» » » Ірпінська ОДПІ інформує

Ірпінська ОДПІ інформує

Легальна зарплата – гарантований державою соціальний захист


Стабільність держави базується на своєчасному наповненні бюджетів усіх рівнів, адже саме від цього залежить повнота фінансування державних бюджетних програм.
Працівники Ірпінської ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області здійснюють комплекс заходів, спрямованих на повноту і своєчасність сплати податків до бюджету. Одним з таких заходів є проведення засідань «круглого столу» з керівниками підприємств, установ, організацій.
Лейтмотивом зустрічі заступника начальника Ірпінської ОДПІ Людмили Ступак з представниками бізнесу, яка днями відбулася в ОДПІ, стало обговорення принципів партнерства та діалогу з бізнесом на постійній основі.

«Одним із стратегічних напрямів розвитку Міністерства доходів і зборів є надання високоякісних сервісів громадянам та бізнесу, впровадження нових електронних сервісів і вдосконалення існуючих послуг, - зазначила Людмила Володимирівна. – Важливим також є розвиток партнерських відносин із бізнесом та громадянами, зниження адміністративного навантаження, неупереджене застосування податкового та митного законодавства, підвищення рівня сплати податків, зборів і митних платежів».
Разом з тим, використання роботодавцями робочої сили без легального оформлення трудових відносин – це грубе порушення чинного законодавства. Тому одним із пріоритетних напрямків діяльності працівників Міндоходів є упередження та викриття незаконних операцій ухилення від сплати податків, організація роботи щодо дотримання підприємствами та установами вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати.


Помилки в податковій декларації можна виправляти до закінчення терміну подання звітності


У разі, якщо помилка виявлена до закінчення граничного строку подання декларації, платник податків має право подати нову декларацію за такий самий звітний період із виправленими показниками.
Така декларація заноситься до бази даних з ознакою «звітна нова», а надана раніше звітність отримує статус «до відома», і штрафні санкції в такому випадку не застосовуються.
Граничні терміни подання звітності з податків, зборів та митних платежів, а також єдиного соціального внеску розміщено на сайті Міністерства доходів та зборів у розділі «Календар».


Обов'язкові реквізити податкової декларації


Податкова декларація складається за формою, що діє на дату її подання. Обов'язкові реквізити - це інформація, що повинна містити форма податкової декларації. Податкова звітність, складена з порушенням, не вважається податковою декларацією. Відповідна норма визначена статтею 48 Податкового кодексу України.

Податкова декларація повинна містити наступні обов'язкові реквізити:
- тип документу (звітний, уточнюючий, звітний новий);
- звітний період, за який подається податкова декларація;
- звітний період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку);
- повне найменування (ПІБ.) платника відповідно до реєстраційних документів;
- код платника згідно ЕДР або податковий номер;
- реєстраційний номер облікової картки платника або серія та номер паспорту (для принципово релігійних);
- місцезнаходження (місце проживання) платника;
- найменування податкового органу, у який подається звітність;
- дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми);
- ініціали, прізвища й реєстраційні номери облікових карток посадових осіб платника;
- підпису платника - фізичної особи або посадових осіб платника, завірені печаткою (при наявності).

В окремих випадках необхідно додатково вказувати:
- оцінку про спеціальний режим оподаткування;
- код виду економічної діяльності (КВЕД);
- код органу місцевого самоврядування по КОАТУУ;
- індивідуальний податковий номер і номер свідоцтва про реєстрації платника ПДВ.
Коментарів: 0
Додати коментар