ХРАМ У СЕРЦІ МІСТА

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав 27 лютого місто Буча, де звершив чин освячення новозбудованого нижнього храму на честь святого Апостола Андрія Первозванного.

Біля входу до храму Святійшого Владику зустріли митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, міський голова Анатолій Федорук, меценати будівництва храму, а дітки недільної школи привітали Патріарха віршами та піднесли йому коровай та квіти. Нижній храм був заповнений вірянами, які постійно прибували.

Більше фото в статті: Патріарх Філарет освятив Андріївський храм у Бучі


Під час чину великого освячення храму та літургії Святійшому Патріарху Філарету співслужили: Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, секретар єпархії протоієрей Михаїл Лесюк, благочинний Києво-Святошинського району протоієрей Василь Чупровський та запрошене духовенство. Протягом богослужіння співав хор Київської православної богословської академії під керівництвом диякона Юрія Мигаля. На малому вході Святійший Владика нагородив настоятеля парафії протоієрея Андрія Галавіна правом носіння митри.

Патріарх Української Православної Церкви Філарет звершив молитву:
«Боже наш, ми грішні і недостойні раби Твої, нині святкуємо оновлення чеснот храму святого Апостола Андрія Первозванного на образ найсвятішої Твоєї Церкви, тобто самого Тіла Твого. Ти Сам сподобив назвати цей храм на ім’я Апостола Андрія. Утверди ж його до кінця віку непохитним і прославленим Тобі. І сподоби нас, недостойних, підносити в ньому хвалу і прославлення слави Тобі і Єдинородному Твоєму Сину, Господу нашому Ісусу Христу і Святому Духу».

Святійший Патріарх Філарет звернувся до парафіян храму з проповіддю про значення храму у житті православних християн та важливість покаяння і причастя до Святих Христових Таїн. Зокрема він сказав:

«Ми ходимо в храм, щоб славити Христа Спасителя, Який визволив нас від провини гріха. Також, щоб вивчати святу книгу Біблію. Вона говорить про вічне життя і про те, як увійти в це вічне життя. А як увійти в вічне життя? Христос прямо сказав: «Зберігай заповіді». Які заповіді? Заповідь одну: Полюби Господа Бога і ближнього свого». Ось у цьому, якщо ми любимо Бога і любимо ближнього, то ми виконуємо заповіді. А для того, щоб точніше знати, як виконувати заповіді, Христос сказав теж просто і для кожного зрозуміло: «Як хочете, щоб з вами чинили люди, так і ви робіть». Хочете, щоб вас любили, – любіть».

Після урочистого богослужіння Святійший Владика привітав всіх, хто долучився до будівництва храму. Орденом святого архістратига Михаїла були нагороджені меценати і будівничі храму: міський голова Анатолій Федорук, а також Віталій Косенко і Сергій Пашинський. Активних парафіян храму Предстоятель Церкви удостоїв Патріарших благословенних грамот.
Аматорське відео:


У своєму слові міський голова Анатолій Федорук звернувся до Патріарха Філарета з такими словами:
«Сьогодні дійсно знаменна подія. Кожен Ваш приїзд у наше місто, Ваша Святосте, знаменується великими подіями. Зовсім недавно відбувалося освячення хрестів на банях храму, а сьогодні – вже освячення нижнього храму. Сьогодні, попри негаразди, ми всі посміхаємося і радіємо, бо маємо дійсно святковий день. Дякуємо Вам за Ваш приїзд в наше місто. Як громадяни ми шануємо і цінуємо Вас також за Вашу громадянську позицію, яку Ви висловлюєте на кожному кроці щодо подій, які відбуваються в нашій державі. Бо Ви називаєте речі своїми іменами. Бажаємо Вам здоров’я і миру. Всім бажаємо успіхів і щастя!»

Звертаючись до Патріарха Філарета, настоятель парафії протоієрей Андрій Галавін зокрема зазначив:
«Наш храм збудований у тяжкі часи. Він будувався від щирого серця. Кожен давав на цей храм все, що міг. Кожна ікона в цьому храмі була пожертвувана конкретними доброчинцями, цілими сім’ями. Люди жертвували на іконостас і на престол, щоб на цьому місці була святиня Богу. Ми дуже вдячні Вам, що Ви завітали до нас, з нами помолилися і благословили нас. Ми будемо трудитися в славу Господа Бога».
На завершення церковний хор співав урочисте «Многая літа!» і лунав святковий передзвін.Патріарше звернення до читачів
«Бучанських новин»:


«Храм Божий покликаний, щоб утверджувати людей в істині. А істина полягає в тому, що існує Бог і вічне життя. Земне наше життя повинне будуватися на справедливості та правді. А за цю правду треба боротися. Український народ зараз якраз і бореться за правду. Ми, як миролюбний народ, не задумуючись віддали свою ядерну зброю. А зараз ворог напав на нас, та ще й бреше, що не нападає. Більше того, відібрав наш Крим, а зараз намагається відібрати ще й Донбас. Та ми захищаємо свою українську землю і захистимо її. Тому що з нами правда, а де правда, там Бог. Тому перемога за нами! Стосовно значення сьогоднішнього освячення, то розбудова кожної церкви є розбудовою нашої держави. Якби в Україні була одна Православна Церква, то не сталося б того, що відбулося в Криму і що зараз відбувається на Донбасі. Бо Церква Божа виховує людей в любові, правді та вірі. А чужа церква насправді формує п’яту колону, а не громадян України, ведучи людей у рабство. А ми цього рабства вже мали вдосталь за понад три століття. Тому нам потрібна свобода».
2 0

Сергій КУЛІДА і Микола МИХАЙЛІВ 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.