» » » Хто має право не подавати декларацію про майновий стан та доходи

Хто має право не подавати декларацію про майновий стан та доходи

Хто має право не подавати декларацію про майновий стан та доходи, роз'яснює Ірпінська ОДПІ.

Декларувати треба навіть гроші за здані пляшки


Так, з урахуванням ст.179 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями) платники податку звільняються від обов’язку подання декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

- є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.

У свою чергу, Ірпінська ОДПІ нагадує, що річна декларація про майновий стан і доходи (податкова декларація) подається платником податку, який:

а) зобов’язаний подавати таку декларацію згідно з нормами Податкового кодексу України від 02.12.2010р. (діє з 01.01.2011), далі ПКУ;
б) має право подати таку декларацію для отримання податкового кредиту.

Згідно з ПКУ обов’язок подання декларації у платника податку з доходів фізичних осіб виникає у разі отримання ним протягом звітного року окремих видів оподаткованих доходів (прибутків):

- з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, але вони не є такими, що звільняються від оподаткування (пп.168.1.3 ПКУ).
- у разі отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом, та іноземних доходів (пп. 168.2.1 ПКУ).

Заробляєте більше 10 тис. на місяць? Змусять декларувати доходи

При цьому, особа, яка не є податковим агентом, вважається нерезидентом або фізична особа, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в органах державної податкової служби як особа, що провадить незалежну професійну діяльність.

- у разі отримання іноземних доходів (пп. 170.11.1 ПКУ).

Крім того, фізичні особи зобов’язані задекларувати такі доходи:

- доходи, одержані від надання майна в лізинг, оренду або в суборенду особі, яка не є податковим агентом (пп. 164.2.5 ПКУ);
- доходи, які раніше не були обкладені ПДФО (самостійно виявлені, або нараховані органами ДПС), (пп. 164.2.6 ПКУ);
- дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової шкоди від особи, яка не є податковим агентом, крім окремих випадків, установлених пп. 164.2.14 (пп. 164.2.14 ПКУ);
- сума заборгованості платника податку, за якою минув строк позовної давності, за умови що з цієї суми не було утримано ПДФО (пп. 164.2.7 ПКУ);
- інвестиційні прибутки (пп. 164.2.9 ПКУ);
- дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у подарунок майна (пп. 164.2.10 ПКУ);
- кошти або майно (нематеріальні активи), отримані як хабар, викрадені чи знайдені як скарб, не зданий державі, підтверджені в судовому порядку (пп. 164.2.12 ПКУ);
- доходи від виграшів та призів (пп. 170.6 ПКУ);
- сума нецільової благодійної допомоги, отриманої від благодійника – фізичної чи юридичної особи; за умови, що така сума у 2010 році перевищила граничний розмір, установлений абзацом першим пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 цього Кодексу (пп. 170.7.3 ПКУ);
- не використана протягом звітного року цільова благодійна допомога (пп. 170.7.5 ПКУ).

Платники податку на доходи фізичних осіб відповідно до статті 49 Кодексу подають до 1 травня року, що настає за звітним, до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий року.

Відповідно до п. 179.7 ст. 179 Кодексу фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.


Яка передбачена відповідальність за неподання декларації про доходи

Так, відповідно до ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073-Х неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи, коли подання є обов’язковим, чи включення до декларацій перекручених даних тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 136 грн.).

Дії передбачені ч. 1 цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за теж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 грн. до 136 грн.).

Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податковий кредит).

Відповідно до п. 5 підрозділу 1 розділу ХХ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частини кваліфікації злочинів або порушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 розділу IV ПКУ для відповідного року.
Ірпінська ОДПІ 
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
Vidguk

OFFline

  • Vidguk (45)
  • Місцевий
  • 19 березня 2012 10:06
"...фізичні особи зобов’язані задекларувати такі доходи:

...кошти або майно (нематеріальні активи), отримані як хабар, викрадені ..." СУПЕР!!!

0
Алекс
  • Алекс (705)
  • Гостi
  • 2 квітня 2012 21:45
Чому вчителі , які проводили ДПА у 4 , 9 та 11 класах повинні подавати декларацію про свої доходи?????? На яких підставах???

0