» » » Поділ боргів між подружжям

Поділ боргів між подружжям

Питання:
Доброго дня! Я розлучаюсь з чоловіком і збираємося ділити з ним майно. З приводу наявного в нас майно мені все зрозуміло. Однак крім майна в нас є і борги. Так, під час шлюбу я купила автомобіль, для чого взяла в банку кредит. Автомобіль я розбила в ДТП, я борг перед банком до цього часу не погашено. При цьому чоловік поручителем не виступав. Як при розподілі майна розділити нашу відповідальність перед банком? Також, чоловік дав в борг гроші своєму партнеру, досить крупну суму, за яку він щомісячно платить відсотки і рано чи пізно зобов’язаний повернути. Як розділити через суд такі зобов’язання?
Марина.


Відповідь:
Згідно з нормами ч. 3 ст. 61 Сімейного кодексу якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім’ї, то гроші, інше майно, у тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Таким чином, в разі якщо автомобіль придбався в кредит не в інтересах сім’ї, а лише в Ваших особистих інтересах (користувались автомобілем лише Ви), то і кредит сплачувати маєте лише Ви.

Якщо автомобіль придбавався в інтересах сім’ї, то, і борги за кредитним договором є спільними, і автомобіль є спільною власністю дружини та чоловіка. Таким чином, в цьому випадку чоловік зобов’язаний сплачувати за загальним правилом половину кредитних платежів, про те і має право власності на частину автомобіля. Однак Ви зазначаєте, що автомобіль пошкоджений Вами в ДТП, не зазначаючи чи була Ваша вина в ДТП. В разі, якщо ДТП сталось з Вашої вини, то частина автомобіля, яка належить Вашому чоловіку пошкоджена через Ваші дії, а тому він має право стягнути з Вас завдану його майну шкоду. Якщо ДТП сталось не з Вашої вини, то чоловік на рівні з Вами має право вимагати стягнення завданої шкоди з винної особи.

Щодо надання в борг чоловіком своєму партнеру великої суми грошей, то в разі якщо кошти, які передавались в борг були спільні (заробітна плата, стипендія подружжя або одного з них, кошти отримані в результаті продажу спільного майна, кошти отримані в результаті укладення договору в інтересах сім’ї), то Ви маєте право претендувати на отримання половини коштів із суми основного боргу та половину процентів.

Проте, в разі, якщо кошти, які передавались в борг належали чоловіку особисто (зароблені до шлюбу; подаровані; прийняті у спадок; кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка йому належала; кошти одержані внаслідок продажу майна, яке належало особисто чоловіку; премії; нагороди; страхові виплати), то Ви не можете претендувати на отримання частини коштів із суми основного боргу та частини процентів.



Адвокат
Оніщенко Павло Вікторович
м. Ірпінь вул.Тургенівська, 10 офіс 38
Тел: (04597) 61286; (067) 700-88-20
юрконсультація
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.