» » » Профілактика і лікування грипу й РВІ

Профілактика і лікування грипу й РВІ

Футурологи дискутують про кінець світу й розробляють найбільш реальні сценарії зникнення цивілізації на землі.
Одним з найближчих до істини – наступ вірусів на людину. Якщо проаналізувати в цьому аспекті “вірусні” новини останніх 30 років доводиться задуматися, що футурологи недалекі від істини: лихоманка Ебола, вірусні гепатити, ВІЧ-інфекція, пташиний грип багато інших.

Хто переможе – віруси чи людство? Чи подолають люди вірусну інтервенцію? Вчені відпрацьовують стратегію боротьби з ГРВІ та грипом. На респіраторні вірусні інфекції в Україні припадає 70%, а в епідемічні періоди до 95% всієї інфекційної захворюваності.

Щорічно дорослі хворіють 2 рази на рік, школярі три рази, дошкільнята 6 разів. В Україні щорічно хворіють грипом та ГРВІ від 10 до 14 млн. чоловік, це складає 25-30% від загальної захворюваності в країні.

Кожний випадок грипу коштує державі 179 гривень, а кожний випадок ГРВІ – 145 грн. крім економічних витрат, ГРВІ є причиною тяжких ускладнень (пневмонії, міокардити, враження нервової системи та інші). Які шляхи профілактики можна передбачити виходячи із етіології і патогенезу цих захворювань?

Це вакцинопрофілактика, підвищення імунітету (імунотерапія), а також лікування при виникненні захворювання. Важливими моментами профілактики є загартовувальні моменти, дотримання здорового способу життя: це боротьба з тютюнопалінням, раціональне харчування з достатньою кількістю вітамінів, важливим є достатній період перебування на свіжому повітрі. Також чимале значення має ранкова гімнастика, біг, ходьба протягом 45-60 хвилин.

При захворюванні одного з членів сім’ї, потрібно ізолювати хворого в окрему кімнату, робити часте провітрювання і вологе прибирання квартири, користуватися окремим посудом, який потрібно кип’ятити, хворий повинне раціонально харчуватися, а також вживати натуральні вітаміни (цитрусові, зелену цибулю, кріп, петрушку тощо). При високій температурі слід дотримуватися постільного режиму, випивати достатню кількість рідини – до 1,5 л. (це можуть бути соки, підкислені напої в перші три дні хвороби, а потім можна робити інгаляції із содою, ромашкою). Лікування повинне призначатися і контролюватися лікарем.

По радіо й телебаченню багато рекламують препарати для лікування. Необхідно пам’ятати, що крім позитивної дії вони мають і токсичну дію, тому використовувати їх потрібно після консультації з лікарем. Можна назвати багато препаратів – це Амантодін і Рімактадін – вони, зокрема, токсично впливають на центральну нервову систему і органи травлення. Противірусні препарати Занамивир (у вигляді інгаляції та аерозольного спрею) і Озельтамивір в капсулах і таблетках – діють тільки на віруси “А” і “В” й неактивні проти вірусів ГРВІ. А такий препарат як Рибоварін дає багато ускладнень. Одним із ефективних препаратів є противірусний препарат “Арбідол”, але він ефективний в перші два дні захворювання, як і Рематадін.

Останнім часом з’явився новий противірусний препарат Амиксін ІС (тилорон). Це противірусний засіб широкого спектру дії і полімодального способу дії. Тіпорон активно пригнічує репродукцію вірусів ІЗ сімейств. Препарат був розроблений для екстреної профілактики й лікування особливо небезпечних вірусних інфекцій під час бойових дій і тяжких катастроф. Він сильно стимулює в організмі вироблення всіх видів інтерферонів та захисних організмів проти грипу й ГРВІ. Амиксін ІС може використовуватися не лише для лікування, але й для профілактики. Прийом однієї таблетки на тиждень в епідемічний період забезпечує стійкий профілактичний ефект. Одна таблетка на тиждень для профілактики і одна таблетка через день для лікування. Важливим є й те, що Амиксін ІС не дає побічних ускладнень і є нетоксичним.

Дотримуючись всіх рекомендацій ми зможемо захистити себе й своїх дітей від захворювання грипом й ГРВІ.

М.Г. МИХАЙЛЕНКО,
головний лікар Бучанської міської поліклініки
газета: №1 "Бучанські новини" від 12 січня 2007р.
Михайленко
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.