» » Перспективи будівництва: У центрі міста з’явиться новий житловий комплекс

Перспективи будівництва: У центрі міста з’явиться новий житловий комплекс

5 листопада, у приміщенні спортивно-тенісного комплексу «Кампа» відбулися громадські слухання щодо врахування пропозицій жителів у проекті містобудівної документації щодо розробки детального плану території житлового кварталу з об’єктами соціальної інфраструктури в межах вулиць Вишневої, Нове шосе, Києво-Мироцької та пров. Урожайного. Орієнтовна площа комплексної забудови – 6 га.

Протягом місяця, відколи забудовники презентували даний проект, населення мало можливість подавати свої пропозиції, зауваження та побажання.
І от на розгляд громади винесли скорегований план будівництва житлового комплексу.
Варто зазначити, що охочих послухати про задум проектантів прийшло досить багато. Це можна пояснити активністю жителів приватного сектору, прилеглого до потенційної новобудови. Також, мабуть, вплинув той факт, що багатоповерховий будинок буде розташований у центрі міста – біля стадіону «Ювілейний».

Дана територія представляє собою 1,5 га існуючої садибної забудови, яка склалася історично; 2,3 га території займає спортивний комплекс (це існуючий стадіон). На земельній ділянці площею 1 га буде реалізовано новий проект – будівництво спортивного об’єкту. А також ще 1 га – це територія під майбутній багатоповерховий будинок.

Оскільки слухання були повторними, то виникло логічне запитання: чи усунуто попередні зауваження з боку громади? Насамперед, це зменшення поверховості забудови, зменшення навантаження на інженерію і соціальні заклади (школа, садочок, магазини), незручності від нової автопарковки та ін.
На це відповіла завідуюча відділом архітектури та містобудування Бучанської міської ради Валентина Ткаченко.
«Усі побажання жителів були занесені до протоколу, вивчалися і бралися до уваги.
Зокрема, бучанців непокоїло, що процес будівництва погіршить стан вулиці Вишневої та провулку Урожайного. Аби цього не сталося, забудовниками будуть облаштовані спеціальні під’їзди, а на даних шляхах прокладуть тверде покриття. Обов’язково передбачається розташування пожежних гідрантів для обслуговування самого стадіону, протипожежні заїзди.
Виникло питання розташування самого спортивного корпусу.
Також мова йшла і про кількість парковочних місць, яка, відповідно до державно-будівельних нормативів, повинна забезпечити новий житловий будинок. Слід передбачити і раціональне розташування дитячих та спортивних майданчиків. Були питання і по інженерії: куди підключатиметься газопостачання, трансформаторна підстанція. Так, забудовник звернеться до РЕМу з проханням надати технічні умови для підключення будинку до електромережі. Нададуть там, де це є можливим: з умовою встановлення нового потужного трансформатора.
Усі ці зауваження передали до проектного інституту. Вони мали врахувати побажання громадян і подати скориговану документацію на повторні громадські слухання», - пояснила Валентина Григорівна.

Оновлений проект на розсуд присутніх винесла представник ДП «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування» Тетяна Васильцова.
За її словами детальним планом були поставлені завдання, щоб організувати дану територію як житлову, так і спортивну. Враховуючи і те, що та має бути необхідна інженерно-транспортна інфраструктура, а також об’єкти соціально-культурного забезпечення.
«Виходячи з цього всього, і врахувавши побажання громадян, ми зменшили поверховість забудови з 7 до 9 поверхів. При цьому, не всі поверхи йтимуть під житлове будівництво. Адже даний будинок включатиме об’єкти соціально-культурного обслуговування, які розміщуватимуть поблизу вул. Вишневої (у перших двох секціях). А також вбудований двоповерховий паркінг на 120 машиномісць (в районі провулку Урожайний). Будуть і гостьові автостоянки.

