» » » У Бучі відбуваються змаганя з міжнародного чемпіонату зі спортивного паріння

У Бучі відбуваються змаганя з міжнародного чемпіонату зі спортивного паріння

13.09.2013р.
Фотозвіт з відкриття змагань з міжнародного чемпіонату зі спортивного паріння (Бучанський міский парк)

Полюбляєте ходити в лазню? Тоді Вам сюди!


Так було споконвіків – зрання носили чисту воду, розпалювали піч, ритуально мили і без того чисті полиці, замочувались віники. Отже…
Підлога, лавка, полиці, бочка з холодною водою, камінка парує… Здогадались про що ми?

Так, саме про лазню. Бо тільки в ній можна здобути солод релаксу та відпочинку. Вона не лише розслабить, але й здоров’я допоможе підшліфувати, якщо «вживати» її тільки в лікарських цілях. Любов до лазні ще з малечку привив своєму онукові Віктору, дідусь.

«Він навчив мене рибалити, збирати ягоди та гриби, варити уху та колоти дрова. Він і в лазню привів мене за руку – як годилося у нас ще з давніх-давен. Адже лазня – це історія, культура та філософія людського тіла та організму в цілому. В ній народжували дітей, лікували та навчали. Для мене лазня – це є щось святе, бо привите ще з раннього дитинства», - розповідає Віктор Міщенко.

Можливо ви не знали такого факту – лазня на Русі називалася ще так: мов, мовня, мовниця, мильня, влазня тощо. Вона супроводжувала древніх селян усе життя – тут їх омивали в день народження, перед весіллям чи після смерті. Тому це місце для наших предків набувало великого духовного значення. На жаль, все те, що так багато значило для наших предків, з часом втратило свою актуальність або перетворилось на сучасний лад. Але не так давно призабуті традиції руської лазні в Україні знайшли своє відродження у лазня-клубі «Слов’янський еліксир». Цей заклад не оминув і нашого мальовничого, чудового міста – Бучу.

Бучанський «Слов’янський еліксир» - це повна низка зібраних руських традицій лазні. Тут царює спокій та благодать, тут все організовано за вищим розрядом. Заклад знаходиться у мальовничому місці серед лісу - в самому центрі свіжості та чистоти. Біля ставочку розташовані лазня, щоб попаритись, ресторанчик, щоб попоїсти та готель, щоб після чудової релакс-процедури відпочити.

Працюють у закладі неабиякі професіонали. Перед тим, як прийти на роботу до «Слов’янського клубу», вони спочатку пройшли суворий відбір. На них чекало якісне навчання – у досконалості оволоділи банними процедурами: вивчили техніку лікування ряду захворювань, прийоми «банного» омолодження, гартування, методики і регламент банних процедур, навчились староруському масажу віниками, а також, спіткали древні секрети приготування цілющих трав’яних відварів. І все це - в нашій красивій Бучі. Звучить заманливо… Хто спробує?

До Вашої уваги «Бучанські новини» пропонують низку порад, для покращення результату в лазні. Вони поділяються на два етапи.

Перший – після теплого чаю на травах чи ягодах відбувається, так званий, «перших захід» в лазню не більше ніж на 10 хвилин при температурі 60 градусів. Бо тіло ще достатньо не прогрілось, та й це може стати великою напругою для організму. Після – прийміть душ, та випийте ще трохи чаю. Важливий елемент у пропарюванні – це ваші ноги. Їх можна побалувати ванночками з пелюстками троянд та арома-маслами на 10-15 хвилин.

Провівши перший етап – плавно переходимо до другого. Банний масаж віниками – це головна процедура, заради якої й потрібно йди до лазні. Частіше за все використовують березові чи дубові віники. А чим же вони корисні?
Користь березового віника – він допомагає при болях, ломоті в суглобах та м’язах після фізичних навантажень. Добре чистить шкіру при висипах, живить рани та синці.

Користь дубового віника – він підходить людям, у яких жирна шкіра. Перешкоджає надмірному підвищенню артеріального тиску і сильній пітливості ніг. Після лікувального масажу та максимального прогріву усього тіла, потрібно вскочити в басейн, облитись холодною водою, прийняти холодний душ або провести будь-яку контрастну процедуру. Таким чином – ваш організм звикає до підвищення та пониження температури на свіжому повітрі в будь-яку пору року. А ще, ви знаєте, лазня набуває більшого значення, якщо заради міцного здоров’я піднятися на банну полицю вище.
Після виконання таких процедур можна налити собі ще чашечку чаю, і просто релаксувати. Та повторити такі процедури ще по декілька разів. Перед виходом на вулицю, не забудьте перепочити з півгодини ще раз в «чайній кімнаті».

До відома любителів лазні!
Нещодавно відкрито новий вид спорту – спортивне паріння. Минулого року Буча влаштувала перший міжнародний чемпіонат зі спортивного паріння, в якому приймали учать 52 професійних банщика із різних країн світу.
Почесний президент Міжнародної федерації спортивного паріння Віктор Міщенко зазначив, що створення федерації спортивного паріння на міжнародному рівні, сприятиме розвитку національних федерацій, а також територіальних представництв на правах регіональних відділень в усіх країнах, в яких культивується банний рух.

«Я впевнений, що всі ці заходи, які ми влаштовуємо, вже не перший рік у нас в Бучі, приведуть до підвищення загального рівня обслуговування в банних комплексах і сприятимуть відродженню лікувально-профілактичних традицій руської лазні. Пам’ятайте - лазня корисна для кожного у будь-якому віці», - зазначив Віктор Міщенко.

Нагадаємо, що цього року, в рамках проведення Дня Бучі, з 13 по 15 вересня, на гостей та жителів міста чекає черговий міжнародний чемпіонат зі спортивного паріння. До участі у ньому можуть долучитись мешканці міста та всі бажаючі. Тож, хто хоче випробувати себе на сильні руські міць і дух? Не пропустіть! До зустрічі на Чемпіонаті!
Вікторія МАРТИНЮК 
газета: «Бучанські новини» №35 від 13 вересня 2013 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.