» » Туристичний маршрут Чорнобиля: таємниці зони відчуження

Туристичний маршрут Чорнобиля: таємниці зони відчуження

«Хай буде атом – робітником, а не солдатом!»

28 років тому на четвертому реакторі Чорнобильської атомної електростанцій стався вибух. Про трагедію національного масштабу написано і показано чимало. Здається, що відомо все, навіть найменші деталі. Але серед нас є ті, кому замало існуючої інформації і вони самі не проти відвідати зону відчуження. Останні кілька років це стало реальністю – держава відчинила двері Чорнобиля для туристів, які можуть здійснити одноденний тур в самий центр катастрофи. Таке екзотичне дозвілля привернуло увагу і жителя Бучі.
Данный материал алчно и бессовестно экспроприирован с сайта http://bucha.com.ua

Чому і які враження він отримав з нестандартної мандрівки?, - стає зрозумілим з розповіді Валентина.

Шлях у невідоме


Сьогодні в Чорнобильську зону поодинці не пускають – поїздки можливі тільки з організованих екскурсій і лише при певних умовах, щоправда негласних. Наприклад, мають бути групи, які супроводжують спеціалізовані компанії. Скажу, що записатися – не проблема. Важче все це витримати морально, емоційно, адже були випадки, коли люди погоджувалися їхати, а потім відмовлялися від мандрівки. Вони бояться, і в чомусь їх можна зрозуміти.
Чому поїхав я? Багато читав про Чорнобиль: інформаційні ресурси рясніють повідомленнями про чудовиська, мутантів, мисливців за скарбами та ін. Тож, захотілося пересвідчитися на власні очі, що з того правда, а що – вимисел.
У Києві є філія львівської компанії, яка організовує екскурсії до Чорнобиля. Напередодні 28-річниці аварії на ЧАЕС, вони вирішили прокласти «туристичний» маршрут до зони відчуження. А оскільки я багато років мріяв туди потрапити, то не роздумуючи пристав на їхню пропозицію.
Наша група була невеликою – багато людей не набирали, щоб не було затримки з видачею пропусків. До того ж, чим нас менше - тим краще водити і контролювати групу.
Таким чином вдалося побувати на околицях Прип’яті (а це кілька прилеглих сіл) та Чорнобиля. Також були біля самої атомної станції. Звичайно, не все вдалося побачити, адже за один день не можливо побувати у всіх куточках Чорнобиля. Тож, мандрівка була вибірковою. Крім того, в зоні свої правила – в’їзд на територію після 10.00 години, а від’їхати потрібно не пізніше 17.00 години, бо потім – всі контрольно-пропускні пункти зачиняються.
Екстремальна «турпоїздка» коштує приблизно 800 гривень, але в Чорнобилі працює справжній готель, де туристи можуть зупинитися на кілька днів, і примітивний ресторан. Ціни там досить високі, а на перебування потрібен спеціальний дозвіл.

коні Пржевальського

дорога до Чорнобилю

с. Залісся

с. Залісся

с. Залісся
алея зниклих населених пунктів

алея зниклих населених пунктів

карта зони відчудження

дорога в центрі селища

будинок культури у відміному стані


Безпека – понад усе


Дорога-перекладина до Чорнобиля побудована за правління Президента України Віктора Ющенка. А оскільки, за великим рахунком, там транспорту – буквально одиниці, то вона перебуває в чудовому стані. Цікаво, що є рейсовий автобус у напрямку Чорнобиль-Київ, який ходить через станцію Полісся. Але при в’їзді в зону відчуження потрібна перепустка, інакше далі КПП не потрапиш. Сам контрольно-пропускний пункт – досить серйозний і чимось нагадує міждержавний контроль. Принаймні, між Україною і Білоруссю.
Увесь транспорт, який туди прямує, проходить дозиметричне сканування і ставиться відмітка рівня радіації. Аналогічну процедуру проводять і на зворотному шляху: дані звіряються, щоб туристи не «вивезли» із собою «рентгени». За потреби є місце, де транспортні засоби «орушують» водою, щоб змити з них залишки радіації.
З групою їхав екскурсовод турфірми та один супроводжуючий – працівник ЧАЕС. А в 10-кілометровій зоні відчуження підсів ще один «конвоїр», який стежив за туристами. Адже в багатьох містах перебувати заборонено. З роками будинки і всі споруди починають руйнуватися і є ризик, що вони заваляться від найменших людських дій.

діюча їдальня


поруч з пожежною частиною споруджено монумент
героям рятувальникам


ПРОДОВЖЕННЯ НА СТОРІНЦІ 2>>
Назад 1 2 3 4 5 Дальше
3 -2

Валентин, спеціально для 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.