Автономне тепло у домі

Автономне тепло у домі

Проблема автономного опалення – одна з найгостріших у сучасному житті. Через великі втрати тепла, що є наслідком вкрай занедбаного стану тепломереж та їх розбалансованості, частина мешканців Бучі потерпають від холоду у власних домівках. Додайте до цього “коктейлю” високу теплопровідність бетонних будівель (стіни таких помешкань погано утримують тепло) і матимете повну картину – питання встановлення котлів індивідуального опалення стоїть “ребром”.

На жаль, не всі бажаючі мають змогу встановити котел у власній квартирі. Для роз’яснення причин, чому людям не дають дозвіл на автономне опалення, “БН” звернулися до заступника Бучанського міського голови Юрія Хоменка.

Автономне тепло у домі- Яким є процес отримання дозволу на встановлення автономного опалення? Його надають служби Бучанської міської ради?
- Питання про погодження чи відмову не стоїть. Є заяви наших жителів, в яких вони просять дозвіл на встановлення автономного опалення в житлових квартирах. Відповідно, ці заяви розглядаються спеціалістами наших служб, готуються і виносяться на засідання виконавчого комітету, рішенням якого дається дозвіл на проектно-пошукові роботи. І тільки після цього бажаючі йдуть до газконтори, там виконується проект і в тому випадку, коли існуючі комунікації газової мережі дозволяють встановити індивідуальне опалення в житловому будинку, то лише тоді, згідно проекту, ці роботи розпочинаються.

- Але ж не кожен бажаючий може встановити котел в квартирі. Якими є обмеження?
- На сьогодні, в Бучі двадцять або навіть більше житлових будинків, де вже вичерпана можливість встановити індивідуальне опалення. Адже існують певні норми – наприклад, в житловому п’ятиповерховому будинку на 60 квартир, можна встановити котли на 15% від загальної кількості. Якщо ж цей показник буде більший — не забезпечиться подача газу в тому об’ємі, щоб котел функціюнував, дав опалення і воду.
Щоправда, з початком опалювального сезону котли не встановлюються, адже щоб це зробити, потрібно злити воду у всьому будинку чи стояку. Тому газконтора, у зв’язку з опалювальним сезоном, до 15 березня не приймає до розгляду наші дозволи на встановлення автономного опалення. Після закінчення сезону цей процес знову продовжиться.

- В чому ж полягають головні переваги автономного опалення та чи доцільно скрізь його встановлювати?
- Звичайно, масове бажання мешканців встановити індивідуальне опалювання – це не просто забаганка, що виникла на порожньому місці. Сьогодні теплостанції, які постачають нам тепло, не забезпечують в квартирах потрібний температурний режим. І це не лише вина тепломережі чи теплокомунсервіса. Багато чого залежить і від існуючої проблеми газу – його тиску і ліміту, який відводиться на регіон. Ну і звісно ж, впливає цінова політика. Кожен опалювальний сезон починається з того, що наші теплопостачальні організації вимагають розрахуватися по заборгованостям, які є на той час, коли потрібно подати газ на котельні, щоб забезпечити теплом населення. І в цьому році були випадки, коли котельні відключали від енергозабезпечення, адже заборгованість по регіону перед тепломережею становила близько 1,5 млн. грн., а перед теплокомунсервісом – близько 600 тис. грн.
Крім того, виникають питання і по деяким конкретним будинкам, наприклад, панельним, які будувалися колись ще без утеплення. Внаслідок цього, люди потерпають від холоду й звертаються за дозволом на встановлення автономного опалення.

- Є мікрорайони, в яких ситуація з опаленням дійсно потребує нагального вирішення?
- Особливо поганою ситуація є в мікрорайоні Мельники, де стоїть велика газова котельня, яка може забезпечити опаленням п’ять таких масивів. Але там стоять котли, ККД яких дуже низький – до 50%. Тож, замінивши там газову трубу, а це буде можливим і завдяки будівництву, що розпочинається, можна вирішити проблему з опаленням. Крім того, по цьому мікрорайону ми подали відповідні листи і є сподівання, що держава виділить кошти на будівництво модульної котельні, щоб забезпечити квартири теплом в повному обсязі.
Подібна ситуація склалась і по Ястремщині. Там є котельня, яка економічно не вигідна. В цьому році ми розглядаємо питання, щоб перевести весь цей мікрорайон на індивідуальне опалення. Адже якщо порахувати теперішні тарифи по ньому, то вони будуть найвищими в нашому регіоні.

