» » Асоціація міст України готується до свого 15-річчя

Асоціація міст України готується до свого 15-річчя

Нещодавно мери Київщини побували в гостях у селищі Коцюбинське, яких зустрічав селищний голова Вадим Садовський та голова селища минулої каденції Василь Пікулик. На чергове зібрання приїхали члени Київського регіонального відділення Асоціації міст України (надалі КРВ АМУ). Вів засідання форуму голова Правління згадуваної громадської організації, міський голова Бучі Анатолій Федорук.

У роботі й підготовці заходу взяли участь виконавчий директор КРВ Асоціації міст України, в минулому міський голова Ірпеня. Гаррі Мартін, голова клубу КРВ АМУ, генеральний директор будівельної компанії «Гарант-житло» Василь Пікулик, діючі, а також голови минулих каденцій ряду селищ і міст області.

У порядку денному зібрання було два головні питання — підготовка до 15-ої річниці КРВ АМУ, обговорення результатів парламентських виборів. У різному обговорювалися нагальні питання, що виникають під час роботи керівників населених пунктів області.

Під час свого виступу Анатолій Федорук зупинився на давніх традиціях українського самоврядування, згадавши історичні події. Він також наголосив, що Асоціація міст України була створена 28 червня 1992 року на зорі існування незалежної держави України в Дніпропетровську з ініціативи голів міських рад і депутатів Верховної ради. Першим президентом Асоціації тоді було обрано голову Дніпропетровська Валерія Пустовойтенка. Цей рік для Асоціації міст України є знаковими, оскільки вона відзначила свій ювілей — 20-річчя з дня утворення. Анатолій Федорук також проінформував, що незабаром обиратимуть нового очільника Асоціації міст України. Зважаючи на впливовий статус АМУ , адже організація заслужила авторитет у суспільстві, змусивши зважати на її рішення усі гілки влади, претендентів, бажаючих поборотися за згадувану посаду, виявилося чимало, і не лише з середовища мерів.
Головне, щоб це питання не стало заполітизованим висловлювалася більшість учасників заходу. Адже головне завдання Асоціації — захист законних прав та інтересів міст - членів АМУ в органах державної влади, підтримка та розвиток місцевого самоврядування в Україні, тому новобраний лідер АМУ має гідно представляти інтереси організації.

Виконавчий директор КРВ Асоціації міст України Гаррі Мартін, відзначив вагомий внесок Асоціації міст України в формуванні конституційних основ та законодавчої бази місцевого самоврядування. Він також повідомив, що Київське регіональне відділення, яке було організоване 30 червня 1998 року, отримавши реєстраційне свідоцтво за №1 в Управлінні юстиції, готується до відзначення 15-річчя з дня заснування. Ця дата має стати консолідуючим фактором для всіх членів КРВ АМУ. Сьогодні до складу Київського регіонального відділення Асоціації міст України входять 36 міст і селищ. З нагоди 15-річчя від дня заснування організація планує випуск книги про роботу та членів КРВ АМУ. Ідея цього проекту була тепло зустрінута залом. Під час обговорення другого питання, а саме результатів виборів до парламенту, слово взяв голова клубу КРВ АМУ Василь Пікулик: «Добрих справ зроблено дуже багато,— зазначив Василь Серафимоч,— відрадно що до більшості з них особисто причетні мої колеги, які на власному прикладі спонукали інших наслідувати їх. Однак нам не вдалося донести потенціал зробленого до людей. Вийшло, як в тій приказці про господарку, яка вміла готувати, та не вміла подавати. У майбутньому треба більшу увагу надавати агітаційній роботі, спільно дбати за перспективу розвитку краю, щоб не втратити напрацьовані здобутки».

У ході роботи заходу під час неформального спілкування керівники населених пунктів України обговорювали ті чи інші проблеми, зокрема генеральні плани розвитку територій тощо. На завершення розповіді зауважу, що завдяки роботі членів АМУ усі закони, які стосуються місцевого самоврядування, перш ніж потрапити на розгляд депутатів, мають отримати схвалення від Асоціації міст України. Такий контроль дозволив повернути на доопрацювання дуже багато законів, які могли зашкодити розвитку місцевого самоврядування. Саме тому дуже важливо, щоб ця організація зміцнювалась і розвивалася.
Валентин Собчук 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.