» » Пожежники евакуювали хворих психлікарні №2

Пожежники евакуювали хворих психлікарні №2

21 липня на базі Київської обласної психоневрологічної лікарні №2 (КОПЛ), що в селищі Ворзелі, відбулися рейдова перевірка та учбова евакуація пацієнтів.

Зусилля пожежників були спрямовані на те, щоб максимально наблизити перебіг подій до реальних та проконтролювати знання правил пожежної безпеки у працівників медустанови.

Олександр ЛугинРятівників МНС, а також численних журналістів, гостинно зустріло керівництво лікувального закладу на чолі з головним лікарем Олександром Лугиною. Як зазначив медик, лікарня розрахована на 405 ліжок, де перебувають хворі різних профілів. Загалом, у кожному відділенні – до 50 хворих, а в зміну працює до 6 чоловік персоналу.
Пацієнти, в цілому, - це психічнохворі люди, які потребують постійної допомоги. «Тому робота в плані пожежної безпеки – одне з першочергових завдань лікарні», - наголосив Олександр Володимирович.

Разом із тим він відзначив, що колектив добросовісно працює над покращенням пожежної безпеки і намагається усувати всі недоліки, які приписує пожежна інспекція. Мається на увазі і закупівля спецзасобів, і систематичне проведення серед працівників відповідного інструктажу та навчань.
Проте з протипожежною безпекою присутніх «знайомили» не на словах. Медики відразу почали проводити «екскурсію» до необхідних об’єктів.

Перша зупинка – територія самої лікарні. При в’їзді – вказана схема руху автомобілів, де зазначено місцерозташування протипожежних водоймищ і гідрантів. Неподалік від корпусів височіє водонапірна башта. Про її функціонування присутнім розповідав заступник головного лікаря КОПЛ №2 Леонід Годлевський. Зокрема, він зазначив, що інші споживачі даний об’єкт не експлуатують і він є у повному користуванні лікарні. Також є дві свердловини, які напряму закачують воду на башту – її потім можна використовувати, зокрема, для пожежогасіння. Крім цього, башта обладнана засобом для заправки пожених машин і під’їзд до пожежного гідранту – завжди відкритий.


Пожежники залишилися задоволеними побаченим і вирушили з перевіркою до корпусів лікарні. Тож, друга зупинка – приміщення лікувального відділення. Тут фахівці перевірили дотримання простих, але необхідних вимог: наявність справного вогнегасника, вишки на будівлі, плану евакуації тощо. І хоча, на перший погляд, все було добре, у вимогливих пожежників виникла низка зауважень.

Так, за словами старшого інспектора ірпінського міського управління МНС, капітана служби цивільного захисту Юрія Кириченка, більшість порушень були пов’язані переважно з недофінансуванням галузі. Найсерйозніший недолік – несправна пожежна сигналізація лікарні. Але адміністрація медичного закладу пообіцяла, що в майбутньому, за першої можливості, відновить її роботу. Загалом же основні моменти стосовно пожежогасіння у лікарні дотримано.

Але далі – цікавіше. На прикладі умовної пожежі в 7-му відділенні лікарні, пожежники відпрацювали дії своїх підрозділів та їх взаємодію із адміністрацією лікувального закладу. Також не зайвим було перевірити і ланцюг передачі інформації про виникнення пожежі: медперсонал->черговий лікар-> пожежна частина->головний лікар.
До речі, даний захід проводився в руслі тих подій, які нещодавно сталися у Рівненській області. Нагадаємо, що там у будинку для пристарілих внаслідок пожежі загинуло 16 людей.

Варто зазначити, що медики наочно продемонстрували свою обізнаність у протипожежній безпеці, зробивши це переконливо і зі знанням справи. Зокрема, за реальність розіграній сценці – «під хворим загорівся матрац», могли позаздрити найдосвідченіші актори.Після уявної пожежі – почалася евакуація хворих психлікарні. Людей вивели із приміщення на подвір’я згідно плану евакуації та інструкцій чергового лікаря – швидко та без паніки. Декого винесли на носилках, а «пожежу» - успішно погасили.


