» » » Туберкульоз: від боротьби до повного викорінення

Туберкульоз: від боротьби до повного викорінення

Щорічно, 24 березня, з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, в усіх країнах світу проводиться Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Гасло 2011 року - «На шляху до подолання туберкульозу: від боротьби до повного викорінення».

Туберкульоз – це хвороба, яка не зважає на вік, стать, соціальний статус та матеріальне становище людини. Паличка Коха (збудник туберкульозу) уражає як цілком благополучних громадян, так і тих, хто веде не надто здоровий спосіб життя.
Близько 90 тисяч людей в Україні хворіють туберкульозом на різних стадіях. З них 309 осіб – жителі Бучі.
До речі, на поширення захворюваності у нашому регіоні впливають такі два фактори, як близькість до тублікарні, що в селищі Мостище (багато хворих користується громадським транспортом) та Бучанська виправна колонія (в селищі Гостомель), адже ув’язненні також відносяться до «групи ризику».

Уже не вперше працівники Бучанського Товариства Червоного Хреста влаштовують акцію, спрямовану на підтримку хворих на туберкульоз людей. Тож, і цьогоріч вони підготували для даної категорії бучанців гарні продуктові набори, ліки. Подарунки отримали всі, хто стоїть на обліку. Спонсором заходу виступила депутат Київської облради (від міста Бучі) і голова благодійного фонду «Добробут громади» Вікторія Кунгурцева, яка сприяла виділенню коштів на придбання продуктів харчування. Приєдналися до благодійної справи «Кооператор-сервіс» та два фармацевтичні заклади - аптека №26 «Аптекарь» і «Наша аптека».
Запрошених людей зібрали в одній із зал Управління праці. На зустрічі, з ними розмовляли – начальник Управління праці та соціального захисту населення Ганна Назаренко, директор Бучанського Товариства Червоного Хреста Йосип Краснодеський та лікар-терапевт Бучанської міської поліклініки Валентина Оладько. Говорили про теперішню ситуацію із захворюваністю, профілактичні заходи, підтримку з боку держави.Як зазначила Ганна Назаренко, в Україні, починаючи з 2010 року, підйом захворювання на туберкульоз – зупинився. «І якщо ми зараз докладатимемо більше зусиль на лікування і профілактику хвороби, то країні вдасться позбутися сумнівної першості у світовому рейтингу захворюваності», - сказала вона.

Також Ганна Василівна висловила переконання, що всі заходи, направлені на боротьбу із захворюваністю, повинні бути комплексними і не тільки медицина має відповідати за результат, але й решта соціальних структур. Крім того, велику роль у подоланні проблеми відіграє ставлення самих людей до власного здоров’я, профілактики недуги. Тому не можна нехтувати запрошенням поліклініки щодо планового огляду, відмовлятися від направлень на обстеження і лікування.

У свою чергу Валентина Оладько також акцентувала увагу на ставленні населення до свого здоров’я. Зокрема, вона сказала, що потрібно приділяти належну увагу дотриманню правил особистої гігієни, загартовуватися, вести здоровий спосіб життя і, за можливості, достатньо та якісно харчуватися. А в разі виникнення недомагання – звертатися до лікаря.

Та попри оптимістичні сподівання, статистичні дані не дуже втішні. Сьогодні лише 50% хворих українців виліковуються від туберкульозу, тоді як у західних країнах – 85% інфікованих стають здоровими людьми. Тому розпочаті заходи по боротьбі із захворюваністю на туберкульоз – потрібно ефективно застосовувати ще не один рік.
Людмила Гладська 
газета: «Бучанські новини» №11 від 25 березня 2011 року
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
Инга

OFFline

  • Инга (1)
  • Місцевий
  • 25 березня 2011 22:22
Не розумію, як можна збирати стільки хворих людей в одній кімнатці та ще в соціальній установі, куди за день приходить багато мам з дітьми, літніх людей... Яким місцем думають соцпрацівники та медики?! Вони борються із захворюванням чи "допомагають" захворіти решті населення? Тоді їхня праця - абсурдна!

0
sila

OFFline

  • sila (4)
  • Податкова
  • 25 березня 2011 22:59
Цитата: Инга
Вони борються із захворюванням чи "допомагають" захворіти решті населення?


так, трохи дивно.
- а я б обурився на місці хворих. прийшов за соцпакетом, а там ще таких же 40 хворих, та ще й півгодини мабудь лекції читали як не хворіти і фоткали - це що приймальня тубдиспансеру??
якесь не порозуміння з цим "дійством"

0