» » » Юридична консультація: Спільна власність

Юридична консультація: Спільна власність

Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
Ірпінь вул.Тургенівська, 10, офіс 38
Тел: (04597) 61286; (067) 700-88-20
www.advokat-irpin.com.ua
2,5 років назад розлучилась з чоловіком (фактично втекла бо дуже бив). Розвели без моєї присутності бо боялась його. Тому матеріальних претензій не пред’являла. Хоча сертифікат на власність будинку записаний на моє прізвище і знаходиться у мене, чоловік проживає там зі своєю громадянською дружиною і користується всім що ми наживали разом важкою працею 20 років. Чи можуть вони відібрати в мене будинок. І які мої права щодо власності будинку? Договір купівлі продажу знаходиться у мене. І ще обставина, вчора вони одружились.
Відповідь:
Відповідно до статті 60 Сімейного кодексу України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
Як зазначає стаття 63 СК України дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
Розірвання шлюбу, відповідно до ст. 68 СК України, не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу.
Від так, якщо майно було набуте Вами та чоловіком в період подружнього життя, таке майно вважається спільною сумісною власністю подружжя. Той факт, що правовстановлюючі документи знаходяться у Вас ніяким чином не впливає на існування спільної сумісної власності. Для відібрання частини будинку, що Вам належить відсутні жодні правові підстави. Звертаю, що в результаті укладення шлюбу Вашим колишнім чоловіком, дане майно не буде вважатися їх спільною сумісною власністю, так як, воно набуте до вступу в шлюб.
В даному випадку, рекомендую Вам звернутися до суду з позовом про поділ майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Звертаю Вашу увагу, що у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
Ірпінь вул.Тургенівська, 10, офіс 38
Тел: (04597) 61286; (067) 700-88-20
www.advokat-irpin.com.ua
юрконсультація
  2
Коментарів: 0
Додати коментар