У роботі й підготовці заходу взяли участь виконавчий директор КРВ Асоціації міст України, в минулому міський голова Ірпеня. Гаррі Мартін, голова клубу КРВ АМУ, генеральний директор будівельної компанії «Гарант-житло» Василь Пікулик, діючі, а також голови минулих каденцій ряду селищ і міст області.
У порядку денному зібрання було два головні питання — підготовка до 15-ої річниці КРВ АМУ, обговорення результатів парламентських виборів. У різному обговорювалися нагальні питання, що виникають під час роботи керівників населених пунктів області.
Під час свого виступу Анатолій Федорук зупинився на давніх традиціях українського самоврядування, згадавши історичні події. Він також наголосив, що Асоціація міст України була створена 28 червня 1992 року на зорі існування незалежної держави України в Дніпропетровську з ініціативи голів міських рад і депутатів Верховної ради. Першим президентом Асоціації тоді було обрано голову Дніпропетровська Валерія Пустовойтенка. Цей рік для Асоціації міст України є знаковими, оскільки вона відзначила свій ювілей — 20-річчя з дня утворення. Анатолій Федорук також проінформував, що незабаром обиратимуть нового очільника Асоціації міст України. Зважаючи на впливовий статус АМУ , адже організація заслужила авторитет у суспільстві, змусивши зважати на її рішення усі гілки влади, претендентів, бажаючих поборотися за згадувану посаду, виявилося чимало, і не лише з середовища мерів.
Головне, щоб це питання не стало заполітизованим висловлювалася більшість учасників заходу. Адже головне завдання Асоціації — захист законних прав та інтересів міст - членів АМУ в органах державної влади, підтримка та розвиток місцевого самоврядування в Україні, тому новобраний лідер АМУ має гідно представляти інтереси організації.

У ході роботи заходу під час неформального спілкування керівники населених пунктів України обговорювали ті чи інші проблеми, зокрема генеральні плани розвитку територій тощо. На завершення розповіді зауважу, що завдяки роботі членів АМУ усі закони, які стосуються місцевого самоврядування, перш ніж потрапити на розгляд депутатів, мають отримати схвалення від Асоціації міст України. Такий контроль дозволив повернути на доопрацювання дуже багато законів, які могли зашкодити розвитку місцевого самоврядування. Саме тому дуже важливо, щоб ця організація зміцнювалась і розвивалася.