» » » Податкова: Щодо обчислення та сплати ЄСВ

Податкова: Щодо обчислення та сплати ЄСВ

Податкова: Щодо обчислення та сплати ЄСВВ Ірпінській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників щодо обчислення та сплати ЄСВ відповідала заступник начальника Ірпінської ОДПІ Людмила Ступак.


Чи є базою нарахування та утримання єдиного внеску компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації?
Суми компенсаційних виплат, які виплачуються роботодавцем відповідно до «Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період» від 04.03.2015 №105, не є базою нарахування та утримання єдиного внеску.

Яким чином визначається база для нарахування єдиного внеску найманому працівнику, який після виходу з відпустки відпрацював неповний календарний місяць та отримав зарплату меншу мінімальної?
Для працівника за основним місцем роботи, який після виходу з будь-якої відпустки, визначеної ст.4 Закону України «Про відпустки» відпрацював неповний місяць, де загальна сума нарахованого доходу за місяць не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника. Утримання єдиного внеску із заробітної плати (доходу) найманих працівників здійснюється з фактично нарахованої заробітної плати (доходу).

Підприємство виплатило допомогу на поховання родичам померлого. Чи нараховується єдиний внесок на суму такої допомоги?
Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 року №5.
Згідно з абз. шостим п.3.2 розд. ІІІ Інструкції допомога на поховання відноситься до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці.
Таким чином, не включається до бази нарахування ЄВ сума допомоги на поховання, яка виплачується родичам померлого працівника.

Чи має право на понижуючий коефіцієнт з єдиного внеску новостворене підприємство?
Для розрахунку понижуючого коефіцієнта з єдиного внеску у 2015 році потрібні показники за 2014 рік, які визначаються на підставі відповідних звітів з єдиного внеску за цей період. Також платникам для розрахунку понижуючого коефіцієнта необхідно здійснювати порівняння із середньомісячними показниками за 2014 рік.
Отже, застосовувати понижуючий коефіцієнт можуть лише ті платники, які вели фінансово-господарську діяльність і нараховували заробітну плату у 2014 році .

Яка відповідальність передбачена до роботодавця за несвоєчасну сплату єдиного внеску?
У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 20 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум єдиного внеску.
За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.
На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення.
За порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність.

Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – тягне за собою накладення штрафу від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за повторне за рік вчинення таких дій – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – тягне за собою накладення штрафу від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за повторне за рік вчинення таких дій – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ірпінська ОДПІ 
  2
 QR-код адреса статьи
 Інші новини по темі:
Семінар для платників податків

Семінар для платників податків

Публікації
Податкова:  1ДФ середнього заробітку мобілізованих працівників та компенсації із бюджету

Податкова: 1ДФ середнього заробітку мобілізованих працівників та компенсації із бюджету

Публікації
З 17 березня набрав чинності Порядок виплат компенсації зарплати мобілізованим

З 17 березня набрав чинності Порядок виплат компенсації зарплати мобілізованим

Публікації
Податкові новації для фізичних осіб – підприємців платників ЄСВ

Податкові новації для фізичних осіб – підприємців платників ЄСВ

Публікації
Пенсійний фонд: Про єдиний внесок для працівників, призваних на військову службу

Пенсійний фонд: Про єдиний внесок для працівників, призваних на військову службу

УПФУ в місті Буча інформує
Ірпінська ОДПІ консультує: Обчислення і сплата єдиного соціального внеску, порядок формування та звіт

Ірпінська ОДПІ консультує: Обчислення і сплата єдиного соціального внеску, порядок формування та звіт

Публікації
Ірпінська ОДПІ: Як сплачують єдиний соціальний внесок підприємці

Ірпінська ОДПІ: Як сплачують єдиний соціальний внесок підприємці

Публікації
Управління Пенсійного Фонду України у місті Буча повідомляє

Управління Пенсійного Фонду України у місті Буча повідомляє

УПФУ в місті Буча інформує
Пенсійний фонд інформує: Зміни розміру нарахувань

Пенсійний фонд інформує: Зміни розміру нарахувань

УПФУ в місті Буча інформує
УПФ у м. Буча інформує: Зміни розміру нарахувань

УПФ у м. Буча інформує: Зміни розміру нарахувань

УПФУ в місті Буча інформує
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.