» » Лист на сайт: Про долю села Мироцьке

Лист на сайт: Про долю села МироцькеОстаннім часом село Мироцьке Києво-Святошинського району Київської області здобуває все більшу популярність завдяки численним публікаціям та розмовам, що направлені лише на одну тематику – перетворення території села Мироцьке на мікрорайон міста Буча. Такий союз є актуальним, адже нині всі територіальні громади в нашій державі знаходяться на порозі адміністративно-територіальної реформи анонсованої президентом України Віктором Федоровичем Януковичем. Існують різні версії та моделі, що можуть бути взятими за основу реалізації зазначених ініціатив президента, але остаточного варіанту, на жаль, і досі не має.

На сьогоднішній день, представники Бучанської міської ради активно виступають з ініціативою приєднання навколишніх сіл – Мироцького та Блиставиці, а також селища Ворзель до складу єдиної територіальної громади в межах міста Буча. Основними аргументами такого розширення території є крок на випередження загальнодержавної адміністративної реформи та порятунок міста Буча від неминучого приєднання до міста Ірпеня.

До обговорення об’єднавчих процесів між вищевказаними громадами долучились також і пересічні громадяни. Перед громадою села Мироцьке у квітні 2013 року було поставлено питання стосовно бачення громадою села перспектив перетворення села Мироцьке на мікрорайон міста Буча. У відповідь на це жителі села висловили своє ставлення стосовно приєднання до міста Буча на загальних зборах. Але ці збори не показали реальну картину волевиявлення громадян, адже у відповідності до Положення «Про загальні збори громадян за місцем проживання в Україні», - загальні збори громадян правомочні, якщо на них присутніми є більше половини громадян, які постійно проживають на відповідній території і мають право брати участь у зборах. Населення села Мироцьке становить серед громадян віком від 18 років - 1384 жителів. Це означає, що на загальних зборах жителів села Мироцьке для їх правомочності повинні були бути присутніми мінімум 693 особи – більше половини мешканців села Мироцьке, а на зборах були присутні лише 450 осіб, що складає лише 32 % від загальної кількості жителів села повнолітнього віку. Враховуючи вищевикладене, загальні збори що відбулись, у відповідності до чинного законодавства, є не правомочними, адже вони не відображають реальну думку більшості населення села Мироцьке, а лише тільки його третини.

Разом з тим, сесія Мироцької сільської ради, переймаючись долею громади села Мироцьке, прийняла рішення про проведення місцевого референдуму по питанню можливого приєднання територіальної громади села Мироцьке до територіальної громади міста Буча. Дане рішення є вирішальним для майбутнього села, адже після того як воно вступить у силу, кожен з жителів села зможе прийняти участь у вирішенні його долі. Прийняття даного рішення також свідчить про те, що влада не тримається за крісла, як про це на всіх кутках намагаються переконувати населення певні зацікавлені особи, які вже сьогодні бачать себе депутатами міста Буча і ладні за свої майбутні посади поспіхом проштовхувати таке важливе для жителів села питання і фактично самостійно вирішити долю мешканців с. Мироцьке.

За рішення про проведення місцевого референдуму всі присутні депутати разом з головою сільської ради проголосували одноголосно. Прийняття даного рішення більшістю голосів депутатів Мироцької сільської ради є свідченням того, що вони дійсно дбають про долю свого села і воліють, аби кожен з жителів нашого села особисто мав можливість прийняти участь у вирішенні своєї долі. Разом з тим, депутати прийняли рішення, яке адресоване депутатам Бучанської міської ради, про те, що у випадку, якщо Мироцьке таки вирішить об’єднатися з м. Буча, бучанські депутати мають гарантувати дотримання прав та вирішення проблемних питань на території Мироцького, про що вони мають сказати не словами, а прийняти відповідні гарантійні рішення про відповідні свої зобов’язання.

Впродовж року, бучанська влада всебічно виявляла неабияку зацікавленість у приєднання до своїх меж території сусідніх сіл, але вирішальне слово у цьому процесі має належати безпосередньо громадам цих населених пунктів. Окрім того, варто співставити як альтернативу приєднання до м. Бучі, можливість зміни підпорядкованості сіл – Мироцького та Блиставицю від Києво-Святошинського та Бородянського районів відповідно до Ірпінської міської ради зі збереженням статусів населених пунктів. Іншими словами – Мироцьке та Блиставиця входять до складу міста Ірпеня на прикладі селищ Ворзеля та Гостомеля, що у свою чергу гарантує громаді збереження місцевого самоврядування.

З метою вивчення об’єктивного підходу до питання об’єднання територіальних громад в рамках адміністративно – територіальних ініціатив президента України, 18 грудня на черговій сесії Мироцької сільської ради було прийнято рішення направити звернення до Ірпінської міської ради Київської області по питанню можливості зміни підпорядкованості села Мироцьке та Мироцької сільської ради Києво–Святошинського району Київської області від Києво–Святошинського району Київської області до міста Ірпеня Київської області.

