Легальна зарплата – гарантований державою соціальний захист
Стабільність держави базується на своєчасному наповненні бюджетів усіх рівнів, адже саме від цього залежить повнота фінансування державних бюджетних програм.

Лейтмотивом зустрічі заступника начальника Ірпінської ОДПІ Людмили Ступак з представниками бізнесу, яка днями відбулася в ОДПІ, стало обговорення принципів партнерства та діалогу з бізнесом на постійній основі.
«Одним із стратегічних напрямів розвитку Міністерства доходів і зборів є надання високоякісних сервісів громадянам та бізнесу, впровадження нових електронних сервісів і вдосконалення існуючих послуг, - зазначила Людмила Володимирівна. – Важливим також є розвиток партнерських відносин із бізнесом та громадянами, зниження адміністративного навантаження, неупереджене застосування податкового та митного законодавства, підвищення рівня сплати податків, зборів і митних платежів».
Разом з тим, використання роботодавцями робочої сили без легального оформлення трудових відносин – це грубе порушення чинного законодавства. Тому одним із пріоритетних напрямків діяльності працівників Міндоходів є упередження та викриття незаконних операцій ухилення від сплати податків, організація роботи щодо дотримання підприємствами та установами вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати.
Помилки в податковій декларації можна виправляти до закінчення терміну подання звітності
У разі, якщо помилка виявлена до закінчення граничного строку подання декларації, платник податків має право подати нову декларацію за такий самий звітний період із виправленими показниками.
Така декларація заноситься до бази даних з ознакою «звітна нова», а надана раніше звітність отримує статус «до відома», і штрафні санкції в такому випадку не застосовуються.
Граничні терміни подання звітності з податків, зборів та митних платежів, а також єдиного соціального внеску розміщено на сайті Міністерства доходів та зборів у розділі «Календар».
Обов'язкові реквізити податкової декларації
Податкова декларація складається за формою, що діє на дату її подання. Обов'язкові реквізити - це інформація, що повинна містити форма податкової декларації. Податкова звітність, складена з порушенням, не вважається податковою декларацією. Відповідна норма визначена статтею 48 Податкового кодексу України.
Податкова декларація повинна містити наступні обов'язкові реквізити:
- тип документу (звітний, уточнюючий, звітний новий);
- звітний період, за який подається податкова декларація;
- звітний період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку);
- повне найменування (ПІБ.) платника відповідно до реєстраційних документів;
- код платника згідно ЕДР або податковий номер;
- реєстраційний номер облікової картки платника або серія та номер паспорту (для принципово релігійних);
- місцезнаходження (місце проживання) платника;
- найменування податкового органу, у який подається звітність;
- дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми);
- ініціали, прізвища й реєстраційні номери облікових карток посадових осіб платника;
- підпису платника - фізичної особи або посадових осіб платника, завірені печаткою (при наявності).
В окремих випадках необхідно додатково вказувати:
- оцінку про спеціальний режим оподаткування;
- код виду економічної діяльності (КВЕД);
- код органу місцевого самоврядування по КОАТУУ;
- індивідуальний податковий номер і номер свідоцтва про реєстрації платника ПДВ.