» » » При в’їзді в Бучу освячено поклонний образ Пресвятої Богородиці

При в’їзді в Бучу освячено поклонний образ Пресвятої Богородиці

Здавна повелося, що християни встановлювали хрести при в’їзді до свого міста. Це означало, що вони перебувають під Божим захистом, вірять у добрі сили і живуть за законами совісті та серця. Минають століття, а ця традиція залишається незмінною у багатьох населених пунктах Європи.

Поклонний хрест був і в місті Бучі. Проте не так давно на його місці встановили знак Богородиці – красиву скульптуру з білого мармуру. Тоді ідею місцевої влади підтримав і благословив у починаннях вікарій Київської Митрополії, єпископ Макарівський Іларій.

І от, 21 серпня, він знову приїхав до Бучі, щоб освятити символ православної віри. Йому співслужили благочинний Києво-Святошинського району протоієрей Василь Русинка та архідиякон Сергій Косовський.

Вітали владику, як годиться, хлібом-сіллю. На зустріч йому вийшли настоятелі Святопетропавлівської церкви – протоієрей Анатолій та ієрей Сергій, Бучанський міський голова Анатолій Федорук, депутат облради Вікторія Кунгурцева, депутат міської ради Ігор Бойко, а також громада нашого міста.
Єпископ Іларій спочатку відвідав храм Святих апостолів Петра та Павла, де провели урочисте богослужіння в честь освячення знаку Богородиці. Після цього священик звернувся з напутнім словом до віруючих. У ньому він сказав, що потрібно вірити у добро, у Бога, тоді ми будемо захищені від всіляких негараздів.

«Якщо завжди знаходитися з Богом чи молитовно звертатися до святого зображення, тоді наші душі будуть у спокої. Ми знатимемо, що разом із родиною – захищені, перебуваємо під покровом Пресвятої Богородиці. Адже коли у неспокої, коли злимося, осуджуємо, то відкриваємо своє серце для нечистих думок. Ми стаємо духовно хворими і розносимо цю епідемію серед інших людей. Тож, наше життя – це є боротьба за здоров’я душі», - зазначив вікарій Київської Митрополії.


Крім того, єпископ Макарівський Іларій подякував міській владі за небайдужість до духовного життя своїх співгромадян.
«Освячення поклонного образу Пресвятої Богородиці – це дуже важлива та гарна справа. Я вдячний меру міста Бучі Анатолію Федоруку, і фундаторам, які допомагають у звершенні добрих справ. Сподіваюся, що ця подія сприятиме покращенню духовної атмосфери не тільки в Бучі, але й серед інших прилеглих селищ. Це буде нагадувати кожному, хто проходитиме чи проїжджатиме повз ці знаки, що серед нас є Господь, є свята Богородиця, яка молиться за нас», - сказав він.

Після цього відбулося освячення пам’ятних знаків, яких у нас два – при в’їзді в Бучу зі сторони Києва та зі сторони Ворзеля.
За словами протоієрея отця Анатолія, наші предки завжди освячували хрести, тому що це є та сила, яка оберігає. І святе зображення є якраз тією огорожею, яка не дасть поганому сюди проникати.

Що ж, з цим складно не погодитися. Це дійсно той вічний пам’ятник, який не втратить своєї актуальності для людства. А його поява буде символізувати Бучу, як місто добра, гармонії та доброзичливості.
газета: "Бучанські новини" №32 від 24 серпня 2012 року
Коментарів: 7
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
Перебес
 • Перебес (705)
 • Гостi
 • 23 серпня 2012 11:53
А если мусульмане захотят вой знак при въезде в город?
Что это значит "православный город"? Где зафиксирован такой юртермин?

0
Vidguk

OFFline

 • Vidguk (45)
 • Місцевий
 • 25 серпня 2012 15:44
Перебес, простите за грубость, но Вы, как та корова на площади - ляп сзади, не сдержалась...Говотится за крестианство. И подавляющее большинство людей в Буче придерживается этой веры.

И то, что этот знак у нас есть - здорово!!!

0
Перебес
 • Перебес (705)
 • Гостi
 • 25 серпня 2012 21:45
Никогда не слышал о такой вере "крестианство". Наверное, Вы думаете, что название произошло от слова "крест"? До 8 ст. крест вообще не считался символом христианства. А название религии происходит от имени основателя "Иисуса Христа".
Так вот Вы учите других, хотя даже не знаете, как Ваша собственная религия называется.
В Европе, куда все так стремятся, религия это личное "приватное" дело каждого и уважаются все религиозные конфессии, а кресты при въезде в город, которые якобы указывают на то, что город "христианский" может вызывать негативные эмоции у неверующих и представителей других религий.

0
administrator

OFFline

 • administrator (285)
 • Адміністратори
 • 25 серпня 2012 22:00
По поводу этого:
Цитата: Перебес
А если мусульмане захотят вой знак при въезде в город?

- а давайте в 10 км от столицы Афганистан скажем - мы, христиане, поставим при въезде Хрест.
что нам ответят? вечером ставьте, утром ещё новый подвозите.

Цитата: Перебес
о такой вере "крестианство". Наверное, Вы думаете, что название произошло от слова "крест"?

- отвечу, что с вами общается человек с первой группой инвалидности по зрению, и, надеюсь, вы её простите, за ЧЕЛОВЕКОпонятные ошибки.

Цитата: Перебес
В Европе, куда все так стремятся, религия это личное "приватное" дело каждого и уважаются все религиозные конфессии, а кресты при въезде в город, которые якобы указывают на то, что город "христианский" может вызывать негативные эмоции у неверующих и представителей других религий.

- тут вы вообще не правы, и примеров обратного много.

--------------------
пожалуйста, не разводите философию в комментах, на столь тонкую и сложную тему.

0
Vidguk

OFFline

 • Vidguk (45)
 • Місцевий
 • 31 серпня 2012 15:17
Спасибо пребесу за подсказку. Впредь буду внимательней. Спасибо админу за защиту. Тема действительно тонкая и сложная и говорить о ней можно много.

0
ankan_ii

OFFline

 • ankan_ii (30)
 • Користувачі
 • 1 вересня 2012 10:26
Лично мне - нравится. Есть некоке теплое и приятное чувство, когда подьезжаешь к родному городу. Но у всех коментаторов есть одна ма-а-а-ленькая ошибочка во внимательности: - согласно соборным уставам и решением Священного Синода от 15-го века - да, было так давно :-) в православии не используются СКУЛЬПТУРНЫЕ изображения святых, апостолов а так-же в изображении Спасителя и Богородицы. Данная скульптура - есть одним из образов Лурдской Богородицы и Фатимской - тоесть - католическими. То, что нашим попам пофиг что освящать - абы гроші - давно уже вопрос риторический.Если следовать православному канону - то в конкретном случае должен быть установлен небольшой иконостас, в рамках и главный Лик - Икона под сенью Креста.Вот тогда-то и был символ православным. Но и это не есть каноническое решение.В православии если и ставили обережные кресты - то только крестом и ограничивались. Либо ставили путевой камень - а на нем крест и короткую молитву. Все вышесказанное - есть попытка разьяснения сути, но никак не хула факта содеянного.Я - за! Но, Господа - избегайте фанатизма и православного клерикализма, каким путем пошла ныне Россия - там полное мракобесие!
С Уважением ко всем :-)

0
administrator

OFFline

 • administrator (285)
 • Адміністратори
 • 1 вересня 2012 12:02
спасибо

0