
У Бучі планують створити психологічний центр реабілітації для людей з ПТСР. Студія Martin architects показала візуалізацію центру HUTIR.
Військові дії на території України продовжуються вже 500 днів. І такі обставини піддають нашу психіку серйозним випробуванням, через які люди суттєво змінюються, стають тривожними та всього бояться. Війна — це не тільки вибухи, обстріли, сигнали сирени.
Насамперед — це дуже сильний тиск на людську психіку. А життя на окупованих територіях або в зоні воєнних дій провокує посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Така ситуація псує якість життя у майбутньому на багато років.
Військові дії, що відбуваються, накладають незабутні відбитки на психіку та фізичний стан не лише військових, а й мирних жителів, які проживають у "гарячих точках", а також тих, кому вдалося переїхати в безпечніші місця.

Класичне лікування ПТСР складається з комплексу медичних препаратів антидепресивного та нейролептичного характеру, які підбираються спеціалістом індивідуально, а також сеансів психотерапії. Дуже часто використовують когнітивно-поведінкову терапію, яка безпосередньо орієнтується на отриману травму.
Наразі у Бучі планують створити центр реабілітації для людей з ПТСР.