- Перш, ніж надати дозвіл, беруться до уваги якісь показники житла?
- Проводиться огляд помешкання. В багатьох випадках доносять й акти обстеження з тепломережі, висновки санепідемстанції. В першу чергу ми надаємо дозвіл на встановлення індивідуального опалення для перших й останніх поверхів та кутових квартир.
Але коли людина звертається до нас з проханням поставити індивідуальне опалення, звичайно, ми це питання розглядаємо, приймаємо рішення. Але надати дозвіл чи відмовити — остаточно вирішує газконтора. В них для кожного будинку є розрахунки до якої межі вони надають відповідне погодження. Проте, ми також зараз будемо утримуватися від розгляду таких заяв до кінця опалювального сезону.

- Масове встановлення індивідуального опалення дає якісь наслідки для загальної системи теплопостачання?
- Однозначно – це погано. Така ситуація призводить до розбалансування всієї системи теплопостачання. Звичайно, встановлюючи індивідуальне опалення, людина вирішує питання тепла в своїй квартирі. Але наведу такий приклад. Припустимо, у 15% квартир в будинку встановили котли. А тепломережа, як була з певною кількістю котелень і штатом людей, так і залишається з тими ж показниками і затратами. Абонентів ж стає на 15% менше. Внаслідок цього тарифи піднімаються для тих людей, які залишаються на звичайному централізованому опаленні, а це – великий мінус. Ще збільшується потреба газу на населений пункт. Люди, які мають індивідуальне опалення, сплачують за показниками лічильників, але на таке опалення затрачається більший об’єм газу, як наслідок – його менше потрапляє до звичайних котелень.

- Які ж найкращі шляхи виходу з такої ситуації?
- Зараз простежується тенденція, що цей процес може й призупиниться у зв’язку із зростанням ціни на газ. Можливо, люди прорахують, скільки вони будуть сплачувати за газ, воду й опалення, маючи котли, і порівняють ці витрати з платежами тих жителів, які користуються централізованим теплопостачанням.

З кожної ситуації є вихід.
Навіть якщо 15% жителів будинку встановили автономне опалення, плануємо практикувати таке, що й жителі цілого будинку отримають дозвіл на встановлення котлів. Для цього робитимуться відповідні розрахунки, потрібно буде й замінювати діаметр труби, яка підходить до будинку, щоб мати змогу забезпечити його газом. Але постає питання коштів. Як варіант – об’єднуватися всім бажаючим, які проживають на даній території, й збирати кошти для заміни труби. Там же, де проводитиметься нове житлове будівництво, існуватиме можливість забезпечення перекладення цих газових труб.
газета: №2 "Бучанські новини" від 19 січня 2007р.
Людмила Гладська та Ольга Гдуля
 Інші новини по темі:
Рахунки за опалення у будинках без лічильників формуватимуть за новим алгоритмом

Рахунки за опалення у будинках без лічильників формуватимуть за новим алгоритмом

законодавтство
В платіжках за опалення надрукують заяву про розстрочку

В платіжках за опалення надрукують заяву про розстрочку

законодавтство
Про надання розстрочки на оплату послуги з централізованого опалення

Про надання розстрочки на оплату послуги з централізованого опалення

Буча та регіон
Роз'яснення з питань відключення від мереж централізованого опалення та водопостачання

Роз'яснення з питань відключення від мереж централізованого опалення та водопостачання

законодавтство
В Україні ввели новий механізм плати за опалення

В Україні ввели новий механізм плати за опалення

законодавтство
Урядом внесено зміни до державних  соціальних нормативів споживання житлово-комунальних послуг

Урядом внесено зміни до державних соціальних нормативів споживання житлово-комунальних послуг

законодавтство
З 1 травня в Бучі запроваджено нові тарифи на опалення та гарячу воду

З 1 травня в Бучі запроваджено нові тарифи на опалення та гарячу воду

Бучанські новини
Юридична допомога: Про прининення теплопостачання

Юридична допомога: Про прининення теплопостачання

законодавтство
Лічильники тепла - це вигідно!

Лічильники тепла - це вигідно!

Ірпінський вісник
ЖКГ: Зміни в наданні комунальних послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води

ЖКГ: Зміни в наданні комунальних послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води

статті
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
Володимир
Був би радий, якби хтось прояснив, чому мешканці нових будинків з індивідуальним опаленням (не автономним - на 1 квартиру, а на увесь будинок) мають платити за тепло (гаряча вода та опалення) по тим же тарифам, що й мешканці будинків з ценральним опаленням. Адже собівартість індивідуального опалення значно менша та й вартість його створення оплачується інвесторами при при будівництві будинку... До чого ж тут Теплокомунсервіс? Навіщо людям платити спочатку за створення системи індивідуального опалення при купівлі квартири будинку, що будується, а потім платити на рівні з мешканцями старих будинків за всі гріхи старої системи з "низьким ККД"?

0