» » » У спеку горять торфовища й ліси

У спеку горять торфовища й ліси

Літній період – «гаряча пора» для працівників МНС, коли найчастіше виникає загроза пожеж лісових насаджень, торфовищ, у той же час стаються різні непередбачувані надзвичайні ситуації на вулицях, у помешканнях людей. Про останні події надзвичайного характеру, що сталися на території Бучі, та як справляються рятівники бучанської пожежної частини з подібними випадками цікавилися у начальника 8-ПДПЧ м. Бучі, майора Юрія Буренка.

- Юрію Івановичу, яка нині пожежна ситуація у Бучі?
- Хоча порівняно з літом минулого року кількість пожеж, а саме загорання лісових насаджень і торфовищ, збільшилась, проте вся територія Бучі знаходиться під пильним контролем працівників МНС. Останнім часом більше працюємо над ліквідацією пожеж торфовищ. Другу половину травня і протягом червня боролися з торф’яними пожежами біля місцевих річок, Рокача та Бучанки. Торфовища горять не так і сильно, не так масштабно, проте в багатьох різних місцях. Досить часто виїжджаємо гасити полум’я у лісі по вулиці Рози Люксембург: вже п’ять разів поспіль туди їздили.
У спеку працювали всі автомобілі. Нам на допомогу приїжджали співробітники з Ворзеля, Ірпеня, Гостомеля. Ми також виїжджали і в Гостомель, і в Ірпінь, Рубежівку, Ворзель.
Ведемо моніторинг: щотижня проїжджаємо торфовища. Я особисто власним автомобілем через день їх оглядаю.

- Які основні причини виникнення надзвичайних ситуацій у місті?
- Причини можуть бути різними. Зазвичай, переважає недбалість самих людей: хтось недопалок кинув, хтось на городі сміття спалював і не загасив до кінця вогонь, від цього загорілось, наприклад, торфовище. Влітку подібні ситуації виникають постійно, особливо у спеку.

- Не так давно по вулиці Руденка горів приватний будинок. Поясність, через що сталося загорання помешкання, яке нещадно знищив вогонь?
- Того дня всі автомобілі 8-ПДПЧ м. Бучі гасили торфовища, я особисто також там був. Тому коли надійшло повідомлення про пожежу по вулиці Руденка, ми не змогли приїхати так швидко, як хотілося. Двоповерховий приватний будинок, дерев’яний дах якого був покритий сухим очеретом, спалахнув за лічені секунди. Полум’я було настільки великим, що могло дістати і сусідні будинки. На щастя, цього не сталося. Працювали до 3 годин ночі. Наразі офіційна причина пожежі встановлена. Пожежна лабораторія ГУ МНС Київської області з’ясувала - загорання сталося через коротке замкнення тимчасового подовжувача.

- Подібні випадки пожеж приватних будинків ще були?
- У житлових приміщеннях пожежі трапляються рідко. Все ж таки у власних будинках люди намагаються берегти своє майно і свою безпеку, тому подібних випадків більше у Бучі не було. Останнім часом збільшилась кількість викликів на загорання сміття.

- На чому зараз зосереджена ваша робота?
- Працівники бучанської пожежної частини готові до будь-яких робіт: при потребі виїжджатимемо на стихійні лиха, аварійні ситуації. Пожежні автомобілі готові, вся техніка справна. Незабаром знову почнеться спека, будуть горіти торфовища, лісові насадження, тож у даний час інспекція займається попередженням протипожежної ситуації. Завдяки повідомленням через засоби масової інформації (через газету «Бучанськкі новини», телеканал «Сатурн», радіо, листівки, плакати) намагаємося запобігти виникненню у першу чергу пожеж та надати громадськості необхідну інформацію для уникнення нещасних випадків різного характеру.

- Чи відбуваються якісь зміни у пожежній частині міста задля покращення, підвищення продуктивності і результативності праці?
- За допомогою Бучанської міської ради ми придбали якісну і потужну мотопомпу «хонда» ВТ-40. Тож відтепер не тільки пожежними автомобілями будемо гасити пожежі. Потужність, тиск подачі води, мотопомпи хоча менша, ніж у пожежного автомобіля, проте її можна переносити і за годину роботи вона бере всього 3 літри 95-го бензину (для порівняння, пожежний автомобіль, який стоїть на водяному джерелі і працює мотор, бере 21 літр 76-го бензину).
Також до нашої команди приєднуються нові молоді люди, свіжі сили. Були вільні місця на посади начальників караулів, на яких відтепер працюватимуть молоді лейтенанти.

- Хочете звернутись до мешканців Бучі?
- Користуючись нагодою, закликаю кожного жителя Бучі, всіх мешканців Ірпінського регіону дотримуватися правил пожежної безпеки на роботі, у побуті, на природі; обережно поводитись з вогнем, адже недбалість та необережне поводження з вогнем завдає непоправимої шкоди навколишньому середовищу, знищує ваше майно і може призвести до людських жертв.


Фото автора
3 -2

Вікторія Кончаківська 
газета: "Бучанські новини" №26 від 8 липня 2011 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.