». – Серед них є педагоги, медпрацівники – всі вони аматори, але дуже посвячені своїй справі. З них половина можуть бути солістками. Хочеться відзначити Любов Обштат, Лідію Бабенко, Валентину Демуру – вони виступають як тріо. Дуже нам допомагає Костя Гордейчук, який веде концерти і за-співує як соліст у військових піснях. Нас поєднує ентузіазм і любов до пісні. Тому легко долаємо труднощі і можемо проводити репетиції навіть при свічках, коли вимикається електрика. В свою назву ми вкладаємо поняття чистоти і ніжності, з якими асоціюється ця квітка, і цим ми завдячуємо Лідії Білій, почесній громадянці Бучі. Саме Лідія Денисівна запропонувала таку назву, та й сам колектив був створений за її ініціативою. На жаль, вона за станом здоров’я не змогла бути на концерті.


Першим керівником ансамблю був нині покійний Григорій Подольський. Згодом нашим художнім керівником і концерт-мейстером став Юрій Давиденко. Власне, він слідкує, щоб репертуар і стиль виступів були неодмінно витриманими і водночас запальними. Завдяки Юрію Олександровичу, ми, на мій погляд, вдало поєднуємо народну традицію і сучасну естраду. Під час виступів ми органічно використовуємо музичні фонограми «мінусовки», які записуються заздалегідь на студії. А співаємо ми завжди тільки «наживо».
В нашому колективі співається тільки українська народна і сучасна пісня, а репертуар складається з понад 80 творів. Це і сольне виконання, і різножанрові пісні. Хореографію ми ставимо самі. Багато років ми стаємо учасниками і лауреатами багатьох конкурсів, наприклад, «Введенських піснеспівів», беремо участь у святкуванні дня міста, інших міських заходах. В 2015 році хочеться виступити перед пораненими учасниками АТО у військових шпиталях Ірпеня та Києва. Серед потреб хочу назвати необхідність оновлення і урізноманітнення гардеробу, а також кращої інформативної підтримки виступів колективів нашого Будинку культури.
фото автора