» » » Надзвичайна ситуація: Ірпінь у димовій пастці

Надзвичайна ситуація: Ірпінь у димовій пастці

З метою ліквідації стихійного лиха створено обласний штаб

На початку цього тижня журналісти редакції газети «Ірпінський вісник» разом із начальником відділу з питань надзвичайних ситуацій, оборонної та мобілізаційної роботи Леонідом Малишем виїхали на місце загорання торф’яників, що в мікрорайоні Романівка.

Картина вразила: дим із багатьох закутків повільно піднімається вгору й утворює величезну «молочну стіну». Вона розповзається у бік Ірпеня та селища Коцюбинське. Торф горить навіть там, де його залили водою.
— Зараз головні стріли критики спрямовуються на нас, — говорить Леонід Малиш. — Телефонують громадяни, цікавиться прокуратура, санітарна служба. А що ми можемо зробити, коли немає коштів? Їх повинна була виділити сесія міської ради, але засідання парламенту, як відомо, тривалий час не проводилися. За нашими підрахунками, для ліквідації стихійного лиха треба 120-160 тис. грн. В основному на дизельне паливо.
Ситуація дуже непроста. Але ми робимо все від нас залежне. Перегородили річку Любку в мікрорайоні Романівка — від неї проклали канал на заплаву.

Детальніше про це розповів перший заступник міського голови Микола Головкевич:
— Створено обласний штаб по ліквідації наслідків стихійного лиха, який очолив заступник голови Київської обласної державної адміністрації Олег Корбан. До нього ввійшли представники багатьох відповідальних служб. Завдання загасити торф’яники на заплаві річки Ірпінь поклали на головне управління з надзвичайних ситуацій у Київській області. Найближчим часом область має виділити 4000 літрів солярки і необхідну кількість техніки. Але, звісно, цього недостатньо, бо занадто великі масштаби лиха. Тому Ірпінь також шукатиме паливо. Я думаю, спільна координація дій дасть позитивні результати.

Маємо сьогодні чотири вогнища пожежі — дві в Гостомелі та стільки ж у мікрорайоні Романівка. У Гостомелі, в районі «Канадського селища», пожежі планується ліквідувати до 31 жовтня. Так принаймні нас запевнили керівники головного управління з надзвичайних ситуацій у Київській області.

Гірші справи в районі Романівки. Землі заплави між залізничним мостом та новою автомобільною дорогою Ірпінь-Київ знаходяться за межами Ірпеня — вони мають реального власника. Негайно їх розшукати доручили сільськогосподарській інспекції. Це фіктивні власники. За ними стоять банки або якісь впливові особи.

Ми не маємо права витрачати паливно-пастильні матеріали для гасіння тут пожежі. Як, зрештою, Київ і Києво-Святошинський район. Попри це комісія з надзвичайних ситуацій Київської обласної державної адміністрації прийняла рішення: при будь-яких розкладах активно ліквідовувати пожежу. Тому з позавчорашнього дня перейшли в активну фазу по боротьбі зі стихійним явищем. Шукаємо паливно-мастильні матеріали, кошти. Бо ми все паливо витратили у літній період на ліквідацію загорань у заплаві річки Буча, в районі 6 та 10 ліній, 6 шлюзу. Отож покладаємо велику надію на благочинні внески. Одну тонну дизпалива вже виділила МПП «Рада». Таку ж кількість пообіцяв надати «Ветропак Гостомельський Склозавод». Активно допомагає нам підприємець Куровський.

Гасіння торф’яників — надзвичайно тривала процедура. Враховуючи, що річка Ірпінь знаходиться за 1 км від місця пожежі, підтопити заплаву в мікрорайоні Романівка неможливо. Між іншим, насосну станцію, яка тут стояла, розбили, запасні частини розікрали. Нам вдалося затопити заплаву лише в районі 6 шлюзу. Важливо, щоб процес гасіння не переривався. Бо якщо виникає «пауза», поновлюється загорання. Єдина надія на погоду, на те, що пройдуть тумани. І ще про одну дуже важливу обставину: про наше ставлення до природного середовища. Причина масштабного лиха — спалювання сухої трави та листя. Тобто, на превеликий жаль, присутній людський фактор.

Для тих, хто може надати допомогу коштами чи дизпаливом, звертайтеся у відділ з питань надзвичайних ситуацій, оборонної та мобілізаційної роботи. Телефон 61-362.

Звертаюся до водіїв: будьте обережними! Попереджаю ірпінців: при сильній задимленості закривайте вікна, кватирки. Якщо дихати нестерпно, одягайте марлеві пов’язки. Зазначу, що концентрації речовин у повітрі поки що допустимі.
Прокоментував ситуацію також перший заступник начальника головного управління з надзвичайних ситуацій в Київській області, полковник служби цивільного захисту Олександр Ткаченко:

— Торф’яники нині горять в Іванківському (площа майже 3 га) та Переяслав-Хмельницькому районах (1,5 га), у районі Вишгорода і у вашому регіоні. За день-два, у силу об’єктивних обставин, ми не зможемо їх погасити. Але для цього вживаємо всі заходи. Тому людям треба набратися терпіння.
— Ірпінські торф’яники — це, без перебільшення, поле фронтових дій, — сказав начальник Ірпінського міського сектора ГУ ДСНС України в Київській області Євгеній Рисак. — Уже зафіксовано 5 вибухів снарядів, які залишилися з часів Великої Вітчизняної війни. Їх розігріває висока температура. Так що для рятувальників робота в цій зоні є дуже небезпечною.


Р.S. Це питання взяв на особистий контроль міський голова Володимир Карплюк.
0 0

Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ 
газета: "Ірпінський вісник" №44 від 31 жовтня 2014 року
мнс
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.