Характерні причини пожеж

ПРО ХАРАКТЕРНІ ПРИЧИНИ ПОЖЕЖ,
НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА ЗАГИБЕЛІ ЛЮДЕЙ НА НИХ


За дев’ять місяців 2006 року в Київській області зареєстровано 1 376 пожеж, що на 2 % більше ніж за аналогічний період минулого року. Загинула 141 особа, серед них двоє дітей. Вогнем знищено 949 будівель, 121 одиницю техніки, 632 тонни грубих кормів.
Збитки від пожеж становлять 7 798 тис. гривень (+69%).

Найбільше пожеж сталося в житловому секторі – 977, що становить 71% від загальної кількості. Виникали пожежі з найрізноманітніших причин, але найдивовижнішим є те, що причини раз у раз повторюються – здається люди ніколи не навчаться дотримуватись правил пожежної безпеки. Необережність у поводженні з вогнем призвела до виникнення 603 пожеж, несправність систем опалення – 207, порушення правил монтажу та експлуатації електрогосподарства – 403, пустощі дітей з вогем – 19.

Значне збільшення пожеж спостерігається в Тетіївському (+133%) Макарівському (+63%), Рокитнянському (+112%), Києво-Святошинському (+43%) районах.

Ось декілька прикладів:

19 вересня до Фастівського райуправління надійшло повідомлення про пожежу в селі Мала Снітинка. Коли рятувальники прибули на місце, горіла споруда розміром 100х20 метрів. Раніше в цій будівлі знаходилася школа, проте коли звели нову, під одним дахом розташувалися сільська бібліотека, пошта та ощадна каса. Кілька років тому декілька приміщень орендував місцевий приватний підприємець для виготовлення м’яких меблів. За свідченням селян, пожежа розпочалася саме з меблевого цеху. Охоронець, який перебував усередині, самотужки намагався гасити вогонь. І, лише після того, як він перекинувся на дах, по мобільному телефону зателефонував до Народної служби порятунку МНС „01”. Гасіння пожежі ускладнювалося браком тиску в пожежних гідрантах. Тому довелося викликати цистерни з Бишева та Борової. Пожежну ліквідували за три години. Врятовані бібліотека, приміщення ощадної каси та пошти. Причина пожежі з’ясовується.
А причина пожежі – відсутність протипожежної розділки при влаштуванні печі в бані.

Того ж дня згорів ще один дачний будинок в селі Проців Бориспільського району.
Мати привезла туди свого 38-річного психічно хворого сина, щоб залишити на декілька днів відпочити на свіжому повітрі. Коли жінка збиралась вже їхати, син почав вимагати гроші. Іван мав пристрасть до слабоалкогольних напоїв. Випивав їх декілька пляшок на день. Але грошей в матері не було, і тоді чоловік почав погрожувати, що спалить будинок. Жінка не придала його словам значення…
Дим першою побачила сусідка. Горіло відразу в декілька місцях. Рятувальники впорались з вогнем. Коли почали розшукувати палія, то виявилось, що того «вітром здуло». Але на ранок сусіди побачили чоловіка біля магазину, де той просив гроші на слабоалкогольні напої.
В тому ж Бориспільському районі від вогню загинула 83-річна бабуся. Чоловік в неї помер давно. А з дочкою і внучкою старенька не спілкувалася. Сусіди кажуть, що на старість жінка «почала втрачати розум» — ні з ким не хотіла спілкуватись, а рідних вигонила з дому.
Того дня почтарка по хатах разносила пенсію. Коли зайшла до Марфи Петрівни, ще з порогу відчула запах диму. Вогню в кімнаті не було, але все було заповнене димом. Тлів матрац на ліжку. А бабуся на ньому булла вже мертва. Причину зараз з»ясовують фахівці. Навкруги ліжка було знайдено велику кількість зпалених сірників. Можливо, що старенька розважалась запалюючи їх і кидаючи на підлогу. І не помітила, як один з сірників впав на матрац.

Повідомлення про пожежу на пункт зв’язку Згурівського районного відділу надійшло о чотирнадцятій годині п’ятого жовтня. Коли рятувальники прибули на місце, горів житловий будинок. Осторонь, на землі лежала жінка з сильними опіками ніг, а поруч молодий чоловік в шоковому стані. Коли рятувальники приборкували вогонь біля них постійно знаходилась собака, яка більше нагадувала казкове створіння – щось сіре, повністю в попелі, з обпаленими вухами. І тільки згодом з’ясувалось, що стафордширдський тер’єр Бетті, справжній герой, врятував від загибелі двох своїх хазяїнів.

А сталось ось що: господарі ще о дев’ятій ранку „добре поснідали”. Не обійшлось без горілки і цигарок. А палити в цій оселі любили. Про це свідчили декілька попільничок вщерть заповнені недопалками, які рятувальники знайшли в різних кімнатах будинку. Поснідавши, полягали відпочивати далі. Як пізніше розповів один з господарів, Дмитро прокинувся від стусанів у голову. Від чадного газу паморочилось в голові. Встиг тільки вхопити Бетті за нашийник і втратив свідомість. Прийшов до тями на вулиці, куди вже почали збігатись сусіди. Собака самотужки витягнула хлопця з палаючої кімнати. Односельці намагались відтягнути Дмитра подалі від вогню, але собака безперервно гавкала, вдивляючись у дим. І тоді люди зрозуміли, що в будинку є ще людина. Вже спільними зусиллями винесли з палаючої оселі Ніну Олегівну. Вогнеборці впорались з вогнем, врятовано житловий будинок, меблі і майно родини, а обов’язок по рятуванню своїх непутящих хазяїв виконала Бетті, відданий друг своїх хазяїв.

І на завершення хочеться нагадати, що кожен громадянин повинен знати – необережне поводження з вогнем призводить до пожеж, травм, людських жертв. І тому ми, працівники пожежно-рятувальної служби, звертаємось до всіх жителів Київщини: “Пам’ятайте – пожежа, як зазвичай виникає там, де на неї не очікують. Від вас багато в чому залежить, чи в добробуті жити, чи оплакувати те, чого можна було уникнути!”
ВВ.МАСЛАК
ст. інспектор Ірпінського МУ
газета: №42 "Бучанські новини" від 27 жовтня 2006р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.