» » » Новий порядок реєстрації прав на нерухоме майно

Новий порядок реєстрації прав на нерухоме майно

Новий порядок реєстрації прав на нерухоме майноЗ 1 січня 2013 року з набранням чинності Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» змінюється порядок проведення реєстрації прав власності на нерухоме майно.
Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Зазначений реєстр являється єдиною державною інформаційною системою, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також об'єкти та суб'єкти цих прав. Державна реєстрація прав є обов'язковою. Інформація про права на нерухоме майно та їх обтяження підлягає внесенню до Державного реєстру прав. Державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в порядку черговості надходження заяв.

Реєстрація прав є публічною, а орган реєстрації зобов'язаний надавати інформацію про зареєстровані права та їх обтяження в порядку, встановленому законом.
Державна реєстрація прав власності, реєстрація яких проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом
незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчиняється така дія; реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчинено таку дію.
Звертаємо Вашу увагу, що будь-які правочини щодо нерухомого майна (відчуження, управління, іпотека тощо) вчиняються, якщо право власності чи інше речове право на таке майно зареєстровано згідно з вимогами вказаного Закону.

Така реєстрація права власності та інших речових прав проводиться за місцем розташування об'єкта нерухомого майна в межах території, на якій діє відповідний орган державної реєстрації прав, крім випадків посвідчення нотаріусом договорів щодо нерухомого майна за місцем реєстрації однієї із сторін договору. Реєстрація обтяжень речових прав проводиться незалежно від місця розташування об’єкта нерухомого майна.
Таким чином, після набрання чинності Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» для здійснення операції по відчуженню нерухомого майна зацікавленим особам потрібно буде звертатися не до бюро технічної інвентаризації, а до нотаріуса.
Нотаріус перевірить належність продавцю нерухомого майна на праві власності в реєстрі і проведе державну реєстрацію прав продавця у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, посвідчить договір купівлі-продажу відповідного нерухомого майна. На підставі цього проведе державну реєстрацію права власності на нерухоме майно за покупцем.

Отже проведення державної реєстрації нотаріусом, який посвідчив правочин, допоможе значно скоротити час, необхідний для дотримання власником нерухомого майна всіх передбачених законодавством процедур щодо офіційного визнання державою набутого ним права. Хоча нотаріус змушений буде витрачати значно більше часу для посвідчення договору та реєстрації права у Державному реєстрі.
Сподіваємось, що нововведення значно полегшать фізичним та юридичним особам реалізацію законних прав на нерухоме майно.

З повагою,
Матвієць Наталія Петрівна, приватний нотаріус


м.Буча, вул.Комсомольська, 15, тел. роб. 48693; моб.(068)120-79-98
юрконсультація Матвієць
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
vlbul

OFFline

  • vlbul (10)
  • Місцевий
  • 2 грудня 2012 10:48
Чому на початку не написати "хочете продати квартиру, ходіть не до БТІ, а до мене"? Навіщо дублювати інформацію, яка є в автентичних джерелах? Кому потрібна офіційна інформація, піде на сайт Верховної Ради. Це ж не їхати в Київ. Простій людині потрібна проста інформація. А такі бюрократизми не додають цінності регіональному сайту.

0
administrator

OFFline

  • administrator (285)
  • Адміністратори
  • 2 грудня 2012 16:19
Цитата: vlbul
А такі бюрократизми не додають цінності регіональному сайту.

- ну то не читайте від А до Я.
- якщо новина про аварію/злочинство то в ній рейтинг зашкалює, але ж це не значить, що треба публікувати тільки кримінал.

1