Навчити успіху

Допомогти дітям із інтернатів знайти своє місце в житті – з такою метою компанія “Воля” розпочала новий соціальний проект Дітей-сиріт у нашій країні зараз більше, ніж у повоєнні роки, - відзначають соціологи. А інтернати не можуть забезпечити ні сімейного затишку, ні повноцінного виховання. В результаті, інтернатівські діти відстають в інтелектуальному розвитку та не вміють спілкуватися. Більшість вихованців дитячих будинків закінчує 9 класів, деякі – 11, і тільки одиниці вступають до вузів.

За статистикою, через рік після виходу з дитячих будинків, близько 30% випускників стають бомжами, 20% - злочинцями, майже 10% - покінчують життя самогубством. Адже в інтернаті все вирішують за них, і, “йдучи в життя”, молоді люди опиняються нездатними до самостійних вчинків, не готові відповідати за себе, не можуть налагодити контакти з іншими.

Змінити цю ситуацію та тривожну статистику мало хто намагається. І все ж таки у Києві є небайдужі люди. Компанія “Воля” та київське представництво міжнародної студентської організації “AIESEC” у березні розпочали соціально-культурний проект “Шлях дітей”.

Ми ставимо перед собою завдання допомогти дітям, які опинилися в інтернатах, пробудити в них прагнення до самореалізації, навчити шукати й знаходити виходи з невдач, із якими доводиться зіштовхуватися в житті будь-якій людині. Ми намагаємося показати їм, як важливо покладатися на власні сили, але це можливо лише за умови, що в них вірять. А ми в них дійсно віримо, - каже керівник проекту Наталія Волошина.

У проекті беруть участь 70 учнів 5-6 класів трьох шкіл-інтернатів у Києві, Бучі та Броварах. Заняття з ними проводять “айсекери” та молоді стажери з Грузії та Туреччини. Психологи розробили велику навчальну програму, за якою з березня і до травня цього року повинні проводитися тренінги, ігри й конкурси. Мрії та перепони, робота в команді, свобода й відповідальність, звички, які поневолюють, алкоголь і наркотики, лідерство, комунікабельність – всі ці важливі проблеми стали темами занять. Крім того, в програмі – відвідини музеїв, виставок і театрів.

Уже пройшли заняття в школах-інтернатах м. Бучі та Броварах. У програмі проекту беруть участь і спеціалісти тренінг-центру компанії-мецената “Воля”, які поділилися з дітьми досвідом на тему лідерства та шляхів досягнення успіху. Окремо варто відзначити заняття на тему “Мрії та перепони”, де учні діляться своїми міркуваннями від запропонованих життєвих ситуацій. Таке неординарне, творче заняття допомогло дітям замислитися про свої власні ідеали щастя й про те, як їх можна досягнути.

На квітень і травень запланований цикл зустрічей “Діти – наше майбутнє”, під час яких діти зможуть обговорити свої проблеми, познайомитися з вихованцями різних шкіл. Разом вони братимуть участь в інтерактивних іграх для більш глибокого засвоєння отриманих знань, а також бачення важливості командного духу та підтримки.

Крім того, буде проведено два круглих столи з учителями, стажерами, провідними спеціалістами в галузі психології й соціології, а також дні відкритих дверей, на які будуть запрошені зірки вітчизняного шоу-бізнесу.

І це ще не все. Заключний акорд проекту – надання можливості дітям навчатися на курсах іноземних мов. 30 вихованців дитячих будинків зможуть безкоштовно вивчати англійську мову в одному з найкращих в Україні тренінг-центрів.

Обираючи направлення соціальної відповідальності компанії, - коментує керівник відділу РR компанії “Воля” Наталія Баш, - ми виходимо з того, що наша допомога повинна вирішувати не лише короткочасні проблеми окремих категорій громадян. Дуже важливо надати можливість дітям, які позбавлені батьківської опіки, відчути впевненість у собі та у своєму майбутньому. Такі соціальні проблеми все більше приваблюють до себе увагу й стають поштовхом до реалізації недержавними організаціями соціальних проектів. Для дітей-сиріт – це, частіше за все, єдина можливість отримати досвід адаптації у сучасних умовах життя. Допомога дітям, які потребують підтримки, - це прояв соціальної відповідальності, а це один із принципів “Волі”.

Залишається сподіватися, що подібні принципи з часом будуть поділяти все більше організацій.
газета: №17 "Бучанські новини" від 4 травня 2007р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.