Варто зауважити, що на сьогоднішній день буденність жителів села Мироцьке тісно переплетена з містом Ірпенем, а саме: організація пасажирських перевезень на базі Ірпінського автопарку, проходження лікування в Ірпінській міській лікарні, отримання послуг теплопостачання від Ірпінської тепломережі, укладання договорів на освітлення та газопостачання на базі Ірпінських філій Київобенерго та Київоблгазу, послуги постановки та зняття з реєстрації автотранспортних засобів проводяться на базі Ірпінського МРЕВ.

Готуючись до адміністративно-територіальної реформи варто зважити всі напрямки руху, а також врахувати всі можливі наслідки від кожного кроку зробленого на шляху до об`єднання. Слід пам’ятати, що під час адміністративно-територіальної реформи думка громади має бути вирішальною та остаточною, а місцева влада має докласти максимум зусиль аби реалізувати обраний громадою правильний шлях розвитку свого рідного села.
9 -6

Мироцький сільський голова, Джус О.М. 
Мироцьке
Коментарів: 16
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
Халк

OFFline

 • Халк (13)
 • Місцевий
 • 16 січня 2014 16:13
Мне вот интересно, а жителей Бучи не спрашивают, хотят ли они этого обьединения. Столкнулся с проблемой: что их за этого "Якобы" обьеденения решили переделывать земельный план города Бучи, и теперь нельзя начинать стройку мне из за того что нет земельного плана города, и когда его устаканят, неизвестно. Чувствую, это продлится долго, ведь дерибан санаториев в Лесной Буче, Ворзеле еще не закончился, так и плана генерального еще долго не будет. Крутеликов желающих построить себе имение в Буче предостаточно, интересный факт: дома отгрохивают здоровенные, заборы 3-метровые, а на табличку с номером дома денег нет :lol:

0
al_vika

OFFline

 • al_vika (19)
 • Користувачі
 • 16 січня 2014 16:34
Жителей бучи никто не спрашивает. Власть, по умолчанию, действует в интересах своих избирателей.

0
Перебес

OFFline

А чего такого, чтобы Бучу к Ирпеню присоединить? Села к Буче можно для дерибана, а к Ирпеню нельзя?

0
semdj

OFFline

 • semdj (9)
 • Користувачі
 • 18 січня 2014 11:30
укладання договорів на освітлення та газопостачання на базі Ірпінських філій Київобенерго
а вот это не правда.у сетей своя структура.и она не зависит от административного деления районов.

0
al_vika

OFFline

 • al_vika (19)
 • Користувачі
 • 18 січня 2014 13:45
В статье указана констатация факта. Жители села получают услуги на базе этих структур.

0
DeVOuR

OFFline

 • DeVOuR (98)
 • Місцевий
 • 20 січня 2014 10:31
Жители Бучи не хотят в Ирпень)

-||DeViL WaS An AnGeL ToO..||-
-||WoRlD iS a GhEtTo||-

0
Sansanuch

OFFline

 • Sansanuch (9)
 • Користувачі
 • 20 січня 2014 21:47
Федоруку землі маловато)))

0
vira

OFFline

 • vira (1)
 • Користувачі
 • 21 січня 2014 12:25
Прочитала статтю і дивуюся, що може взагалі виникати питання про можливе приєднання Мироцького саме до Ірпеня. Це у той час, коли величезна кількість ірпінців раді були б жити саме в Бучі. Звісно, варто провести місцевий референдум, щоб вивчити думку жителів, але перед цим раджу самим жителям влаштувати собі екскурсію Бучею та Ірпенем, щоб не бути наївними і побачити на власні очі можливі сценарії розвитку свого селища.
Також поцікавтеся у жителів Ворзеля та Гостомеля, наскільки вони задоволені своєю приналежністю до Ірпеня. Невже випадково селищний голова Ворзеля понад усе намагався повернути з Ірпеня на баланс селища усі важливі соціальні об’єкти – школи, садки, бібліотеку та ін., вказуючи на непрозорість у розподілі фінансування і можливості для зловживань ірпінської влади? А якби залишився селищним головою на повторний строк, то обов’язково підняв би питання про зміну підпорядкування Ворзеля саме Бучі, про що говорить публічно.
Якщо ірпінські заклади, які стоять на балансі міста, ледь виживають, а про їх розвиток взагалі не йдеться, то, опинившись у руках ірпінських господарників, на Ваші заклади з бюджету перепадатиме значно менше, ніж до цього. Проживаючи певний час у Ворзелі, спілкувалася з багатьма керівниками державних закладів, які без жодного ентузіазму сприйняли переведення їхніх установ на баланс Ірпеня – «так ми могли хоча б у своєї влади добитися позитивних змін, реакції на скарги чи прохання, а в ірпінської це зробити значно важче».

