ДЕ ТИ, ГІППОКРАТЕ?..

Ситуація, коли лікарі втрачають людяність і дивляться на пацієнтів не інакше, як на можливість додаткового приробітку, нікого в наш час не здивує. Особливо це стосується тих ескулапів, що прийшли у професію випадково, не за покликом серця, а так би мовити, «ситуативно», і тепер займають чуже місце.

Історія, що трапилася в бучанській поліклініці, на жаль, непоодинока, з огляду на мало не щоденні повідомлення інформаційних програм телебачення. Втім, не будемо узагальнювати і кидати тінь на всіх працівників цього медичного закладу, адже там працюють достойні представники своєї справи. Сказати б, - наступники бескорисних дореволюційних земських лікарів.

Мова піде про «діяльність», а точніше відсутність такої у місцевого терапевта, якого ми назвемо, приміром, «пані О.». 16 січня до свого дільничного лікаря у Бучанську міську поліклініку з гострим болем в правій частині черева звернулася молода жінка Наталя Михайлівна. Вистоявши чергу за карткою, жінка нарешті потрапила на прийом. Лікар, не звертаючи увагу на пацієнта, продовжувала щось писати і жваво обговорювати якісь події з медсестрою. Після довгої паузи, пані О. все ж поцікавилася у пацієнта: що сталося.

«Болить живіт», - сказала хвора.
«Нічого страшного, переболить, - заспокоїла терапевт, - і навіть не оглянувши жінку, безапеляційно поставила діагноз, - Це у вас після свят болить. Зараз у всіх болить… Празднікі».

Відвідувачка медзакладу сподівалася хоча б на якийсь аналіз, чи бодай пігулку, від якої їй полегшає, але терапевт і не збиралася щось їй призначати. Єдине, чого вдалося жінці випросити, - це талончик на безкоштовну УЗД, яку, щоправда, можна буде зробити через 10 днів. Також можна було здати аналіз на печінкові проби та холестерин, але в поліклініці, на жаль, їх не роблять – потрібно йти або в стаціонар, або в платну лабораторію…
Одразу після візиту до лікаря Наталя Михайлівна пішла додому, але біль не вгавав. Дорогою купила «но-шпу», ще якийсь препарат для підтримки печінки. На свій страх і ризик, - ну, потрібно ж хоча б щось робити. Можливо, думала жінка, до завтра «відпустить».

Ранок не приніс полегшення: біль перемістився на весь живіть, обличчя набуло сіро-землистого кольору… Жінка вирішила терміново зробити УЗД, а не чекати десяти днів. Лікар, який робив діагностику, одразу встановив: «гострий апендицит», і порадив не зволікати, а терміново йти в стаціонар.
В приймальні лікарні жінку оглянули, зробили аналіз крові, який показав, що рівень лейкоцитів заскалює і почали терміново готувати до операції. Резекція пройшла вдало, хоча й був апендикс гнійним і будь-якого моменту міг луснути…

Після виписки мама Наталі Михайлівни звернулася до головного лікаря зі скаргою на їхнього дільничного терапевта, через халатність якої могла б статися трагедія. Любомир Бучинський з розумінням поставився до жінки і пообіцяв винести терапевту догану. Наступного дня Наталя Михайлівна пішла до поліклініки аби написати заяву про зміну її дільничного терапевта. Коли жінка взяла в реєстратурі свою картку, здивуванню і обуренню її не було меж: листок, де у день її прийому пані О. написала два речення був увесь списаний. Мабуть, після бесіди з головним лікарем, пані О. вирішила підстрахуватися і дописала, що провела обстеження хворої, назначила безліч аналізів, зміряла температуру та артеріальний тиск і що найголовніше – під питанням поставила діагноз – гострий живіт. Найсумніше, що дописувала лікар свої призначення прямо по своєму підпису, який поставила ще 16 січня.
Спілкуючись з пацієнтами та працівниками поліклініки, стало відомо, що подібні ситуації з пані О. трапляються чи не щодня, регулярно на неї пишуть скарги, а вона, відповідно, отримує догани. Єдине, чого так і не вдалося зрозуміти, - навіщо тримати поліклініці такого горе-спеціаліста...

Ми ще раз хочемо підкреслити – ми не узагальнюємо. І розуміємо всю складність роботи місцевих лікарів. Надто – не відповідність тяжкої праці та оплати за неї. Але у всіх випадках потрібно залишатися людиною. Особливо, коли ти одягнув білий халат. Символ – допомоги… Адже мова йде про життя… Чи вже клятва Гіппократа для деяких місцевих лікарів лише пустий набір слів?..
3 -2

Олена Жежера 
газета: "Бучанські новини" №6 від 8 лютого 2013 року
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
alen

OFFline

  • alen (2)
  • Користувачі
  • 11 лютого 2013 13:56
По-моему, этот чудо-терапевт никто иной как Валентина Оладько, которая пару лет назад отправляла в книжный за канцелярией больного раком отца моей знакомой. Эта "мадам О." так и не поставила ему диагноз. Вскоре он скончался. и ей все сходит с рук... Интересно, кто крышует эту черноротую в городе?

0
tranz

OFFline

  • tranz (22)
  • Місцевий
  • 11 лютого 2013 21:08
Там і Оладько і Зотова багато чого варті! Зотова оглядати не хоче а бігом строчить рецепт на 350...500 гривень і відсилає бігом скупляться тільки в аптеку "Фармако", або одразу натякає на гроші. А минулого року із грипом потрапив до Оладько(бо дільничої Зотової вже не було на зміні), в мене температура 38.8 ледь сидіти можу, а Оладько мені заявляє "Чого ви до мене прийшли? Мені за вас не платять, ідіть до дільничої!" Іти вже я нікуди не міг і вирішив сидіти до останнього, лікар спокійно дістала пачку цигарок з сумкі, і покинувши мене в кабінеті пішла курить, по поверненню видала "Ви все ще тут?!" після того оглядати не стала, написала зі стелі рецепт на звичайнісінькі протизастудні, і дала лікарняний аж на 3 дні, який через день сама ж закрила без пояснень... З того часу в нашу поліклініку вже не ходжу... лікуюсь в приватній клініці, так виходить дешевше і якісніше!

0
Александра Дзуенко
Зотова!!Давно уволить надо!!Тварь еще та,пришла больничный открыть,родные мои беспокоились тоже говорили лучше посиди три дня дома,на работе невозможно сидеть,кашель,насморк,вся горю.Пришла к Зотовой.Она говорит что у них проверки,все жестко и не даст больничный,что я здорова и вообще не кашляю,хотя я сидела там давилась кашлем,послала меня к ЛОРу будто у меня проблема с гландами,та сказала все хорошо просто вирус и я заболела надо просто побыть на больничном,я вернулась к Зотовой та сразу выганять из кабинета стала мол почему я вернулась,говорю посмотрите что мне ЛОР написала, аЗотова даже смотреть не стала и выганяла из кабинета.Пока я истерикой и слезами не добилась другого терапевта который спокойно,без всяких взяток и шоколадок сделал больничный.Ни один врач не получит ни разу от меня взятки!!

0