» » Туристичний маршрут Чорнобиля: таємниці зони відчуження

Туристичний маршрут Чорнобиля: таємниці зони відчуження

У зоні «пекла»


Як би дивно це не було, але саме місто Чорнобиль сьогодні жиле і живе – там працює близько трьох тисяч людей обслуговуючого персоналу.
Ми поряд з третім і четвертим атомним енергоблоком. Третій майже не постраждав, але катастрофа могла бути значно масштабнішою, бо реактори з’єднані спільною спорудою. Звучить дивно, але можна сказати, що пощастило.
Поряд з ними – 5-й енергоблок, який так і не був запущений. Крани досі стоять: на деяких навіть «завмерли» будматеріали, які піднімалися для спорудження.
Був закладений фундамент під 6-ий реактор. Все робилося дуже швидкими темпами, іноді навіть – халатно.
Загалом на території Чорнобильської АЕС планувалося збудувати 12 ядерних реакторів. Якби задум вдався, а потім сталася катастрофа, то Європи, мабуть, уже б точно не було на мапі. А в разі успіху, можливо, ми б стали енергетичним гігантом у світі, «наддержавою».
Оскільки ЧАЕС – об’єкт режимний, то на територію пускали лише частково. У багатьох місцях заборонялася фото і відеозйомка, декуди – не можна було підходити. Заборонені місця, як правило, обмежені колючим дротом, а вся територія оглядається камерами відеоспостереження.
Всередині реакторів все дуже «сумно» - завалено і заплавлено. Багато помилок було зроблено під час очищення від пожежі, у результаті загинуло до сотні рятувальників. При такому радіаційному фоні, людина в 30-кілограмовому костюмі може відкинути одну-дві лопати радіаційного пилу. Далі – смерть. І все-таки його розчистили.
Зараз над об’єктами будується новий саркофаг. Кошти – Євросоюзу, частка України в цих роботах 5-7%. Не зважаючи на всі події в країні – робота не припиняється, весь час підвозяться необхідні матеріали. Працюють як наші, так й іноземні фахівці. Навіть висить банер з переліком задіяних компаній. Серед них – і бучанське «ПТЕМ».
Тут будівельники трудяться по 15-50 хвилин. Довше – вже небезпечно для здоров’я, тому роблять перерви.
У місті, для проживання персоналу, радіаційний фонд – стабільно нормальний, хоча місцями «фонить». Про це застережливо попереджає гід і радить зайвий раз туди не ходити. До речі, верхній прошарок землі у Чорнобилі декілька разів знімали і захоронювали.
Якщо дозиметр тримаєш у руках – фон нормальний, а тільки покладеш на мох – вже тріщить (близько 300 мікрорентген). Тому і застерігають українців, що в жодному разі не можна їсти гриби, ягоди на стихійних ринках, бо вони як губка, поглинають у себе все шкідливе.

дорога до ЧАЕС, праворуч - охолоджувальний канал реакторів

вигляд нового саркофагу здалеку

третій та другий енергоблоки, машина з будівельними матеріалами

будівництво пятого енергоблоку завмерло назавжди

вигляд четвертого енергоблоку здалеку

охолоджувач реактора (це не сам реактор)

кран над фундаментом шостого енергоблока

вхід до ЧАЕС, четвертий енергоблок,
праворуч захисний щит від радіації


ПРОДОВЖЕННЯ НА СТОРІНЦІ 4>>
3 -2

Валентин, спеціально для 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.