Держпідприємництво отримало на розгляд від Державної служби інтелектуальної власності України проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет».

Через значну кількість суперечливих Конституції України, Цивільному кодексу України, вимогам міжнародно-правових актів змін, Держпідприємництво відмовило в погодженні цього документу.
Досвід більшості розвинених країн світу свідчить, що блокування веб-сайтів зазвичай здійснюється за рішенням суду. Натомість, проектом пропонується наділити таким повноваженням навіть не органи державної влади (які в межах компетенції можуть обмежувати права особи чи позбавляти її цих прав у разі порушення законодавства), а суб’єктів господарювання, які надають послуги з доступу веб-сайту до мережі Інтернет.
Держпідприємництво категорично не погоджується із запропонованою редакцією та вважає, що єдиною підставою для блокування веб-сайту має бути належно аргументоване рішення суду. Відсутність будь-якої відповідальності заявника при позасудовому порядку блокування веб-сайтів дозволить узаконити механізм безперешкодного блокування «незручних» Інтернет-ресурсів.
До того ж, прийняття законопроекту у такій редакції:
- порушує право на поширення інформації власниками сайту і право користувачів сайту на доступ до інформації;
- сприяє зловживанню правом на звернення;
- запроваджує «презумпцію вини»: після звернення заявника сервісна служба може одразу, не перевіряючи суті претензій, блокувати адресу мережі Інтернет. Провайдер не з’ясовує вини власника сайту.