» » Співпраця на благо дітей

Співпраця на благо дітей

8 жовтня в Україні відзначався День юриста і саме у таке свято начальник Бучанського міського управління юстиції Цип’ящук Катерина Олександрівна зустрічалась із старшокласниками Бучанської СЗОШ №5, щоб розповісти про порядок реєстрації народження та визначення походження дитини, про реєстрацію зміни прізвища (ім’я та по батькові), про державну реєстрацію шлюбу та відповісти на їхні «назрілі дорослі» запитання.

А вже 6 листопада 2014 р. Катерина Олександрівна разом із головним спеціалістом управління юстиції Кузюковим Андрієм Геннадійовичем відчинили двері актової зали школи, щоб поспілкуватися з учнями 5-х класів із питань: права дітей, обов’язки дорослих та самих дітей по їхньому дотриманню, відповідальність та покарання за порушення прав тощо.

Наприкінці гості виділили достатньо часу для відповідей на запитання. Найбільше «дісталось» від дітей Андрію Геннадійовичу, адже йому також задавали запитання, які зовсім не стосувалися теми, але дуже цікавили учнів:
• Як Ви навчались у школі?
• Чи подобалось навчатись?
• Чи порушували дисципліну на уроках?
• Які навчальні предмети подобались?


Правдиві відповіді Андрія Геннадійовича постійно спонукали дітей до «шквалу» інших запитань.


Дзвоник «звільнив» спеціалістів управління юстиції від допитливих школярів, але першим прийшлось дати обіцянку, що вони обов’язково ще прийдуть до них.
Гості пішли працювати до своїх офісів, а я поспішив зустрітися з класними керівниками 5-х класів, щоб почути їх враження про заняття, адже зворотній зв’язок є запорукою вдалого навчально-виховного процесу.


Гончар Надія Володимирівна, класний керівник 5-А класу: «У дітей була гарна нагода поспілкуватися з кваліфікованими спеціалістами Бучанського управління юстиції, які дійсно змогли доступно донести до учнів інформацію по права дітей. Ця тема завжди цікава учням середнього шкільного віку, тому не дивно, що вони ставили багато запитань.
Особливо їх цікавило питання, як поводити себе в тій чи іншій ситуації. Щирість відповідей Катерини Олександрівни та Андрія Геннадійовича спонукала дітей навіть на питання, які не стосувались теми зустрічі. Наприклад, один учень попросив порадити чи можливо повернути довіру оточуючих через свою негарну поведінку і що для цього краще робити. Враження від зустрічі у дітей дуже позитивне, тому вони ще й на перерві продовжували обговорення і висловлювали сподівання на такі зустрічі в майбутньому».


Шмигельська Юлія Вікторівна, класний керівник 5-В класу: «Сьогоднішній день, 6 листопада 2014 року, для учнів 5 – х класів був особливим. Вони відвідали відкритий урок, який присвячений саме їхнім правам».

Мені сподобалось, що вже на початку уроку Катерина Олександрівна зазначила: «Кожна дитина має знати й реалізувати свої права. Але пам’ятайте: ваші права не мають порушувати права інших людей. Не існує прав дитини без обов’язків. Розуміння того, що ваші права пов’язані з вашими обов’язками, формує відповідальне ставлення до захисту власних прав та поваги до прав іншого».

За її словами, важливим документом для вивчення й розуміння дітьми є КОНВЕНЦІЯ ООН ПРО ПРАВА ДИТИНИ. «Дуже важливо, щоб ви розуміли, що Конвенція ООН про права дитини - це документ про вас і для вас. Важливо його не тільки навчитись читати, але й користуватись у повсякденному житті. Дитина, яка знає свої права, є більш захищеною», - сказав вона.

Діти із захопленням вслухалися, у кожне слово. Під час уроку учні переглянули чудову презентацію «Конвенція ООН про права дитини».

У ході уроку діти розповіли про конкретні випадки порушень прав дитини, про які вони знають або з якими стикались у житті. Самим бурним обговорення було про права, які вони мають у школі, і чи можна «балуватись » під час проведення уроків.

«Якщо відчуваєш, розумієш, що твої права порушують, не тримай у собі, не соромся і не бійся про це розповісти дорослим. Найпершими і найголовнішими твоїми захисниками є батьки, далі - бабуся, дідусь, учитель, класний керівник, соціальний працівник, міліціонер», - підкреслив Андрій Геннадійович. Ви повинні звертатися за захистом своїх прав і підтримкою, наголосив він, звертаючись до учнів.

Після завершення цієї дискусії, ми повернулися до класу, де продовжили обговорення цієї теми. В учнів було безліч запитань та море емоцій».

Проніна Юлія Олександрівна, класний керівник 5-Б класу:
«Дітям дуже сподобалось, що зустріч проходила невимушено, без офіціозу та примусу. Учні із задоволенням переглянули презентацію на тему «Права дітей», слайди якої доступно коментувала Катерина Олександрівна. Потім про права та обов’язки дітей розповів Андрій Геннадійович, який навмисно наприкінці заняття залишив достатньо часу для запитань. І почалось! Юристи відчули в повній мірі, що таке дитяча допитливість. Від себе скажу: «Такі заняття не тільки цікаві та корисні. Знання своїх прав завжди допоможе дитині бути впевненою у житті, стати успішною дорослою людиною та вибрати вірну стежину для своєї долі».




Ігор МАЛЬЦЕВ,
соціальний педагог СЗОШ №5
0 0

СЗОШ №5
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.