» » » Попередьте захворювання на віруси гепатити

Попередьте захворювання на віруси гепатити

Група вірусних гепатитів включає в себе різні форми вірусних гепатитів з різним механізмом передачі, різним перебігом , а в зв’язку з цим різними мірами профілактики вірусних гепатитів. На сьогоднішній день найбільш розповсюдженими формами вірусних гепатитів серед населення є вірусний гепатит „А”, вірусний гепатит „В” та вірусний гепатит „С”.

На нашу думку, слід ознайомити читачів з основними заходами профілактики вірусних гепатитів.
Вірусний гепатит „А” більш знайомий нам як хвороба Боткіна. Захворіти цим може будь-яка людина, в будь-якому віці. Інфікування людини може відбутися через харчові продукти, воду, забрудненими вірусом гепатиту „А” від хворої людини. Вірус гине при нагріванні протягом 5 хвилин при температурі +85 С та протягом 1 хвилини при нагріванні. Хворий на гепатит „А” може інфікувати інших осіб протягом тижня перед появою симптомів та під час першого тижня після проявів клінічних ознак захворювання.

В більшості випадків захворювання на вірусний гепатит „А” протікає в легкій формі і не має тенденції до хронічного перебігу. У осіб, які видужали, розвивається стійкий на все життя імунітет.

Людина, яка перехворіла гепатитом „А” не хворіє ним вдруге.

Широке розповсюдження вірусу гепатиту „А” відбувається в місцях з низьким рівнем санітарії та особистої гігієни.
Друга група вірусних гепатитів – це вірусні гепатити „В” та „С”, які об’єднає єдиний механізм передачі інфекції – парентеральний, або кров’яний. На сьогоднішній день захворюваність вірусним гепатитом „В” та „С” являється серйозною проблемою.
Щорічно тисячі людей хворіють на вірусні гепатити „В” та „С” і багато осіб вмирають від хронічного захворювання печінки після перенесеного гепатиту „В” та „С”. Як захистити себе від зараження вірусним гепатитом „В” та „С”?

Починаючи з 1982 р. мільйони дітей і дорослих у всьому світі зробили щеплення проти гепатиту „В”. Вакцинація проти гепатиту „В” безпечна, ефективна та найкращий захист від гепатиту „В”. Практикуйте „безпечний секс”. Якщо у Вас статеві зв’язки з більш, ніж з одним постійним партнером, то користуйтесь латексними презервативами при кожному статевому контакті.
Не користуйтесь чужими і не дозволяйте іншим користуватись своїми предметами на яких можуть бути залишки крові.

Не дозволяйте користуватись своїми і не користуйтесь чужими голками, шприцами, особистими предметами такими як зубна щітка, леза. Перед тим, як зробити татуювання чи пірсінг, подумайте про ризик для Вашого здоров’я. Впевніться , що працівник, який робить татуювання стерилізує голки та інструменти, використовує одноразові рукавички і старанно миє руки.

Якщо Ви працюєте з кров’ю людини, дотримуйтесь стандартних засобів безпеки.
Виконуючи наші поради В значно знизите ризик інфікування вірусними гепатитами себе і членів Вашої родини.

Тетяна Анісімова,
лікар-епідеміолог Ірпінської міської СЕС
газета: №47 "Бучанські новини" від 30 листопада 2007р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.