
17 березня нас відвідав Олексій Валерійович Дмитрашківський, полковник Збройних Сил України, речник прес-центру АТО, людина, яку ми неодноразово бачили по телебаченню. Цей військовий журналіст більш ніж півроку знаходився на передовій, знайомий з величезною кількістю офіцерів і рядових бійців, знає безліч прикладів мужності і героїзму нинішніх воїнів, котрі захищають Україну.




Під час лінійки, на яку зібралася вся гімназія, Олексій Валерійович звернувся до дітей із добрими і теплими словами про те, наскільки важливими для бійців АТО є обереги та малюнки, зроблені саме дитячими руками, адже в них закладена велика позитивна енергетика. Саме тому кожен із учасників АТО намагається мати в себе щось, виготовлене дітьми. Наприкінці лінійки наш гість звернувся до учнів із побажанням: «Учіться, працюйте над собою, не лінуйтеся, адже тільки освічені, розумні, небайдужі люди можуть розбудовувати державу».
А в більш вузькому колі відбулися дві зустрічі – з учнями 7-8 класів та зі старшокласниками. Олексій Валерійович розповів про дуже непросту роботу журналістів у зоні бойових дій, про ті небезпеки, які на них чигають. З гордістю говорив він про 95 аеромобільну бригаду, яку вважають одним із найсильніших військових підрозділів Європи, про мужніх захисників Донецького аеропорту, про те, як страшно і гірко бачити неживими тих людей, з якими ще тільки вчора ти спілкувався. Якщо для нас такі назви, як Слов’янськ, Дебальцеве, Краматорськ, Іловайськ, Савур-могила, – це слова зі зведень новин, то для полковника Олексія Дмитрашківського – це те, про що він знає з перших уст і власного досвіду.


З болем говорив наш гість про дітей, яким довелося пізнати жах обстрілів, згадував і про казуси, які траплялися в роботі. А під кінець зустрічі Олексій Валерійович відповів на численні запитання учнів, вселивши віру в те, що все буде добре і ми виженемо ворога з рідної землі.
За доброю традицією, гімназисти знову передали в зону АТО листи, малюнки, обереги (янголиків), а також предмети гігієни та продуктові набори.
Бучанська українська гімназія >>