» » » Вогнепальна зброя та її зберігання

Вогнепальна зброя та її зберігання

Вогнепальна зброя та її зберігання
Вогнепальна зброя згідно з Інструкцією про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів (далі - інструкція) вважається зброя, в якій снаряд (куля, шрот тощо) приводиться в рух миттєвим звільненням хімічної енергії заряду (пороху або іншої пальної суміші). До вогнепальної зброї відносеться (нарізна воєнних зразків, несучасна стрілецька, спортивна, навчальна, охолощена, мисливська нарізна і гладкоствольна зброя), та бойові припаси до неї.

Відповідноно до інструкції ми наведемо чітко визначений перелік зброї що відноситься до вогнепальної зброї:

- до бойової нарізної вогнепальної зброї належить зброя армійських зразків або виготовлена за спеціальними замовленнями (пістолети, револьвери, гвинтівки, карабіни, автомати, кулемети тощо).

- до несучасної стрілецької зброї належить вогнепальна і холодна зброя, яка знята з озброєння сучасних армії та виробництва, або та, що існує в одиничних екземплярах та малих партіях, а також зброя зазначеного вище типу, виготовлена в сучасних умовах спеціально для виставок (експонування) в одиничних екземплярах та малих партіях.

- до вихолощеної зброї належить зброя армійських зразків, спеціально пристосована до стрільби холостими зарядами, з якої не можливо зробити постріл бойовим зарядом.

- до учбової вогнепальної зброї належить нарізна зброя армійських зразків (пістолети, револьвери, гвинтівки, карабіни, автомати і кулемети тощо), мисливська вогнепальна зброя приведена на заводах-виготовлювачах чи в майстернях з ремонту зброї до стану, що виключає можливість здійснення пострілу без спеціальних ремонтних робіт.

- до спортивної вогнепальної зброї належать спортивні пістолети, револьвери, гвинтівки, які виробником передбачені для використання в спортивних цілях, а також гладкоствольні рушниці.

- до мисливської вогнепальної зброї належать мисливські карабіни, гладкоствольні рушниці, гладкоствольні рушниці із свердловиною “парадокс” з нарізами 100 — 140 мм на початку або у кінці ствола, мисливські рушниці з свердловиною “сюпра”, комбіновані рушниці, що мають нарівні з гладкими і нарізні стволи, та мисливські малокаліберні гвинтівки. Довжина стволів гладкоствольних рушниць повинна бути не менше 450 мм, а загальна довжина зброї не менше 800 мм.

- до бойових припасів належать патрони до нарізної вогнепальної зброї різних калібрів, а також заряджені патрони для гладкоствольних мисливських рушниць, мисливський порох і капсулі.

Як передбачає Постанова Верховної Ради України від 17 червня 1992 р. N 2471-ХІІ “Про право власності на окремі види майна” правом придбання та зберігання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, а мисливської нарізної зброї — 25-річного віку, на газові пістолети, револьвери і патрони до них, заряджені речовинами сльзоточивої та дратівної дії, громадяни які досягли 18-річного віку. Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак власник зброї повинен забезпечити її безумовну схоронність.

Для одержання дозволів на зберігання, придбання, користування зброєю чи її перереєстрацію власники зброї подають до відділу дозвільної системи за місцем проживання картку - заяву в якій містяця наступні відомості про заявника : ПІБ, рік та місце народження, місце проживання та місце роботи, контактні телефони, також три фотокартки розміром 3 х 4см, додається письмове клопотання щодо видачі дозволу на ім’я керівника органу внутрішніх справ, сертифікат про проходження обов'язкового профілактичного наркологічного огляду, документи які підтверджують сплату послуг пов'язаних з видачею дозолу(квитанція), копію договору страхування, медичний висновок лікувального закладу про відсутність протипоказань, що пререшкоджають володінню зброєю. Видача дозволів громадянам на придбання, зберігання та носіння зброї здійснюється після проведеного з ними вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею і застосування та прийняття відповідних заліків. Навчання проводитися фахівцями відповідних установ, організацій, що згідно зі статутними завданнями мають на це право, за затвердженою МВС України програмою.

Зброя та боєприпаси до неї, мають надійно зберігатися за місцем постійного проживання або в місцях тимчасового перебування власників. За місцем постійного проживання, в надійних металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для зберігання зброї. При цьому зброя має бути в розрядженому стані. У разі наявності трьох і більше одиниць вогнепальної зброї, приміщення або сейф (шафа) для її зберігання повинні бути обладнані охоронною сигналізацією, автономною або з виводом на ПЦН органів внутрішніх справ. Також допускається зберігання відомчої гладкоствольної мисливської зброї за погодженням з органами внутрішніх справ за місцем проживання сторожів у період сезонної охорони садів, виноградників, пасік, баштанів, полів, господарських об’єднань, пастухів при випасах худоби, на відгінних пасовищах тощо, а також під час охорони господарських об’єктів за відсутності поблизу місць постійного зберігання зброї.

За узгодженням з органами внутрішніх справ допускається зберігання відомчої нарізної і гладкоствольної вогнепальної зброї (пістолетів, револьверів, рушниць) і боєприпасів до неї за місцем проживання працівників правоохоронних органів. При цьому нарізна вогнепальна зброя повинна зберігатися у міцно прикріплених до підлоги або стіни металевих ящиках (шафах), товщина стінок яких повинна бути не менше 3мм з надійними (не менше двох) внутрішніми замками. Дверці шаф для міцності укріплюються металевими накладками або косинцями. На дверцях шафи з внутрішнього боку має бути опис зброї за номерами. Допускається зберігання вогнепальної зброї у важких сейфах, які мають внутрішні замки.

Під час перенесення або перевезення вогнепальна зброя має бути у розрядженому стані (для напівавтоматичної зброї відсутність патрона в патроннику). У всіх випадках під час перенесення або перевезення зброї, боєприпасів до неї власник зобов’язаний мати при собі дозвіл на право зберігання та носіння зброї.

У разі втрати або крадіжки зброї власник зобов’язаний негайно повідомити про це органи внутрішніх справ.

В. Кругліцький
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.