Буремний 1917-й вніс свої корективи й у розвиток освіти Гостомеля: двокласну школу реорганізовано у неповну середню (семирічку), розраховану на 300 учнів. І до 1930 року тут навіть існував польський клас. 1 вересня 1936-го стало справжнім святом для місцевих жителів — у центрі містечка збудовано нову середню школу (сьогодні у цьому приміщенні працює селищна рада та діє Центр творчості дітей та юнацтва). У 1967 році Гостомельську середню школу перейменовано на Ірпінську середню загальноосвітню трудову політехнічну школу №13. Ще однією визначною подією в історії освіти селища, у житті учнів та викладачів стало переселення в 1994-му гостомельської альма-матер до красивої новобудови. А два роки потому, на 60-річчя навчального закладу, відкрився музей його історії, який згодом перетворився на історико-краєзнавчий музейний комплекс. Його експонати органічно поєднують минуле і сучасне школи, селища та загалом нашої країни. І кропітка праця на цій ниві принесла свої плоди: у 2008-му Міністерством освяти і науки України шкільному музею присвоєно почесне звання зразкового. З нагоди 70-річчя навчального закладу колектив школи презентував художньо- документальний нарис «Історія Гостомельської школи», а відзначаючи 75-ту річницю - книгу «Сьогодення Гостомельської школи».
13-Й ДИРЕКТОР ШКОЛИ №13

— Щиро вітаю усіх, хто приїхав розділити з нами свято, — звернувся до присутніх директор Ірпінської ЗОШ №13 Володимир Захлюпаний. — Цій радісній події передували роки щоденної роботи, яка вимагає від педагогів сумлінно виконувати свій обов'язок: віддавати свої сили, знання, серце дітям, творити добро заради майбутнього. Не дивно, що найбільшою нагородою для нас є успіхи та досягнення наших учнів.
Хочу подякувати усім тим, хто по крупицях збирав матеріали до книжок «Історія Гостомельської школи» та «Сьогодення Гостомельської школи» і допоміг їх видати. У цих художньо-документальних нарисах відображено розвиток та становлення нашого навчального закладу, його минуле та сьогодення, подяка людям, які присвятили дітям своє життя. Висловлюю вдячність за турботу про школу міській та селищній владі, благодійникам, які завжди підставляють нам своє міцне плече.
ШКОЛА ПІДВИЩУЄ ІМІДЖ СЕЛИЩА

— Наші жителі своєю працею, умінням, талантом роблять селище більш красивішим, сучаснішим, — наголосив Гостомельський селищний го-
лова Анатолій Кириченко. — Підприємства АТ «Ветропак Гос - томельський склозавод», АНТК ім. Антонова та інші відомі далеко за межами нашої країни. І разом із ними підвищує імідж селища Ірпінська ЗОШ №13. Заклад пишається своїми випускниками, серед яких є відомі науковці , фахівці виробництва , військові, підприємці, журналісти, учителі, діячі культури.
Сьогодні наша школа — це сучасний навчальний заклад, обладнаний необхідними кабінетами, комп'ютерними класами, спортивними залами, майстернями, бібліотекою, їдальнею. Ми і надалі дбатимемо, щоб діти перебували у комфортних умовах, здобували нові знання. А для заохочення селищна рада щорічно за підсумками навчального року матеріально відзначає кращих учнів та вчителів.
— На сучасному етапі Ірпін - ська ЗОШ №13 — один з кращих навчальних закладів на теренах нашого регіону та області, лауреат 12-ти престижних міжнародних і всеукраїнських конкурсів, виставок щодо розвитку освіти, її інновацій, — зазначив начальник міського відділу освіти Ярослав Маляренко. — Педагогічний колектив на чолі з талановитим керівником Володимиром Захлюпаним ефективно втілює сучасні авторські здобутки, напрацювання та інноваційні знахідки у навчально- виховний процес.
Гостомельська альма-матер — лауреат Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України» в номінації «Школа сучасних освітніх технологій», призер обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Початкова школа ХХІ сторіччя», постійний учасник Міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні». За участь у Загальноосвітній програмі «Юні таланти України ХХІ століття» заклад нагороджено дипломом Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. Шкільний веб-сайт став абсолютним переможцем у конкурсі сайтів загальноосвітніх закладів Київщини. У 2008 році школі вручено відзнаку «Флагман сучасної освіти України», у 2010-му нагороджено срібною медаллю на Всеукраїнській виставці «Інноватика в освіті України», наступного року — золотою медаллю на Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади — 2011». І нарешті за підсумками 20102011 навчального року школа отримала відзнаку «Флагман освіти України — 2011».
АРСЕНАЛ ДОБРИХ СПРАВ

Активно переймається проблемами гостомельських освітян і депутат Київської обласної ради Наталія Семко — керівник спеціалізованого екологічного підприємства «Рада», яке вже майже два десятиліття впроваджує інноваційні технології у сфері утилізації побутових відходів. До цієї корисної справи долучилися й учні школи, які за підсумками минулого навчального року посіли перше місце в екологічній акції зі збору макулатури та пластику.
Серед випускників закладу — відомий благодійник, депутат Ірпінської міської ради Юрій Прилипко. Ця людина з великим серцем постійно опікується культурою, освітою, спортом, ветеранами та молоддю, інвалідами і дітьми-сиротами. Лише у 2011 році за кошти Юрія Ілліча від гостомельської школи оздоровлено 92 учні. Також в арсеналі його добрих справ придбання інтерактивної дошки, допомога в ремонті класних приміщень, грошова винагорода медалістам. Не байдужі до проблем школи й Віктор Бондаренко, Олег Смолянчук, Олександр Пісоцький, Леонід Протасевич, Анатолій Водо- лага, депутати Гостомельської селищної ради та багато інших.
ДУХ, ПАМ'ЯТЬ, ТРАДИЦІЇ
Школа - це не лише стіни , а насамперед - дух, пам'ять, традиції, наступність поколінь. Особливо трепетні слова подяки пролунали на адресу педа- гогів-ветеранів. Можна пишатися тим, що 17 учителів закладу стали відмінниками освіти, а 176 випускників нагороджено золотими та срібними медалями.
Наступники ветеранів зберігають вірність учительській праці, радіють численним здобуткам своїх учнів — у навчанні, науковій діяльності, художній самодіяльності, спорті. Саме на базі школи часто проходять обласні семінарські заняття, курси перепідготовки директорів та їх заступників навчальних закладів Київщини.
Тож свято запам'ятається нагородженнями ювілейними медалями та відзнаками, чудовою концертною програмою. Бажаємо творчому колективу Гостомельської школи нових злетів на педагогічній ниві та вдячних учнів. Нехай освітянський флагман, де за штурвалом досвідчений капітан, на повних вітрилах борознить простори океану Знань.