» » » Бучанські охоронці друкованого слова

Бучанські охоронці друкованого слова

Колись Френсіс Бекон сказав: «Бібліотеки – це ріки, де зберігаються мощі великих святих». З ним важко не погодитись, адже в цих диво-місцях завжди атмосфера спокою, врівноваженості та якоїсь величної святості, яку неможливо передати словами. Люди приходять в ці «царства книг», щоб знайти інформацію, відкрити для себе щось нове, пошукати те, що їх цікавить, та, врешті-решт, щоб забути про всі свої рутинні проблеми і насолодитися бібліотечною тишею в «компанії» книжок.

завідуюча Бучанської міської бібліотеки для дорослих Леся КолісниченкоЩо стосується бучанської бібліотеки, то вона працює для наших жителів уже більше 60 років. У неї дуже цікава історія. Яка саме – «БН» розповіла завідуюча Бучанської міської бібліотеки для дорослих Леся Колісниченко.

Перша бібліотека (точніше, пункт видачі) була організована в Бучі 1949 року в приміщенні селищної ради за адресою м. Буча, вул. Жовтнева, 70. Основу фонду склали книги, які бучанці подарували селищу. Першими бібліотекарями були М. Тюменцев, а потім – Н. Палашіна. З 1950 по 1958 роки у бібліотеці працювала Н. Черніцька.

Протягом 50-х рр. бібліотека розміщувалась на території МТС по вулиці Леніна (зараз вул. Ярослава Мудрого). А на початку 60-х роках переїхала в інше, трохи більше приміщення по вул. Києво-Мироцька, 69.

У різні періоди колектив бібліотеки очолювали: Гітала Н. П. (1960-1962), К. Димедюк (1962-1968), Н. Махінко (1968-1970), Н. Ковбасюк (1970-1972).
У 1968 році на базі бібліотеки для дорослих було створено бібліотеку для дітей, яка на сьогодні є окремою установою 1970 року до бібліотеки для дорослих прийшла молодий бібліотекар О. Черненко, яка працює і сьогодні (вже більше 40 років) на посаді старшого бібліотекаря. З 1972 року бібліотеку очолила Т. Торжевська, яка вірою і правдою прослужила своїм землякам на цій посаді до 1997 року. У 1980 році до бібліотеки прийшла молодий спеціаліст О. Семенович Вона також досьогодні працює на обслуговуванні читачів.

Т. Торжевська, О. Радченко (Черненко) та О. Семенови – справжні подвижники на ниві бібліотечної праці. На роки роботи цих жінок припав розквіт бібліотеки. Вони влаштовували зустрічі з такими видатними людьми, як двічі Герой Радянського Союзу, льотчик-винищувач В. Єфремов, письменник-гуморист П. Глазовий, актор А. Паламаренко. Саме в бібліотеці було створено перший в Ірпінському регіоні клуб для любителів поезії та музики «Орфей». Протягом багатьох років тут відбувалися літературно-музичні вечори присвячені творчості Т. Шевченка, В. Висоцького, Діна Ріда та багатьох інших визначних письменників та композиторів. Відбулося кілька цікавих зустрічей з народною майстринею, нашою славною землячкою Л. Панченко.
З листопада 1984 р. бібліотека розміщується в новому просторому приміщенні на вулиці Енергетиків 19. З 1997 року завідуючою стає молодий спеціаліст Колісніченко Л.М.

У 2001 р. Бучанська бібліотека для дорослих вийшла зі складу Ірпінської ЦБС і була передана на баланс Бучанської селищної ради. Приблизно в цей же час було організовано відділ культури та спорту селищної ради і бібліотека стала його структурним підрозділом. Поповнення книжкового фонду і розвиток матеріально-технічної бази почав здійснюватися за рахунок місцевого бюджету. Було зроблено ремонт бібліотеки, закуплено нові меблі та обладнання, ксерокопіювальний апарат. У рамках проведення Міжнародного проекту «Глобальні бібліотеки» та за Державною програмою допомоги бібліотекам були отримані комп’ютери.
У 2007 році Буча отримує статус міста і з цього часу бібліотека отримує назву «Бучанська міська бібліотека для дорослих». Вона має окремий пункт видачі, який містився до 2008 року у Яблунці, а згодом переїхав у приміщення Будинку культури на вулиці Кірова, 15.

У 2008 р. на час відпустки по догляду за дитиною Колісніченко Л.М., виконуючим обов’язки завідувача бібліотеки стає Моргун В.Г., яка організовує активну культурно-просвітницьку діяльність, і бучанське «царство книг» стає осередком для місцевих письменників та інших творчих особистостей нашого міста.
У 2009 році Бучанська міська рада приймає «Програму розвитку бібліотечної галузі м. Буча на 2009 – 2012 рр.» і в подальшому бібліотека орієнтує на неї свою діяльність. Цього ж року бібліотека укладає договір про співпрацю з Бучанським міським управлінням юстиції, що дозволяє їй повною мірою користуватися інформаційними ресурсами цієї організації та проводити цікаві лекції та зустрічі юридичного спрямування.

На 2013 р. Бучанська міська бібліотека обслуговує близько 3000 читачів і має загальний фонд (разом з філією) біля 43 000 примірників. В бібліотеці встановлено комп’ютер з виходом до мережі Інтернет, електронна адреса: [email protected].

Бібліотека проводить активну культурно-просвітницьку діяльність та організовує змістовне дозвілля населення шляхом проведення тематичних вечорів, виставок, зустрічей з письменниками та цікавими людьми, презентацій книг, лекцій тощо. Саме публічні бібліотеки стали сьогодні для більшості населення чи не єдиними соціальними закладами, що надають доступ до культури, знань, інформації безкоштовно.
Одним з пріоритетних напрямків діяльності міської бібліотеки є краєзнавча діяльність. Саме тут збирається вся література про наше місто, місцеві видання, інформація про наших видатних земляків, проводяться зустрічі з цікавими особистостями-бучанцями та виставки їх творчих робіт.

На жаль, матеріально-технічна база бібліотеки є недосконалою і потребує значного покращення. Так, дизайн бібліотеки для дорослих не змінювався вже багато років, а книгосховище потребує капітального ремонту та заміни застарілих стелажів. Крім того, стан вхідних дверей не дозволяє бібліотеці встановлювати вартісне обладнання, відсутня протипожежна та охоронна сигналізації, не організовано вільний доступ користувачів до мережі Інтернет. Для відповідності сучасним вимогам є потреба в залучені значних коштів, яких на жаль на сьогодні не вистачає.

З 1998 року 30 вересня наша Батьківщина святкує Всеукраїнський день бібліотек. У зв’язку з цією подією «БН» хоче сердечно привітати усіх, хто причетний до цієї, в наш час нелегкої, справи – пропаганди друкованого слова. Щиро бажаємо вам міцного здоров’я, творчої наснаги, нових звершень на ниві бібліотекарської справи та побільше вдячних та толерантних відвідувачів!
Анна СМОЛЯР 
газета: "Бучанські новини" №40 від 11 жовтня 2013 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.