» » » Обговорення генерального плану міста Буча відбулося 26 вересня

Обговорення генерального плану міста Буча відбулося 26 вересня

Обговорення генерального плану міста Буча відбулося 26 вересня 2014 року в приміщенні Бучанської міської ради під головуванням заступника Бучанського міського голови Олександра Смолькіна.

Попередньо, з 12-го серпня до 12-го вересня, приймалися пропозиції щодо генплану, які розглядала спеціально створена, згідно рішення Виконавчого комітету Бучанської міської ради, погоджувальна комісія у складі 44 членів. Ця комісія складається з 20 посадових осіб і представників професійних організацій, а також 24 представників громадськості, які були визначені під час громадських слухань. В погоджувальну комісію також входять представники служб виконкому Бучанської міської ради, голова депутатської комісії з питань містобудування та природокористування, а також представники відповідних міжрайонних служб в Київській області – департаменту екології та природних ресурсів, управління культури, служби цивільного захисту, департаменту містобудування та архітектури КОДА, держсанепідемстанції, держземагенства. В комісії – представники проектного інституту «Діпромісто» та НДІ «Містобудування», науковці, фахівці-архітектори. Окрім того – в комісію входять представники громадськості: «Буча молода», «Правиця», «Діти – майбутнє країни», «Нові обличчя», «Панночка», Молодіжний житловий комплекс «Оболонь», «Дієва хвиля», а також підприємств Бучі – ПРАТ «Меліоратор», ПАТ «Південтеплоенергомонтаж», РТЦ «Ірпінь».

Важливим чинником для залучення до обговорення було подання пропозицій. Тому в складі комісії були присутні представники громадськості з тих, хто подав пропозиції стосовно генерального плану міста.

Засідання було розпочате з дотриманням всіх процедурних вимог. Була проведена поіменна перевірка присутності членів погоджувальної комісії. З 44 членів комісії на початку засідання були присутні 34 особи (через певний час після початку надійшов ще один представник громадськості, член комісії, і загальна кількість склала 35 осіб). Інші відсутні з різних поважних причин, які були оголошені. Отже, присутні понад 2/3 складу комісії, з них – 19 представників громадськості, що, згідно ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», становить понад 50% присутніх. Це дає право провести легітимне засідання погоджувальної комісії.

Після проведення вступної частини за відсутності з поважних причин голови комісії – В. П. Олексюка, повноваження головуючого виконував член комісії, заступник міського голови О. Смолькін. Також голосуванням був обраний секретар комісії (Світлана Гордієнко) та лічильна комісія (Іван Лисенко і Євген Балабан) та визначений регламент питань порядку денного. Голова зборів, заступник міського голови О. П. Смолькін, привітав присутніх з важливою подією в житті міста – обговоренням нового Генерального плану Бучі.

З інформацією виступила головний архітектор міста Валентина Ткаченко, яка доповіла про історію питання щодо створення Генерального плану міста Буча. Валентина Григорівна почала з того, що 1968 року був затверджений перший генплан території на 20-25 років. В той час Буча адміністративно входила до складу Ірпінського регіону. В 2006 році генплан пгт Бучі розроблявся в складі міста Ірпінь і в цілому не був затверджений. А в лютому 2006 року Верховна Рада України прийняла відповідне рішення, і Буча стала містом обласного підпорядкування, змінивши статус населеного пункту з 2007 року. Постало питання розмежування та спільного використання оточуючими населеними пунктами різних господарських об’єктів – таких, як інженерні комунікації, транспорт, водопостачання тощо.

Головний архітектор Бучі представила розробників генплану, а саме ДП УДНДІПМ «Діпромісто» ім. Ю. М. Білоконя, які були присутні на засіданні. Вона наголосила, що пропозиції приймалися від представників територіальної громади та зацікавлених осіб з 12-го серпня до 12-го вересня 2014 року і заносилися в журнал реєстрації. Вимоги до подання та розгляду пропозицій: відповідно до частини 6 статті ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», пропозиції подаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, імені та по-батькові, місця проживання, особистим підписом і містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил. Більшість поданих пропозицій не відповідали даним вимогам, але абсолютно всі пропозиції були розглянуті.

Далі заслуховувалися власне пропозиції (яких було 42) з метою прийняття рішення щодо їх відхилення або передачі в проектну організації для подальшого доопрацювання генплану.
Багато часу на комісії зайняло уточнення, пояснення і розмежування наступних базових містобудівних понять – «земельні відносини», «цільове призначення землі», «зонування», «деталізація», «громадський центр», «багатоквартирна забудова», «садибна забудова», «блокована забудова», «межі санітарно-захисної зони», «таунхауз», «пайова участь», «комунально-складська територія», «зелена зона спецпризначення», «пішохідна доріжка», «пішохідна зона», «стратегія регіонально розвитку», «порядок розрахунків місць в дитячих дошкільних закладах, школах, лікувальних установах» тощо.

Детальні пояснення та обґрунтування давали розробники генплану і фахівці з містобудування та архітектури – проектанти з інституту «Діпромісто»; члени Спілки архітекторів України Валерій Косарєв та Зиновій Коваль; головний архітектор Ірпеня Михайло Копач; представник держземагенства Світлана Штанькевич; представник санепідемстанції Василина Куц; представник служби цивільного захисту Олександр Забарило та інші експерти. Долучилися до роз’яснень і представники громадськості – юристи та небайдужі активісти.

Бурхливо і пристрасно обговорювалися питання, пов’язані з екологією, а також відставанням темпів будівництва дитсадочків від стрімкого зростання дитячого населення Бучі. І, як результат – сьогоднішня незабезпеченість дитячими установами. Адже Буча стає дедалі молодшою у віковому сенсі, відповідно потребуючи більше місць в дошкільних та шкільних установах. Тому учасники обговорення хотіли знати, як обраховується кількість освітніх установ в місті. Викликало сумнів, чому розрахунки розробників генплану базувалися на даних січня 2012 року, а не уточнених даних від 2014 року. Деякі запитання і пропозиції були викликані нерозумінням того, що генеральний план міста не передбачає вичерпної деталізації, а дає принципові рішення розвитку території. Це – основний містобудівний документ, який подає глобальні принципові рішення розвитку території міста в цілому. Він може бути переглянутий кожні 5 років. Що ж стосується кожного конкретного випадку об’єктів забудови, то для цього необхідно розробляти наступні стадії проектної документації, які проходять відповідні процедури узгодження та затвердження.

Протокол погоджувальної комісії щодо розгляду пропозицій громадськості до матеріалів Генплану міста Буча читайте в наступному номері газети.
3 -2

Микола ДЕМ’ЯНОВ 
газета: "Бучанські новини" №38 від 3 жовтня 2014 року
генеральный план 2014 Генеральний план Бучі громадські слухання
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.