Юрій КириченкоГоворячи про проведене навчання, старший інспектор ірпінського міського управління МНС Юрій Кириченко зазначив: «Усі працювали злагоджено і добре, але немає меж досконалості. Потрібно постійно відпрацьовувати різні нештатні моменти і тримати їх під контролем. Адже краще зустрічатися на навчаннях, ніж під час справжньої пожежі.

А на запитання журналістів про «стандартний» час ліквідації пожежі – додав: «Пожежа – це стихія, яка часто буває непередбачуваною. Тому час гасіння залежить від багатьох факторів: виявлення, сповіщення, масштабності. Словом, чим швидше пожежа буде виявленою, тим більше шансів максимально швидко ліквідувати надзвичайну ситуацію».

Тож, навчання пройшли успішно – ніхто не постраждав, проте нових знань отримали чимало. Не хочеться, щоб вони коли-небудь знадобилися, але буває всяке… Тому отриманий досвід допоможе медикам у критичній ситуації врятувати життя багатьох людей.


Інформація
10-ПДПЧ селища Ворзеля знаходиться на відстані 7 км від Київської обласної психоневрологічної лікарні №2 і протягом 10 хвилин, в разі потреби, – спецмашини на місці.
Але пожежники звертаються до водії транспортних засобів з проханням бути ввічливими на дорозі. Адже дуже часто водії не хочуть пропускати пожежну машину, навіть якщо вона їде з включеною сиреною.
Водії, пам’ятайте, що пожежники поспішають рятувати людей і боротися з вогняною стихією!
Бліц-інтерв’ю
«Модернізація системи протипожежної безпеки – обмежена коштами»


На запитання представників ЗМІ відповів заступник головного лікаря з економічних питань Леонід Годлевський.

Леонід ГодлевськийЛеоніде Антоновичу, як взагалі поставлена система безпеки в лікувальному закладі? - Чи може у вас повторитися рівненська трагедія?
- Ми – спеціалізований заклад. Отже, персонал лікарні направлений на те, щоб в кожному відділенні цілодобово знаходився черговий лікар, який перед зміною інструктується, як потрібно поводитися під час нештатних ситуацій. Зокрема, у випадку пожежі, він зобов’язаний оперативно викликати пожежну машину.
Тому адміністрація лікарні впевнена у власних силах і здатна успішно вирішувати ситуацію із пожежогасінням.

Уже виникали нештатні ситуації?
- Колись траплялися (наприклад, декілька років тому загорівся телевізор), але незначні, і ми їх самі ліквідовували. Крім того, у нас працює чимало людей, тому вистачає ресурсів і зусиль, спрямованих на усунення проблеми. Також є все необхідне для екстреної евакуації хворих з обмеженими можливостями – носилки, візки тощо. Адже наше головне завдання на момент надзвичайної ситуації – терміново евакуювати хворих.

- Як у психоневрологічній лікарні працює пожежна сигналізація?
- Скажу відверто, що не дуже добре, бо вже давно змонтована, і тому в багатьох місцях вийшла з ладу. Потрібні великі кошти, щоб її знову налаштувати.
Згідно затвердженого кошторису, на цей рік дана процедура не запланована. Звичайно, ми піднімаємо це питання, але поки що воно фінансується по залишковому принципу.
За ті кошти, що нам виділяють для підтримання лікарні в належному стані, в минулому році відремонтували водопровід, а в цьому – ремонтуємо башту. Вже замінили на нові два пожежних гідранти.
Та все ж таки змушені констатувати, що модернізація системи протипожежної безпеки, на жаль, обмежена коштами.
Людмила Гладська, спеціально для www.bucha.com.ua 
Коментарів: 0
Додати коментар