0
alinka

OFFline

 • alinka (1)
 • Користувачі
 • 21 січня 2014 12:35
Про безгосподарність ірпінської влади пишуть усі незалежні місцеві ЗМІ (й електронні у тому числі). Жителі Мироцького сподіваються, що у них після приєднання до Ірпеня буде чистіше і більш доглянуто? Не плекайте ілюзій! У самому центрі Ірпеня – жителі б’ють в набати про численні неподобства, які роками залишаються на тому ж рівні. Почитати про це можна ось тут (коментарі людей теж прочитайте):
http://www.irpin.com.ua/irpen-obschestve
nnyiy/leningradska-bitva-gromada-proti-k
zhep-irpin.html
Якщо хтось вважає, що, приєднавшись до Ірпеня, Мироцьке буде врятоване від забудов, – глибоко помиляєтеся. До того ж це будуть забудови за правилами Ірпеня – непрозорі, хаотичні, низької якості, зведені, по-суті, шляхом обману без сплати податків на розвиток селища.

0
al_vika

OFFline

 • al_vika (19)
 • Користувачі
 • 21 січня 2014 13:58
Чтобы понять статью нужно не только ее прочитать, нужно еще и пожить в самом селе и быть в курсе событий.
На пути административной реформы следует учитывать:
- Мнение территориальной общины обличенное в правильную правовую форму;
- Понять и учесть основоположные принципы самой административной реформы в глобальном масштабе.
А самое главное, осознать необходимость создания единого населенного пункта на основе союза соседствующих населенных пунктов во главе с легитимным представителем всенародно избранного руководителя.

0
antonina

OFFline

 • antonina (4)
 • Користувачі
 • 21 січня 2014 14:13
Действительно, застройка в Ирпене абсолютно хаотичная. Где есть место там и строят.

0
al_vika

OFFline

 • al_vika (19)
 • Користувачі
 • 21 січня 2014 15:30
Цитата: antonina
Действительно, застройка в Ирпене абсолютно хаотичная. Где есть место там и строят.

Застройка города Ирпень обусловлена достаточным спросом на жилье. Градостроительное законодательство не совершенное, и его проявления вы можете также прискорбно наблюдать и в городе Буча, но в значительно меньшей степени нежели в городе Ирпене. Основные "потребители" квадратных метров города Ирпеня - родители учащихся и отучившихся в налоговой академии. Город Ирпень не одинок по количеству хаотичного строительства. Достаточно посмотреть на такие села как ПП Борщаговка, Софиевская Борщаговка, Крбковщина.

0
Oles

OFFline

 • Oles (1)
 • Користувачі
 • 21 січня 2014 16:19
Навіть не смішно! Яке може бути приєднання Мироцького до Ірпеня? В Бучі йде активна розбудова інфраструктури, розвиваються соціальні проекти, тому цілком зрозуміло, чому мешканці навколишніх селищ висловлюються за можливість долучитися саме до громади Бучі! Це - НАРОДНА ініціатива. Натомість влада краде в людей ідею і мрію та перекручує до абсурду! Ірпінь вже давно собі лади не може дати, а тут раптом такий апетит з"явився.

0
Sandr

OFFline

 • Sandr (39)
 • Місцевий
 • 21 січня 2014 16:41
Цитата: antonina
Действительно, застройка в Ирпене абсолютно хаотичная. Где есть место там и строят.

Можно подумать, в Буче как-то по-другому. Строят где попало и кто во что горазд. Никакого даже приблизительно единого стиля в рядом расположенных новостроях. Чего только стоит пристроенная впритык к пятиэтажке девятиэтажка в самом центре города на Пушкинской. Это же все вместе - "шедевр" градостроительства! Архитектурный "ансамбль"... И все только для того, чтобы драгоценная землица даром не простаивала.
А затейливая смесь небольших частных домов и витиеватых изысков архитектурной малоэтажной фантазии на Новом шоссе недалеко от Модуля. Идешь мимо - волосы дыбом поднимаются от увиденного.

0
al_vika

OFFline

 • al_vika (19)
 • Користувачі
 • 21 січня 2014 17:39
Цитата: Oles
Навіть не смішно! Яке може бути приєднання Мироцького до Ірпеня? В Бучі йде активна розбудова інфраструктури, розвиваються соціальні проекти, тому цілком зрозуміло, чому мешканці навколишніх селищ висловлюються за можливість долучитися саме до громади Бучі! Це - НАРОДНА ініціатива. Натомість влада краде в людей ідею і мрію та перекручує до абсурду! Ірпінь вже давно собі лади не може дати, а тут раптом такий апетит з"явився.


Люди (население села), в своем большинстве, еще не сформировали свое окончательное мнение по поводу присоединения ни к одному из соседствующих населенных пунктов. Это их исключительное право и никто его не отнимет. Они также в праве знать все особенности различных вариантов союзов между соседствующими населенными пунктами. Власть обязана, по закону, обеспечить информирование своих граждан о возможных вариантах и о возможных последствиях подобных союзов.

0
gennadi

OFFline

 • gennadi (11)
 • Користувачі
 • 22 січня 2014 22:28
Пусть хоть Киев к Буче присоединят, лишь бы не Бучу к Ирпеню, там чиновноки отмороженные на всю голову. Им надо руки из ж...ы повыдергивать и в плечи присобачить. Если поможет.
Особенно руководство атп 422 маршрутки, которая в объезд ездит, и ирпеньэлектричество. Думаю, кто сталкивался, меня поддержит.

1