» » Про тих, хто нас рятує

Про тих, хто нас рятує

Невгамовний характер, сміливість, фізична загартованість, вміння завжди бути першими і готовність прийти на допомогу будь-кому, з ким скоїлося лихо, – основні риси характеру наших рятівників. Нелегка, але почесна, мужня та героїчна професія рятівника гідна уваги.

Тож, напередодні Дня рятівника, свята тих, хто в силу своєї професії, покликаний оберігати життя мирного населення, ми завітали в Ірпінське міське управління ГУ МНС України в Київській області. Заступник начальника по службі Анатолій Чорний розповів про особливості структури, специфіку роботи, колектив управління МНС м.Ірпеня.

Анатолій Чорний- Анатолію Миколайовичу, розкажіть про особовий склад Ірпінського міського управління МНС?
- В Ірпінському регіоні є п’ять частин МНС: в Ірпені, Бучі, Гостомелі, Коцюбинському, Ворзелі. В Ірпінському міському управлінні працюють начальник, полковник служби цивільного захисту Олександр Мазепа, два заступники – головний державний інспектор Володимир Скиба та я. Чотири караули, які по черзі щодня заступають на чергування: водії, пожежники, начальники караулів, командири відділень, диспетчери.

- Яка є автомобільна техніка?
- В управлінні МНС №26 м. Ірпеня наявні пожежні машини, є новий КамАЗ, який нещодавно отримали. Два автомобілі в бойовому розрахунку, один в резерві. Є аварійно-рятувальна техніка, яка виїжджає на дорожньо-транспортні пригоди.

- Чи часто бувають виклики на виїзди? І на які виклики виїжджають рятівники?
- Виїзди здійснюються практично кожного дня. З початку року було 258 виїздів. Влітку, коли горів трав’яний настил, були задіяні всі пожежні частини. Більшість викликів на гасіння пожеж, так як інші надзвичайні ситуації в Ірпінському регіоні бувають рідко. Хоча інколи буває й таке, що виїжджаємо на такі виклики, коли кішка на дерево залізла і потрібно її зняти. Інколи, коли комусь вдома стало погано чи хтось втратив свідомість у квартирі, нас викликають, щоб допомогли відчинити двері.


- Яка спостерігається тенденція: зменшення чи збільшення кількості пожеж?
- У порівнянні з минулим роком, кількість пожеж зменшилась. Але в осінньо-зимовий період, коли люди починають експлуатувати обігрівачі, пічне опалення, частішають короткі замикання, через що кількість викликів, випадків пожеж збільшується.
Тож, хотілося б звернутися до всіх жителів Ірпінського регіону з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки, бути уважними та обережним при поводжені з вогнем, обігрівальними та газовими приладами. Не нехтувати здоров`ям та власним життям, а також життям близьких та друзів.

- Чи дійсно таке буває, що немає чим гасити пожежу, немає води?
- Такого не буває. Під час гасіння пожежі, цистерна води виливається дуже швидко. Тому, коли збираються люди, то в основному вода вже закінчується. Після цього в декого й складається враження, що машина була порожньою і пожежники чекали на підмогу, що немає води для гасіння пожежі.

- Як відзначаєте своє професійне свято?
- 17 вересня - День рятівника, який святкують працівники аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, інших спеціальних формувань, а також громадяни, які внесли свій внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров'я людей. У нас щороку в цей день проходить нарада, на якій весь особовий склад нагороджують грамотами, працівники отримують премію.


На фото черговий караул №1: Олексій Романенко, Павло Куліков, Олег Шевченко, Юрій Білоус, Ігор Конфорович, Дмитро ПогорілийФото автора
Вікторія Кончаківська 
газета: "Бучанські новини" №36 від 17 вересня 2010 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.