У результаті, з боку провулку Урожайний секції і житлова поверховість займатиме 5 поверхів. А з боку вул. Вишневої (де зручний транспортний зв'язок) – 7 і 5 поверхів, що не порушує містобудівні нормативи.
Навколо будинку також організовано протипожежний під’їзд, а і зі сторони стадіону – протипожежний об’їзд.
Який із шляхів буде використовуватися в якості під’їзного для будівництва – стане наступним кроком проекту і також буде погоджений з мешканцями. Але його точно заасфальтують.
Змінивши поверховість будинку, кількість квартир становитиме 222. Новобудова розрахована на проживання в ній 430 чоловік, що по нормативам не перевищує щільність населення на 1 га. А відстань від приватного сектора до будівлі не перевищує 25 м (також згідно нормативів).
Ми повинні забезпечити мешканців і соціальною інфраструктурою. На наш погляд, там будуть доречними: стоматологічна клініка, перукарня, магазини, приміщення для роботи з дітьми (гуртки, заняття тощо).
Для розвитку спортивної сфери проектним інститутом було запропоновано розташувати на території 1 га спорткомплекс разом із відкритими спортмайданчиками, а також закритими спортзалами (тренажери, басейн). Але в Бучанської міської ради є своя пропозиція: комплекс матиме не тільки спортивне призначення, а й напрямок шкільного розвитку дітей (з приміщеннями загальноосвітньої школи)», - розповіла проектант.

На загал озвучили, що жителям майбутнього будинку потрібно буде 60 місць «до школи» і 30 місць до дитячого садочку. Громада від отриманої інформації не дуже зраділа, мовляв: бучанські діти навчаються у дві зміни, не вистачає садочків і нове будівництво – недоречне.

На цій ноті в дискусію втупив представник забудовника Віталій Нелюбін. Він зазначив, що поряд вже запроектована школа, та на відновлення робіт по її зведенню потрібні кошти. Зокрема, певний відсоток на це може піти з даного будівництва.
«Є таке поняття, як інвестиційне навантаження. З даного об’єкту воно складатиме близько 2 млн грн (4% від будівництва), які надійдуть до місцевого бюджету. Кошти будуть використані на розсуд місцевої влади – куди доречніше їх буде витратити.
Ми повністю діємо в рамках законодавства. Це окремі 11 земельних ділянок під забудову, які об’єднали в одну - згідно будівельних норм і правил. Навіть створили житлово-будівельний кооператив. Дана ділянка – у нашій власності і ми вправі нею розпоряджатися. Але хочемо почути і думку громади, щоб провести процес нового будівництва максимально безболісно і корисно для оточуючих мешканців прилеглих будинків», - висловив своє бачення чоловік.

Щодо строків будівництва, то тут також не назвали певної дати.
«На сьогодні ми обговорюємо детальний план території і вислуховуємо пропозиції населення. І лише після цього будуть отримані містобудівні умови та обмеження. Потім приступимо до проектування. Скільки все це триватиме – складно відповісти: може три місяці, може півроку. А далі вже – безпосередньо будівельні роботи», - сказав забудовник.

Зрештою, складно зрозуміти, наскільки громаді та забудовнику вдалося досягти консенсусу. На завершення зустрічі обрали узгоджувальну комісію, яка представлятиме інтереси жителів приватного сектору. До її складу увійшли мешканці прилеглих до забудови вулиць і посадові особи.
Власне, найсуттєвіше зауваження – одне: близькість багатоповерхівки до приватної забудови і моральний дискомфорт від такого сусідства. Проте треба бути реалістами. Цю думку громадян забудовник навряд чи врахує і поступиться своїми інтересами, адже по закону – він правий.
Але й позиція людей – зрозуміла і природня. Хто хоче ходити по подвір’ю і бути як на долоні у жителів багатоповерхівки, вікна якої виходять на приватний сектор? Та й краєвид не найкращий у світі. Мабуть, ніхто так не хоче.
Та чи може бути інакше в сучасному місті, яке в будь-якому разі розвивається?
Навряд чи.

Побудують не тут, так в іншому місці, і там громадяни так само не дуже зрадіють. Тож, на часі стоїть завдання знайти компроміс і зробити так, аби все-таки максимально врахувати інтереси і побажання жителів індивідуальної забудови. Хочеться сподіватися, що так і буде.
Спеціально для www.bucha.com.ua 
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
Dimon

OFFline

  • Dimon (2)
  • Користувачі
  • 7 листопада 2012 16:58
Невже , тиха , мальовнича Буча скоро перетвориться на чергове місто з цими висотками як в центрі , так і серед лісу. Оговтайтесь! Наше місто не за це цінують!

0
lyudmila

OFFline

  • lyudmila (1)
  • Користувачі
  • 16 листопада 2012 16:33
Будувати потрібно. Але... не вирубуйте ліс!!!!

0