» » » «Тарифну» ревізію хочуть провести по всій країні

«Тарифну» ревізію хочуть провести по всій країні

Відповідно до доручення Кабміну, Державна фінансова інспекція провела моніторинг і аналіз всіх рішень органів місцевого самоврядування щодо підвищення тарифів на роботи та послуги, які сталися з січня 2012 року.

При цьому фактично ні в одних матеріалах не знайдено законності обгрунтування підвищення цін на тарифи, заявив голова Державної фінансової інспекції Петро Андрєєв 25 січня на засіданні Кабінету Міністрів.

«Фактично не був проведений аналіз формування собівартості та основних витрат з боку житлово-комунальних господарств. Складається враження, що керівники житлово-комунальних господарств вважають свою діяльність і роботу в цих підприємствах як власний бізнес. У них одне завдання: як більше заробити грошей і на кому?» – заявив Петро Андрєєв.

За отриманою інформацією, підвищення тарифів на житлово-комунальне господарство сталися в основному в Житомирській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Полтавській, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.
Так, наприклад, Чуднівська районна держадміністрація Житомирської області збільшила тарифи з водопостачання більше, ніж на 100% (з 3,43 до 6 грн. 96 коп.), І на 80% з водовідведення (з 10,44 до 18,72 за один кубометр).

Найбільшим показником збільшення тарифів на житлово-комунальні послуги відзначилася Харківська область. Наприклад, Люботинська міська рада збільшила тариф на водопостачання аж на 300%. «Жодного документа, що підтверджує, з чого вони склали свої витрати для того, щоб вийти на тарифи! Обгрунтування у всіх одне: тарифи не покривають витрати житлово-комунального господарства. І фактично розтрати в електромережах, мережах теплопостачання, водопостачання лягають на плечі наших громадян», – заявив Петро Андрєєв.

Не відставала у підвищенні тарифів і Черкаська область за тарифами на водопостачання та водовідведення. Так, Гельмязевська і Софіївська селищні ради підняли тарифи майже на 200%.

Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради Івано-Франківської області на послуги з утримання будинків, споруд, прибудинкових територій в Івано-Франківській області вперше затверджені будинкові тарифи, в тому числі і граничні тарифи на послуги з утримання будинків, споруд, які істотно збільшилися, більш ніж у 580 будинків тарифи збільшилися у два рази, при тому, на території одного і того ж району тарифи відрізняються в рази. У Полтавській області тарифи на послуги з утримання будинків, споруд, прибудинкових територій збільшені на 50% в категорії року, а в Лубнах, Карлівці та Полтаві – в 1,5 рази.

«У відповідності з усіма повноваженнями, які дані Фінансовій інспекції, ми всю інформацію надали до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ і підготували пропозиції по всіх міських, селищних, районних радах провести ревізію, зробити відповідні розрахунки щодо обгрунтованості тарифів, розрахунки за собівартістю, і вже за результатами ревізії щоб
можна було прийняти відповідні рішення, в тому числі і кадрові, які вже прийме Кабінет Міністрів на своєму засіданні», – підсумував Петро Андрєєв.
www.zib.com.ua 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.