Будівництво храму триває

Нагадаємо, у місті, по бульвару Б. Хмельницького, два роки тому розпочалося будівництво храму на честь Святого апостола Андрія Первозванного. Храм буде одним із найбільших святих місць в області. Слугуватиме окрасою міста, а також позитивно впливатиме на суспільство, навчатиме духовної культури, добра.

Сьогодні зведення храму продовжується. Проект втілюється у життя, і кожен може зробити свій внесок. Протягом років прихожани невеличкої православної церкви «Всіх святих землі Русі-України» збирають кошти на будівництво нового храму. З розумінням ставиться і місцева влада, депутати: допомагають і підтримують матеріально.
храм на честь Святого апостола Андрія Первозванного у Бучі

Детальніше про те, як триває будівництво храму, що вже зроблено і що планується реалізувати найближчим часом, розповідає настоятель церкви «Всіх святих землі Русі-України» – отець Андрій.

- Ззовні будівля храму вже завершена?
- Майже завершена. Лишилося добудувати «стовпчики» по метри 4-5, на які ставитимуться малі куполи. Центральна частина підніметься ще метрів на 15. Після цього монтуватиметься найбільший купол.
- Над чим працюєте зараз?
- Заливаємо великі арки центрального барабану. Через тиждень-два будемо їх монтувати. Паралельно робимо з металу конструкції куполів. Чотири малих куполи вже готові. Нині працюємо над великим куполом. Через кілька днів привеземо заготівки великого купола і збиратимемо його прямо на вулиці біля церкви. Найбільший купол (9 метрів у діаметрі) на території храму покриватимемо позолотою. Малі куполи (4 метри у діаметрі), які можна перевезти за допомогою автомобіля, оздоблюватимемо на базі підприємства.
- Хто допомагає виконувати ці роботи?
- Допомагає депутат Бучанської міської ради, місцевий бізнесмен і керівник підприємства «Техпромсервіс» Віталій Косенко, який підтримує нас ще з самого початку будівництва храму, всіляко допомагає. Надає техніку, спеціалістів.
- Які труднощі виникають у процесі будівництва святині?
- Без ускладнень не обходиться. Зараз трудність представляють арки, які потрібно змонтувати. Це чотири бетонні арки, кожна по 9 тонн. Виникають технічні складнощі, як це зробити, аби не прорахуватися. Для їх зведення необхідно знайти кран з вантажопідйомністю 60 тонн, залучити спеціалістів. До того ж, такого крана в нашому районі немає. Тому будемо винаймати транспорт з Києва. Робота крана в день коштує у середньому одну тисячу доларів. Відповідно це великі фінансові витрати.

- А як же з фінансуванням?
- З фінансуванням завжди важко. Дякуючи прихожанам, спонсорам, місцевим депутатам, які ідуть назустріч, дають своїх робітників, базу, щоб там можна було працювати, будівництво храму продовжується.
- Що плануєте зробити до кінця року?
- У планах, з Божою допомогою, установлення куполів та хрестів.
- Потім будуть внутрішні роботи?
- За внутрішні роботи поки що мовчу. Хоча б установити куполи, хрести, потім перекрити дах, засклити вікна. А вже після цього будуть внутрішні роботи, до яких приступимо, можливо, наступного року. Також у планах дібратись до підвального приміщення, де є можливість зробити повноцінний храм. Адже площа того приміщення значно більша за нинішню капличку. А з часом там будуть облаштовані класи для дітей (діятиме недільна школа), їдальня для малозабезпечених. Поступово і до оздоблювальних робіт дійдемо…

ХТО ХОЧЕ ДОПОМОГТИ У БУДІВНИЦТВІ ХРАМУ СВЯТОГО АПОСТОЛА АНДРІЯ ПЕРВОЗВАННОГО,
ЗВЕРТАЙТЕСЯ ЗА ТЕЛ.
(067) 793-49-52; (04597) 40-410.

храм на честь Святого апостола Андрія Первозванного у Бучі
газета: "Бучанські новини" №28 від 13 липня 2012 року
храм
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.