» » » ОСББ, як альтернатива ЖЕКам

ОСББ, як альтернатива ЖЕКам

Термін «ОСББ» вперше став відомим широкому загалу у 1992 році, коли у Законі Украї ни «Про приватизацію державного житлового фонду» (завдяки цьому Закону більшість з нас приватизували квар-тири), було зазначено, що власни -ки приватизованих квартир можуть створювати ОСББ. Аналог українського ОСББ - кондомініум (у перекладі з латині - «спільне володіння майном») з'явився ще у Древньому Римі, коли виникла необхідність різними сім'ями жити у одному буди -нку і спільно вирішувати багато питань. З того часу, у всіх без винятку краї нах світу Об'єднання (у різних формах) стали основою організації спільного проживання людей, альтернативі якій немає!
В Україні статус ОСББ визначається Законом України «Про Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», згідно з яким ОСББ - юридична особа, створена власниками приміщення для використання їхнього власного майна (квартир або нежитлових приміщень) та управління, утримання і використання спільного майна (даху, підвалу, технічного обладнання, зовнішнього благоустрою і земельної ділянки).

ОСББ, згідно з законодавством, є неприбутковою організацією, а значить, не платить податків, тобто економить значну кількість коштів, які платять жителі. На відміну від ЖЕКівських будинків, члени ОСББ самостійно, на зборах, визначають розмір внесків (квартплати) на утримання свого будинку, перелік послуг, черговість проведення поточного ремонту, і головне - реально впливають на якість цих робіт. ОСББ, як юридична особа, має більші можливості, ніж окремі жителі ЖЕКівських будинків, а ще право вимагати від монополістів послуг (тепло енерго газо водопостачальників) вико нання умов угод. ОСББ може отримати у власність прибудникову територію, здавати в оренду цю землю та вільні приміщення, встановлювати загальний лічильник на теплову- та електроенергію, а також насос на нормальне водопостачання; у той же час окремі власники квартир такої можливості не мають. Зібрані кошти надходитимуть на рахунок ОСББ і скеровуватимуться на поліпшення технічного стану житла. Зрозуміло, що ці права поєднуються із обов'язками. Головним є своєчасна сплата мешканцями внесків (квартплати) на утримання свого будинку.

ОСББ має: свідоцтво про державну реєстрацію, Статут, печатку, банківський рахунок. На реєстрацію ОСББ, печатку, дозволу, оформлення документації первинної і робочої необхідно близько 1000 гривень. Для цього ініціативною групою по створенню ОСББ будуть залучатися кошти мешканців будинку, з розрахунку можливостей кожного жителя.

Згідно з Законом України про ОСББ, колишній власник будинку (держава) зобов'язана організовувати і зробити капітальний ремонт після передачі бу динку на баланс об'єднання. Тільки для будинків, де створено ОСББ, державою передбачено кошти на встановлення мі ні котелень та облаштування бюветів (свердловин водоподачі).

Членом ОСББ може бути кожний власник квартири або нежитлового примі щення. Члени ОСББ мають право обира ти та бути обраними у керівні органи -правління і ревізійну комісію. Головним розпорядчим органом є загальні збори. Права та обов'язки закріплені у Статуті.

Ініціативна група Ірпінського осередку «Фронт Змін» напрацьовує проект кошторису на перший рік роботи, який буде оприлюднено.
Сподіваємось, що завдяки проекту зі створення ОСББ група збере гроші на капремонт будинку, а міні котельня та бювет будуть включені у державні про грами 2009-2010 рр.
Просимо надавати свої пропозиції що до Статуту, членів правління, ревкомісії, зборів представників. Тел.: 61-574.

Ірпінський міський осередок «Фронт змін»
газета: "Ірпінський вісник" №51 від 18 грудня 2009 року
  1
Коментарів: 0
Додати коментар