» » Помер Микола Лабунський

Помер Микола Лабунський

Україна вже 23 роки незалежна. Ті, хто на зорі Незалежності були юними, уже сивіють. А ті, хто тоді належав до старшого віку, нині залишають цей світ.

31 жовтня перестало битися серце бучанця, першого голови Ірпінської організації Руху Миколи Яковича Лабунського. Він народився 3 травня 1941 року.

Незалежність України вибороли ті покоління, які виросли й сформувалися за панування комуністичної ідеології і зросійщення. Але національні почуття переважили.


От і Микола Якович був членом Комуністичної партії, і навіть парторгом у радгоспі. Однак розмовляв українською мовою. Він посприяв будівництву нового приміщення лікарні в Михайлівці-Рубежівці. Бухгалтер М.Лабунський вивчав мову есперанто. Він став одним із ініціаторів створення Народного Руху України в Приірпінні. Навесні 1989 року Микола Лабунський спільно з Василем Кравченком і Михайлом Земляним зібрали понад 400 підписів під листом на підтримку ініціативи створення Руху. Лист було відправлено в ЦК КПУ і редакції газет «Літературна Україна» та «Правда Украины». Микола Лабунський спільно з Володимиром Мартинюком збирали добровільні пожертвування на проведення І і ІІ з,їздів Руху, на допомогу шахтарям-страйкарям і на створення фільму про Голодомор 1932-1933 років.

Тоді ще ніхто не міг знати чим закінчиться проголошена генеральним секретарем ЦК КПРС Михайлом Горбачовим перебудова – стане Україна незалежною чи тих, хто боровся за це, кинуть у тюрми, концтабори і знищать. Голова Ірпінської організації Руху Микола Лабунський організовує в Ірпені мітинги, які розхитують всевладдя Комуністичної партії. Становище в країні змінюється. В 1991 році в нашій міській газеті, яка тоді називалася «Прапор перемоги», з,являються резолюції мітингів жителів Приірпіння за підписом Лабунського із закликами боротися за Незалежну Україну, спорудити пам,ятник Тарасові Шевченку в Ірпені і встановити над Ірпінською міськрадою український національний прапор.

Коли було створено Ірпінський курінь Козацького товариства Київщини, головний бухгалтер Інституту скловолокна М.Лабунський виділив кошти для пошиття козакам національних одностроїв.

Після проголошення Незалежності в Україні зростає кількість партій. Микола Лабунський вступає в Конгрес українських націоналістів, очолює Ірпінську, потім Бучанську організації цієї партії. Вперше в Приірпінні вечори вшанування пам,яті Степана Бандери з нагоди дня його народження влаштував Микола Лабунський у 1995 році спочатку в Бучанській бібліотеці, а потім в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї.

Коли міська влада збиралася перенести наш музей у дві кімнати на другому поверсі Будинку культури Бучанського цегельного заводу, тобто по суті знищити цей заклад культури, Микола Якович був серед тих, хто виступив на захист музею і мене. Статтю з цієї теми він опублікував в «Ірпінському віснику» в березні 2000 року.

8 квітня 2000 року Миколу Лабунського обрали головою Ірпінської «Просвіти». Він також вступив до Братства ОУН – УПА. Микола Якович подарував Ірпінському історико-краєзнавчому музею виявлену в Бучі печатку дивізії Армії Української Народної Республіки. У 2011 році Лабунський надав ксерокопії перших документів Руху в Приірпінні для виставки в нашому музеї. Спільно з іншими патріотами М.Лабунський організовує щорічні поїздки до могили вояків УПА в селі Мигалки Бородянського району. Він та інші націоналісти дбають про збереження цієї могили. В неділю 12 жовтня цього року Лабунський востаннє взяв участь у вшануванні полеглих у Мигалках борців за Незалежність України.

В тому, що ми живемо в незалежній країні, є і заслуга Миколи Лабунського. З кожним роком меншає кількість людей, які сколихнули народ і в 1991 році добилися проголошення Незалежності України. Тоді це вдалося зробити мирним шляхом. Нині ми мусимо відстояти Незалежність Батьківщини зі зброєю в руках.
3 -2

Анатолій Зборовський, директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею 
Коментарів: 3
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
Juli_Precious

OFFline

  • Juli_Precious (1)
  • Нові користувачі
  • 6 листопада 2014 18:13
Я з вами не згодна, Іване. Але в цій статті мова йде зовсім не про це, і зараз не час з'ясовувати, хто має рацію, а хто помиляється. Краще вшануймо пана Миколу Лабунського, нехай земля йому буде пухом. Всі, хто особисто знали його, ніколи про нього не забудуть. Це була чудова людина. Таких мало на цьому світі. Вічна йому пам'ять.

1